Yine Şaşırttı: Canan Karatay'a Göre Dünyanın En Sağlıklı Eti

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253411 takipçi1772 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Eylül 2
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016

Ne yapsa olay, ne söylese gündem olan Canan Karatay açıklamalarıyla zaman zaman çok eleştirilse de yine de doğru olduğunu düşündüğü şeyleri söylemekten hiç çekinmiyor ve tepkilere rağmen ezberleri bozmaya devam ediyor.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay son olarak yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı ve herkesin merak ettiği bir konuya parmak bastı.

En sağlıklı et hangisi?

Cevabı ise şaşırtıcı türden.

"Zeytinyağı yağ değildir, meyve suyudur" diyen Canan Karatay'dan yeni açıklamalar

cnnturk

cnnturk

Her fırsatta zeytinyağının faydalarını öven, "Çaya şeker yerine zeytinyağı koyun" diyip "Zeytinyağı anne sütü gibidir, çocuklarınıza içirin" açıklaması yapan Canan Karatay en son "Zeytinyağı yağ değildir, meyve suyudur" diyerek yine kafaları karıştırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde 1. Kayseri Kitap Fuarı'nda "Yaşam boyu sağlık" konulu söyleşiye katılan Karatay bu açıklamalarını burada da devam ettirdi.

"Meyve suyu yerine tuzlu ayran var, saf zeytinyağı var. En sağlıklı meyve suyu ise zeytinyağıdır. Meyve suyu hiç mi içemeyecekler? Doğal sıkım meyve suyu günde bir Türk kahvesi fincanından fazla içemezler. C vitamini nereden alacaklar? Kuzu etinin yağında da C vitamini vardır" şeklinde konuşan Karatay'ın ikinci gündem konusu ise kırmızı et oldu.

"Eski geleneksel usülle yapılan pastırma, en sağlıklı ettir, çiğ olarak bol bol tüketilebilir"

cemensiz-sirt-pastirma-lokum

Bundan önce dünyanın en sağlıklı yiyeceğinin lahana olduğunu açıklayan Karatay konu ete geldiğinde ise akıllardaki o soruyu yanıtladı ve en sağlıklı eti böyle açıkladı:

"Pastırma ve sucuk doğal olarak yapıldığı zaman, bilhassa pastırma çok önemlidir ama katkı maddesi olmayacak, hiçbir kimyasal olmayacak. Eski geleneksel usülle yapılan pastırma, en sağlıklı ettir, çiğ olarak bol bol tüketilebilir, bildiğimiz köy yumurtasıyla... "

En sağlıklı etin çiğ pastırma olduğunu söyleyen Canan Hoca'nın çok konuşulacak bu açıklamasının ardından son olarak mantı severlere verdiği tavsiyeyle bitirelim:

"Kayseri denince mantı da aklımıza gelir. Eğer göbekliyseniz, eğer karaciğer yağlıysa mantı olmaz."

Ne diyelim, Canan Hoca'yı kızdırmamak lazım.

Kaynak: NTV

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?