batman-turk-kahvesi

Batman'a Türk Kahvesi İçiren Nefis Türk Hava Yolları Reklamı

Favorilerime
Ekle

Reklam dünyasını yakından takip edenler Super Bowl'un yeni reklamlar için yeryüzündeki en büyük fırsat olduğunu bilirler. Amerikan Futbol Ligi finali anlamına gelen bu gecede markalar en pahalı, ajanslar en yaratıcı işlerini bu geceye saklarlar. Tıpkı Türk Hava Yolları'nın dün gece yaptığı gibi.

Hepinizin malumu Türk Hava Yolları Türkiye'den çıkmış en büyük markalardan biri. Hatta birçoğuna göre algı açısından en büyük markası. Çünkü şu ana kadar yalnızca Türkiye'de değil globalde de ses getiren sponsorluklara ve iletişim çalışmalarına imza attılar. Hafızalarınızı biraz yokladığınızda Barcelona'yı, Kobe'yi, Messi'yi ve daha nicesini hatırlayabilirsiniz.

Dün gece de nice Amerikan markasının milyar dolarlar harcayarak getirdiği sesi bir gecede, 2 reklamla getirdi Türk Hava Yolları. Spoiler vermek istemiyoruz ama ucu Batman'ın yani Bruce Wayne'in yani Ben Affleck'in Türk kahvesi içtiği bir reklam olacak. Reklam, Batman'in şehri Gotham'da geçiyor.

Biz Batman'ın üzerinde durduk ama bir de Superman'in yaşadığı Metropolis'de geçen bir reklamı daha var THY'nin. Orada da Lex Luthor yani Jesse Eisenberg Türk çayı içiyor.

Türk Hava Yolları'nın böyle reklamlar çekmesinin esas sebebi ise geçtiğimiz haftalarda Batman v Superman: Dawn of Justice filmine sponsor olmaları.

Lafı daha da uzatmadan bu kadar kaliteli işlerle adımızı tüm dünyaya başarılı bir şekilde duyurduğu naçizane teşekkür ederek, reklamlara geçelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?