Ünlü İsimlerin Kulislerine İstemekten Çekinmediği 14 İlginç Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Ünlülerimizin her yaptığı haber olmaya devam ederken biz de daha fazla duramadık. Kulislerine istedikleriyle dönem dönem isimleri sıkça gündeme gelen ünlülerin kulislerine uzandık.

Sahne öncesi neler yiyip içmesi gerektiğinin bilincinde olanlar da var, ünlü şımarıklığı denen o özelliğe sahip olup ününü sonuna kadar kullanan da.

Bu kadar kaprise katlanabilen organizatörlere kolaylıklar diliyor ve başlıyoruz.

Ajda Pekkan: Çin Çayı

Geçirdiği estetik operasyonlar şöyle dursun, beslenme şekliyle de sağlıklı ve uzun yaşamın sırrını çözdüğü her halinden belli olan Ajda Pekkan, dünyaca ünlü yıldızların kulisteki uçuk isteklerine bakılınca oldukça mütevazı ve sağlıklı isteklerde bulunuyor desek yanlış olmaz. Kulisinin olmazsa olmazı Çin çayı olan sanatçının diğer istekleri ise diyet bisküviler ve salatalıktan oluşuyor.

Bülent Ersoy: Muz

Yıllara meydan okuma konusunda Ajda Pekkan'la yarışacak ünlülerden olan Bülent Ersoy da kulisinde oldukça sağlıklı isteklerde bulunuyor. Özellikle muz yemeden sahneye çıkmamaya özen gösteren sanatçının yemek konusunda hassas olduğu bir konu daha var. Sahne alacağı mekanda kendisi sahneye çıkmadan önce izleyicilere yapılan yemek servisinin son bulmasını bekliyor. Bu alışkanlığı, eski zamanlarda sanatçıya saygı adına performansı izlerken yemek yemeyi bırakan izleyicilerden geliyormuş.

Serdar Ortaç: Kuru yemiş

Hayranı da eleştireni de en çok olan ünlülerimizden Serdar Ortaç. Yaptığı şarkıların birbirine benzemesiyle eleştirilse de her yaz dillere dolanan şarkılara imza atan sanatçı, geçen uzun yıllara ve hastalığına rağmen sahnedeki performansından ödün vermeyenlerden. Bunun için de sahne öncesi ağır yemek yerine meyve tabağını tercih ediyor, enerjik şarkılarına ayak uyduran dansları içinse kulisinin olmazsa olmazlarından kuru yemişlerden destek alıyor.

Tarkan: Antep fıstığı

Çocukluğumuzdan beri şarkılarıyla eğlenmekten vazgeçmediğimiz Tarkan da kuliste oldukça kaprissiz olan ünlülerden. Kendisi kulisinde sadece Antep fıstığı olmasını önemsiyor ve sahneye çıkana kadar çeşit çeşit bitki çayıyla ses tellerini yumuşatıyormuş.

Demet Akalın: Enerji veren içecekler

Evet, pek çok ünlü ismin doğal ve sağlıklı yiyecek içecekler tercih ettiğini söyledik ama Demet Akalın sadece taze sıkılmış meyve suyuyla yetinmiyor, kulisinde çay ve kahve makinelerinin, kolaların ve enerji içeceklerinin de bulunmasını istiyor. Hemen bir not düşelim, elbette bu isteklerin hepsi kendisi değil sahne de ona eşlik eden ekibi için aynı zamanda.

Hadise: Türk kahvesi

Bir anda hayatımıza giren, çok da iyi giren ünlülerimizden olan Hadise, kulisinde istedikleriyle hepimize örnek olacak isimlerden. Sahnedeki bol enerjik performansından önce ceviz, badem, fındık içi gibi kuru yemişler, çeşit çeşit bitki çayı, taze mevsim meyveleri, zencefil ve limondan vazgeçemeyen şarkıcının en önemli olmazsa olmazlarından biri de Türk kahvesi.

Gökhan Türkmen: Yeşil elma

Gökhan Türkmen kulisinde ne yer, ne içer diye merak ettiyseniz onu da hemen söyleyelim. Kendisi doğal portakal ve elma suyunu pek seviyor, yeşil elmaların da mutlaka kulisinde yer almasını istiyormuş. Maden suyu da yine şarkıcının olmazsa olmazlarından. Kulis istekleri arasında yemek dışında dikkat çekenler de yok değil. Sahne almadan önce vakit geçirdiği alanda siyah havluların ve fincan takımının da bulunması ou mutlu eden detaylardanmış.

Mustafa Sandal: Meyve tabağı

Bu aralar gözlerden uzak kalmış olsa da hepimizin hafızasında yer eden şarkıları ve danslarıyla sevilen ünlülerimiz arasında başı çeken isimlerden olan Mustafa Sandal, sahne almadan önce kulisinde soda içip zengin meyve tabağından meyveler yiyormuş. Danslarına bakılacak olursa sanıyoruz kuliste yemek için oldukça iyi tercihlerde bulunmuş.

Candan Erçetin: Bal ve ılık su

Farklı ses rengi ve nefis şarılarıyla unutulmaz isimlerden olan Candan Erçetin, kulisinden bal ve ılık suyu eksik etmiyor. Ses tellerine iyi geldiğinden şüphemiz olmayan bu yiyecek ikilisi, bizim de sesimiz kısıldığında başvurduğumuz en doğal ve sağlıklı yollardan aslında.

Sibel Can: Gözleme

Uzun yıllardır gazetelerin başköşelerinde "Sibel Can kilo verdi." "Sibel can kilo aldı.", "Sibel Can diyeti" gibi çeşit çeşit haber okuduk, okumaya da devam ediyoruz. Kulisinde neler olsun istiyor diye araştırdığımızda bugüne dek okuduğumuz haberlerin de nedeni biraz ortaya çıktı gibi. Çünkü Sibel Can'ın kulisinden gözlemelerin eksik olmadığı söyleniyor. Gözlemelere ek olarak kutu kutu diyet kola ve beyaz peynir de ünlü ismin en bilinen kulis isteklerinden sayılıyor.

Ülkemizin güzide ünlülerinden sonra diğer ülkelere de uzanalım, size birkaç uçuk örnek de verelim istedik.

Christina Aguilera: Sakız, daha çok sakız

Şarkılarıyla tüm dünyayı dolaşan ve adını duyurmayı başaran ünlü yıldız Christina Aguilera, kulisine istedikleriyle bir dönem adından sıkça söz ettirdi. Zira kendisi odada organik meyvelerden oluşan bir tabak, cheddar ve mozeralla peyniriyle dolu peynir tabağı ve 10 şişe ılık su gibi makul isteklerinin yanı sıra kutu kolalar, C vitamini takviyesi alabileceği haplar, ortaya karışık sakızlar, mutlaka istediği özel markadan olması gereken peynir ve çikolatalı kurabiyeler de istiyormuş.

Nicki Minaj: Kızarmış baharatlı tavuk kanatları

Adını mutlaka herkesin en az bir kez duyduğu dünyaca ünlü şarkıcılardan olan Nicki Minaj, sahne öncesi pek de performansını merak etmiyor anlaşılan. Çünkü kendisi kulisine kovalar dolusu kızarmış baharatlı tavuk kanadı ve limonata istiyor. Şarkıcı, bu yiyeceklerin yanı sıra kulisinin bir de fırından yeni çıkan kurabiye gibi kokmasını talep ediyor, bunu sağlamak için kulisi özel mumlarla donatılıyormuş.

Beyonce: 21 derece su

Evet, ses tellerine bakmak önemli ama bu derece önemli mi bilemiyoruz.

Katy Perry: Cam kapaklı buzdolabı

egepolitik

egepolitik

Masallardan fırlamış güzelliğiyle herkesin pek bir beğendiği Katy Perry, kuliste masal tadı yakalamayı da pek seviyor anlaşılan. Kendisinin yemek için meyve gibi basit istekleri olsa da kulisinde mutlaka bulunmasını istediği cam kapaklı buzdolabı duyan herkesi çok şaşırtıyor. Kapağı açınca da görebilirdin içini, ne gerek var şimdi onca masrafa, tasarım yaptırmaya.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Anıl Şen28 Haziran 2016 3:16
şebo viski :D
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?