http://www.musaustam.com/tr-TR/ | musaustam

Dünyanın Açık Ara En İyi İnternet Sitesine Sahip Ocakbaşı: Musa Ustam

Favorilerime
Ekle

Musa Emici. 1948 Malatya doğumlu. Küçük yaşlarda girdiği ocakbaşlarından bir kebap ustası olarak ayrılmış, harbi kebabın ne olduğu bilenlerden. Kendi ismini yansıtan Musa Ustam Ocakbaşı'nın da sahibi aynı zamanda. İlk fırsatta Musa Usta'nın elinden çıkan lezzetlerle tanışmanız gerektiğini söylemekle birlikte bugün Musa Ustam'ın nefis lezzetlerinden bahsetmeyeceğiz maalesef. Bugün, Musa Usta'nın vizyon tarafından, enfes internet sitesinden bahsedeceğiz: musaustam.com.tr

Bir ocakbaşının internet sitesinden ne beklersiniz sahi?

Yemekleri olsun, fiyatı olsun, adres bilgileri olsun bir de mekanın fotoğrafları olsun. Musa Ustam'da bunlar var. Buraya kadar her şey normal. Normalüstü olan, kebap pişirmece oyunu, kaça patlar köşesi, konuk defteri köşesi ve gerçek zamanlıymışçasına nasıl gidilir köşelerinin olması. Muazzam işler.

musa-ustam-ocakbasi-konuk-defteri

Kaça patlar köşesinden başlayalım anlatmaya. Musa Ustam'a gitmeden önce, tatlısından alkolüne kadar yiyeceğiniz ve içeceğiniz şeyleri seçiyorsunuz internet sitesinden. Mail adresinizi veriyorsunuz ve ödeyeceğiniz miktar mail adresinize geliyor. Bir sürprizle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkıyor.

Gelelim, kebap pişirmece oyununa. Bu kısım çok heyecanlı ve oldukça zor. Müşteriler geliyor, size ne istediklerini söylüyorlar ve siz de siparişleri yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Kuvvetle muhtemel de yetiştiremiyorsunuz. Bir günde kebapçı olmak mümkün değil, oyun bile olsa.

2007'de yapılan ve hala dünyanın en iyi internet sitesine sahip ocakbaşı unvanını koruyan (en azından bize göre) Musa Ustam'ın, bir de Altın Örümcek ödülüne sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Ha bir de müzikli internet sitelerine girdiğinizde ilk iş olarak müziği kapatırsınız ya, burada öyle olmayacak.

Serüvenin geri kalanı için sizi şöyle alalım: musaustam.com.tr


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?