Bulduğu Dahice Yöntemle Bebeği Uyanmadan Duş Alıp Kahve İçmeye Vakit Ayırabilen Anne

Favorilerime
Ekle

Tüm anneler çok iyi bilir; bebeği uyutmak kadar uyuduktan sonra yanından uzaklaşmak atomu parçalamak kadar zordur.

Zira tüm bebekler annenin varlığını ve sıcaklığını hep yanında hissetmek isterler; ancak bu durum annelerin işlerini biraz zorlaştırabilir.

Avustralya'da yaşayan bir anne olan Melissa Dykstra ise keşfettiği dahice bir yöntemi Facebook'ta bir anne-çocuk sayfasında paylaştı ve bebeği uyanmadan işlerini halledebilmeyi her şeyden çok isteyen birçok anneye ilham oldu.

Kısa sürede viral olan ve binlerce kez paylaşılan bu keşif neymiş, gelin beraber öğrenelim.

"20 dakikadır bu şekilde deliksiz uyuyor ve hala fark etmedi"

Melissa Dykstra henüz yeni bebek sahibi olmuş bir kadın. Bu taze anne geçtiğimiz günlerde Facebook'ta Baby Hints and Tips adlı sayfada bebeğinin uyurken fotoğrafını paylaşıyor ve bir anda bu iletisi tüm dünyada hızla yayılarak viral oluyor.

"Bir bebeğin uyuması nasıl bu kadar ilgi çekmiş olabilir?" diye soranlara hemen cevap verelim. Melissa da birçok anne gibi bebeğini uyuttuktan sonra yanından ayrılamayanlardan. Çünkü o biraz kıpırdadığı anda bebek uyanıyor ve ağlamaya başlıyor. Onu tekrar uyutabilmek ise çok ayrı bir mesele.

Tüm anneler duş almaya, kahve içmeye vakit bulabilsinler diye...

nzherald

nzherald

Melissa'nın aklına bunun olmasını önlemek için sıra dışı bir fikir geliyor ve bebeğinin karnına şişirilmiş plastik bir eldiven koyuyor. Annesinin hala yanında olduğunu düşünen bebek ise hiçbir şeyden habersiz mışıl mışıl uyumaya devam ediyor. Melissa paylaştığı bu fotoğrafın açıklamasına bebeğinin tam 20 dakikadır bu şekilde uyuduğunu ve hala hiçbir şeyi fark etmediğini söylüyor ve devam ediyor: "Uyanınca çıldıracak ama şimdi ben kahvemi bitirmeliyim."

Daha sonra soruları yanıtlayan Melissa; bebeği bir eldiven sayesinde deliksiz uyurken duş alabildiğini, uzun süredir ilk defa kahvesini bitirebildiğini söylüyor. "Bana şu sıralar her zamankinden daha çok düşkün, tuvalete bile gitmekte zorlanırken bu yöntemin bu kadar işe yarayabildiğine hala inanamıyorum" diyen Melissa kızı Olivia uyandığında ve eldiveni fark ettiğinde ortalığı birbirine katmadığını, sadece şaşkın şaşkın etrafa bakındığını söylüyor.

Diğer tüm annelere ilham olan bu paylaşımı şimdiye kadar 7 bin beğeni, 11 bin yorum almış ve 4 bin kez paylaşılmış durumda.

Ne dersiniz, siz de bu yönteme bir şans verir miydiniz?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?