Pişerken Sönmeyen, Kalıba Yapışmayan Puf Puf Kekler İçin En İyi 10 Kek Kalıbı

Favorilerime
Ekle

Özenle hazırladığınız, tarife birebir uyarak hareket ettiğiniz kekleriniz bir türlü istediğiniz gibi pişmiyor, pişerken çöküyor ya da kalıbından kolay kolay çıkmıyorsa sorun büyük ihtimalle kullandığınız kek kalıbındadır. İşte bu soruna çözüm olacak nefis önerilerimiz var bugün!

Hemen aşağıda sizi bekleyen kek kalıpları hem çok kullanışlı hem de şekilleriyle size yepyeni sunumların önünü açmaya kararlı. Başta mis gibi kekler olmak üzere bu kalıpları kullanarak pişirdiğiniz her tarif çok lezzetli olacak, kalıplar da kolayca temizlenip sizi hiç yormayacak.

Bir kez kullanmaya başlayınca "Keşke daha önce alsaydım" diyeceğiniz mükemmel kek kalıpları karşınızda!

Görseller amazon.com.tr'den alınmıştır.

Kekleriniz tam istediğiniz şekilde ve kıvamda pişsin: 3 parça kek kalıbı seti

en-iyi-kek-kaliplari-1

İçeriğinde kelepçeli kek kalıbı, göbekli kek kalıbı ve baton kek kalıbı şeklinde toplam 3 parça bulunan bu kullanışlı set, her mutfağın demirbaşlarından olacak kadar iddialı. Hem uygulayacağınız tarife uygun olarak içlerinden dilediğiniz kalıbı seçip hazırlıklara başlayabiliyorsunuz hem de yapışmaz granit kaplaması sayesinde keklerinizi kalıplardan şipşak çıkarabiliyorsunuz. Kekler kalıplarından kolayca çıksın, bu nefis set evde kek yapmayı seven herkesin mutfağında yerini alsın. Fiyatı 119,87 TL.

Temizlemesi çok pratik: Dikdörtgen kek kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-2

Isının her yere eşit olarak yayılmasını sağlayan bu kek kalıbı sayesinde tam kıvamında pişecek, dilimlerce afiyetle yenecek puf puf kekler hazırlamak çok kolay. Yapışmaz kaplaması sayesinde keki kalıptan çıkarmak da çok pratik, bizden söylemesi. Fiyatı 107,89 TL.

İhtiyacınız olan her şey bir arada: 4 parça kek kalıp seti

en-iyi-kek-kaliplari-3

Mutfağa girmeye, kek yapmaya yeni yeni başladıysanız, her tarifte karşınıza çıkabilen değişik kek kalıpları nedeniyle şüpheye düşüyorsanız bu set tam size göre demektir. Çünkü bu sette ihtiyacınız olacak temel kek kalıpları bir arada! Üstelik misler gibi kek tartlar ya da tartlar yapmanızı sağlayacak bir tart kalıbı da sete dahil. Mis. Fiyatı 144,00 TL.

Şık sunumlar ondan sorulur: Bronz kek kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-4

Klasik kek kalıplarından çok daha farklı şekli sayesinde çok şık sunumlar yapmanızı sağlayacak bir kek kalıbı karşınızda. Şeklini görünce "Kek kolay çıkar mı acaba?" diye düşünenler için de cevap vermiş olalım: Keki kalıptan kolayca çıkarabilir, darbelere karşı dayanıklı olması sayesinde bu kalıbı uzun süre güvenle kullanabilirsiniz. Fiyatı 77,19 TL.

Pastane kıskandıracak pastalar hazırlamanın sırrı: Çoklu pasta seti

en-iyi-kek-kaliplari-5

Evde pasta hazırlamaya karar verdiğinizde en zorlandığınız kısım pandisanyasının tam kıvamında kabarmasını sağlamak ya da büyük bir pandispanya hazırlayıp onu ortadan düzgün bir şekilde bölmek oluyorsa bu set sayesinde tüm bu zorluklardan kurtulacak, kat kat pastaları tam da istediğiniz gibi, eşit boyutlarda hazırlayabileceksiniz. Kolaylığın en tatlı hali o. Fiyatı 201,02 TL.

Kalıbından kolayca çıksın, yapışma, akma olmasın: Gold kelepçeli kek kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-6

Kek kalıplarıyla çok problem yaşayanların dahi kurtarıcısı olan bu kelepçeli kek kalıbı sayesinde kekiniz kalıbından kolayca çıkacak, kek harcını kalıba aktardığınızda da akma problemi olmayacak. Üstelik bu kalıbı cheesecake'ten tiramisuya, birçok farklı tarifin yapımında da rahatça kullanabilir, tatlınızı şeklini hiç bozmadan kalıptan çıkarabilirsiniz. Fiyatı 115,52 TL.

Klasik kekleri unutturacak tatlar için: Rüzgar gülü döküm kek kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-7

Sunumunda fark yaratmak isteyenlerin yeni favorilerinden biri o. Sadece keklerinizin şeklini güzelleştirmekle de kalmıyor, döküm kalıbıyla kekin her yanının aynı şekilde puf puf kabarmasını da sağlıyor. Üstelik dayanıklı malzemelerle hazırlandığı için çok da uzun ömürlü. Fiyatı 91,98 TL.

Farklı şekillerde porsiyonluk lezzetler hazırlıyoruz: 4'lü granit kek kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-8

Tek bir kek kalıbı kullanıp dilim dilim servis etmek yerine bu değişik desenli dörtlü kek kalıbı sayesinde porsiyonluk ve çok şık kekler hazırlayabilirsiniz. Bu kalıplarla hazırladığınız kekleri görünce herkesin iştahı katlanacak, eminiz. Fiyatı 115,90 TL.

Sunumlarınıza sınıf atlatacak kadar iddialı: Brownie kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-9

Klasik kek kalıpları bir yana bu farklı ve şık sunumların adresi brownie kalıpları bir yana. Adının brownie kalıbı olduğuna bakmayın, bu kalıp sayesinde sadece brownie'ler değil mis gibi kekler, porsiyonluk tatlılar hazırlayabilirsiniz. Kalıbın üzerindeki bölmeler sayesinde hazırladığınız keklerin üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilir, hızlıca birbirine eşit dilimlere bölebilirsiniz. Nefis. Fiyatı 127,82 TL.

Kolayca temizleniyor, kekler onunla tam kıvamında pişiyor: Tart kalıbı

en-iyi-kek-kaliplari-10

Kolayca temizlenmesi sayesinde mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak bu tart kalıbında sadece tartlar değil nefis kekler de hazırlayabilirsiniz. Üstelik kalıbın malzemesi sayesinde ısı her yere eşit olarak yayılır, kekiniz tam da istediğiniz gibi pişme imkanı bulur. Fiyatı 69,00 TL.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?