1 Adet Sandviç Yapmak İçin 6 Ayını ve 1500 Dolarını Harcayan Bir Acayip Adam

Favorilerime
Ekle

Reha Muhtar ve Saadettin Teksoy vardı bir zamanlar. Biri haber merkezinde en acayip haberleri en acayip şekilde sunar, olmayacak sorular sorarlardı. Diğeri sahaya iner, olmayacak haberlerin peşinden koşar, garip garip tiratlar atardı. Zor zamanlardı. Nerede değişik insan, değişik haber var onlardan görürdük. Bugün de sanki onların elinden çıkmış gibi bir olaya rastladık.

Andy George.

Son zamanlarda gördüğünüz en büyük işsiz. Yok, öyle maaşlı çalışan olmak için iş arayıp da bulamayan değil. Ruhu işsiz bunun. Bir acayip.

Gelelim bu işsizin yaptığına: Bir sandviç için 6 ayını ve 1500 dolarını harcıyor rahatsız. Diyeceksiniz ki nasıl yapıyor bunu?

Gidiyor, bir adet bahçe kiralıyor, domates biber ekiyor. Turşu kuruyor. Okyanus suyu topluyor. İnek sağıyor. Evde tereyağı yapıyor. Arıların arasında bal topluyor. Ekmek yapıyor. Tavuk yolup pişiriyor. Tarladan ekini topluyor. Evi batırıyor ve sonunda bir adet sandviç yapıyor. 6 ayını ve 1500 dolarını alıyor bu düzenli, gereksiz eylemler silsilesi.

Tabii sonunda sandviçini yapmayı başarıyor. Oturuyor, bir tane ısırıyor. Soruyorlar buna nasıl? Diyor ki "Fena değil". Evet, fena değil diyor. FENA DEĞİL.

İnsanın sinirleri bozuluyor yeminle. 6 ay uğraşmışsın bir sandviç yapmak için ve sandviçin lezzeti fena değil. Onun da bozuluyor zaten bir kahkaha alıyor işsizi.

Aşağıda bu 6 ayın hikayesini anlatan video var. Video İngilizce ama bu acayip adamın yaptıklarını anlamak için İngilizce'ye ihtiyacınız yok.

Neyse, izleyelim.

Not: 6 ayda bir adet lahmacun yapalım diyoruz, ne dersiniz?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?