Bodrum'daki Vegan Restoranında Yemek Pişirip Garsonluk Yapan Şarkıcı Zeynep Casalini

Favorilerime
Ekle

Biliyorsunuz, sahnelerden, beyaz perdeden, televizyondan tanıdığımız birçok ünlü isim yemek sektörüne çok da uzak değil. Bergüzar Korel'den Gülben Ergen'e kadar birçok çok ünlü isim açtığı restoranlarda birbirinden lezzetli yemeklerle gelenleri tıka basa doyuruyor, biz de hayranı olduğumuz isimlerin ellerinden çıkmış lezzetleri yemekten büyük mutluluk duyuyoruz.

İşte bu isimlerden en yenisi ise şarkıcı Zeynep Casalini. Bodrum'da yaşayan ve bir yandan şarkıcılık yapmaya da devam eden Zeynep Casalini şimdi yemek sektörüne de elini attı ve burada açtığı vegan restoranla dikkatleri üzerine çekti.

Belki bir gün yolunuz o taraflara düşer de Zeynep Casalini'nin elleriyle hazırladığı ve sunduğu nefis yemeklerin tadına bakmak istersiniz.

Hürriyet'e konuşan Zeynep Casalini'nin anlattıkları en az restoranı kadar ilginç.

Anne-kız birlikte ter döküyor

Eski eşi Tahsin Berk ile beraber restoran işleten Zeynep Casalini boşanmanın ardından restoran işini bırakmadı ve Bodrum'da Veganili isimde yeni bir vegan kafe açtı.

Büyük şehir hayatını tamamen arkasına bıraksa ve yemek sektörüne el atmış olsa da Zeynep Casalini müzikten asla vazgeçmiyor ve şarkıcılığa devam ediyor. O konsere gittiği günlerde ise oyunculuk yapan 27 yaşındaki kızı Ceren Sarp restoranla ilgileniyor. Ceren, market alışverişinden aşçılığa, garsonluktan bulaşıkçılığa kadar restoranın tüm işlerine koştururken Zeynep Casalini de bir yandan mutfakta yemek pişiriyor, bir yandan da hazırladığı yemekleri gelen konuklara servis ediyor.

Vejetaryendi, vegan oldu

Uzun yıllardır vejetaryen olan Zeynep Casalini geçtiğimiz yıllarda veganlığa geçiş yapmıştı. Bu sebeple açtığı restoranda da sadece vegan beslenmeye uygun yiyecekler var. Kızı Ceren'i de vegan yapan sanatçı gelen insanlara vegan olmanın yollarını da anlatıyor zaman zaman.

Veganlığı seçmesinin sebebini şöyle anlatıyor başarılı şarkıcı: "Veganlar diğer insanların yemediği şeyleri yemiyor. Diğer insanlar da vegan insanların yediği ürünlerle beslense. Aslında herkes vegan olsa ve dünya bir şekilde kurtulsa. Veganlık aslında dünyanın kurtarılması ile ilgili bir olay. Her canlının yaşamaya hakkı var. Her canlının kendi sütünü kendi bebeğine verme hakkı var. Ben veganım ve çok mutluyum. Çok besleyici ve çok güzel şeyler yiyorum."

Peki Zeynep Casalini neler pişiriyor yeni restoranında?

Durum böyle olunca insan bu vegan kafede yer alan yiyecekleri de merak ediyor haliyle. Zeynep Casalini bu soruya şöyle yanıt veriyor: "Restoranımda zeytinyağlı yemekler, 5 çeşit burger, 3 çeşit makarna, glutensiz yiyecekler, tatlılarımızın hepsi glutensiz. Zaman zaman ise deneysel şeyler yaparak farklı tatlar bulmaya çalışıyoruz. Sabah kahvaltı veriyoruz, meyve karışımları yapıyoruz."

Yemekle ilgilenmeye nasıl karar verdi?

hurriyet

hurriyet

Bu sorunun cevabını da yine Zeynep Casalini'den alalım: "Önceden evde yemek yapardım bütün arkadaşlarıma, çocuklarıma. Bunu neden böyle bir yer haline getirmeyeyim diye düşündüm. Daha sonra bu kafeyi açma kararı aldım. Eski eşim Tahsin kendi yerinde devam ediyor restoran işletmeye. Ben de böyle minik tatlı bir yer hayal ediyordum. Bir şekilde hayalimi gerçekleştirdim. Konserlere gidip geliyorum. Ben olmadığım zamanlarda kızım Ceren ilgileniyor burayla."

Veganili isimli restoranında mutfakta ayrı, garsonluk yaparak ayrı çalışan ve gelenleri de şaşırtan Zeynep Casalini'ye başarılar diler, yolunuz düşerse mutlaka uğrayıp onun hazırladığı lezzetlerin tadına bakın deriz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?