30 Kilo Verip Bambaşka Birine Dönüşen Ünlü Modacı Nur Yerlitaş

Favorilerime
Ekle

Kilo vermek birçoğumuz için oldukça zorlu bir süreç haline gelebildiğinden fazlaca kilo veren insanları görünce şaşkınlığımızı gizleyemiyor, nasıl yaptığını merak ediyor, hatta zaman zaman imreniyoruz.

Hele bir de söz konusu ünlü bir ismin değişimi olunca, merak daha da artıyor, "Kesin ameliyat olmuştur", "Estetik yaptırmıştır" diye düşünenler dahi oluyor.

Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir haberle gündeme gelen bir isim var: Ünlü Modacı Nur Yerlitaş.

Üstelik kendisi ameliyat olmadan, doğal yollarla tam tamına 30 kilo vermiş.

Peki, bu nasıl mı olmuş?

Buyurunuz, anlatalım.

Nur Yerlitaş, hemen hemen herkesin yakından tanıdığı ünlü bir modacı bildiğiniz gibi

"Ünlülerin modacısı" olarak tanınan Nur Yerlitaş, uzunca bir süre devam eden moda ve yarışma programlarında yaptığı jüri üyeliği sayesinde daha da tanınır hale geldi, tam anlamıyla bir ekran yüzüne dönüştü, hatta ülkede onu tanımayan insan neredeyse kalmadı.

Uzunca bir süredir kilolu halini görmeye alışık olduğumuz ünlü isim, geçtiğimiz günlerde herkesi verdiği kilolarla şaşırttı

Onu yıllardır tanıyor olsak da hiç böyle görmemiştik desek yeri. Zira ünlü modacı, geçtiğimiz günlerde Ayşe Arman'a verdiği röportajda 30 kilo verdiğini açıkladı. Fotoğraflarıyla da herkesi şaşırtmayı başardı.

Peki ama 30 kilo gibi ciddi miktarda bir kiloyu nasıl vermeyi başardı, ameliyat oldu mu? Şu sıralar da işte bu sorularla gündemde kendisi.

Nur Yerlitaş, 30 kiloyu ameliyat olmadan, beslenme düzeninde yaptığı değişiklikler sayesinde verdiğini açıkladı

30 kilo verdiğini açıklarken bunu nasıl başardığını da anlatan ünlü isim, bu süreçte mide küçültme ameliyatı gibi kilo verdirmeyi amaçlayan ameliyatlardan hiçbirini olmamış. Hızlı kilo verdirdiği söylenen bu yöntemlerin aksine kendisi kilo verme işini 1,5 yıl gibi uzunca bir süreye yaymış ve 1,5 yılın sonunda 30 kilo vermeyi başarmış.

Kilo vermeye başlamasının ardında yatan en temel nedenince yemek yemeyi öğrenmesi olduğunu düşünüyor ve şöyle diyor: "Yemek yemeyi öğrendim, bilmiyormuşum."

Nur Yerlitaş, kilo vermeye karar verdikten sonra ilk olarak beslenme düzeninde ve günlük egzersizlerinde bir değişime gitmiş

Ünlü isim, önceleri çok hızlı yemek yediğini, şimdilerdeyse bir lokmayı uzun uzun çiğnemeyi alışkanlık haline getirdiğini söylüyor ve kilo verirken hayatında yaptığı değişiklikleri şöyle özetliyor: "Çok hızlı yerdim. Şimdi bir lokmayı o kadar uzun çiğniyorum ki... Yemeklere hiç yağ koymuyorum. Hamur işinden uzak duruyorum. Tatlı asla yemiyorum."

Tabii bu kadar da değil.

Ünlü modacı, bu süreçte "ünlülerin yaşam koçu" olarak tanınan Şeyda Coşkun'dan da destek almış

Beslenme düzenini ve yeme alışkanlıklarını değiştiren Yerlitaş, kilo verme yolunda günlük hayatına egzersizleri de daha fazla sokmuş ve "ünlülerin yaşam koçu" olarak tanınan Şeyda Coşkun ile tanışmış. İlk ay 6 kilo verdikten sonra ikinci ay 9 kilo verinceyse biraz yavaşlamaya karar vermiş.

Çünkü kendisi bu dönemde bir de meme kanseri gibi ciddi bi rahatsızlıkla mücadele ediyormuş ve doktorundan hızlı kilo vermemesi gerektiğine dair bir uyarı alınca kilo verme sürecini daha uzun bir süreye yaymış.

Kilolu olmasının sebeplerinden birinin tiroit sorunu olduğu anlaşılınca gerekli önlemleri almayı da ihmal etmemiş

Nur Yerlitaş, verdiği ilk 15 kilonun ardından doktorunun uyarısıyla meme kanseri tedavisine ağırlık vermi, radyoterapi görmeye devam etmiş ve bu hastalığı yenmeyi başarmış. Ama bu süreçte bir de aslında kilolarının da en temel sebeplerinden olan tiroit sorunu yaşadığını öğrenmiş. Bu konuda da doktoruyla gerekli tedbirleri alıp rahatsızlığını kontrol altına alınca 15 kilo daha gitmiş. Tabii tüm bunlar başta da söylediğimiz gibi 1,5 yıl gibi uzunca bir sürede gerçekleşmiş.

Zayıflamak için ameliyat olmadığını söyleyen ünlü modacı, "Mide ameliyatı olmuştur" diyenlere de cevap vermeyi ihmal etmiyor

instagram

instagram

Bir anda neredeyse en az 10 yaş gençleşmiş haliyle karşımıza çıkan Nur Yerlitaş, her ne kadar yaşadıklarını anlatmış olsa da hala "Zayıflamak için mide ameliyatı olmuştur" diyenlere de şöyle bir açıklamada bulunmuş: "Olsam söylerim. Niye gizleyeyim ki? Ben öyle bir kadın değilim. Asla gizlemem. Bak yüzümü yaptırmak istiyorum. Ne botoks ne başka bir şey var. Ama yaptırmak istiyorum. Gözümün altında kırışıklıklar falan var. Yaptırır yaptırmaz hemen Instagram’a koyacağım."

Kaynak: HürriyetDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?