Takipçilerinin Acımasızlığa Varan Eleştirilerine Cevap Veren 8 Ünlü İsim

Favorilerime
Ekle

Meslekleri ve her an göz önünde olmaları nedeniyle sosyal medyanın acımasız yüzüyle en çok karşılaşanlar belki de ünlüler desek yanlış olmaz.

Yaptıkları işten dış görünüşlerine, giydikleri kıyafetten koydukları fotoğrafta arkada gözüken objelere kadar çeşit çeşit nedenle ağır eleştiriler alan, kimi zaman hakarete varan sözler duymak-okumak zorunda kalan ünlüler zaman zaman kendilerine yapılan bu "sosyal medya zorbalığı" karşısında sessiz kalamıyor tabii.

Görünüşleri hakkında yapılan acımasız eleştirilere cevap veren ünlü isimleri görünce, yapılan yorumları okuyunca bakalım siz hangi tarafa hak vereceksiniz.

Son yılların en sevilen şarkıcıları arasında gösterilen ve sık sık boyu ile eleştirilen Ece Seçkin de suskunluğunu bozanlardan

Ece Seçkin, son yılların en sevilen şarkıcıları arasında gösteriliyor, hayran kitlesi de her geçen gün artıyor ama... Boyu nedeniyle neredeyse her gün onlarca, yüzlerce eleştiriye maruz kalıyor. Kendisini çok kısa bulan takipçilerinden biri de bunu söylemekten çekinmemiş ve geçtiğimiz günlerde Seçkin'in fotoğraflarından birinin altına şu yorumu yazmış:

"Boyu kaç? Çok minyon. Sesi, dansı güzel ama o boyla bir star asla olamaz. Küçümsemek için söylemiyorum. Benim düşüncem böyle."

Bunun üzerine Ece Seçkin de cevap vermekten geri durmamış ve takipçisine şöyle seslenmiş:

"Ben bu kısa boyum ve cüceliğimle bile star oldum. İnşallah sen kusursuz fiziğin ve yeteneklerinle benden daha iyi olursun aşkım. Küçümsemediğin için teşekkürler, sayende hayattayım..."

Sosyal medya zorbalığına en çok maruz kalan ünlülerden Pınar Altuğ Atacan da sık sık gelen acımasız eleştirilere cevap veriyor

Kendisinden yaşça küçük eşi ve dış görünüşü hakkında sık sık eleştirilere maruz kalan Pınar Altuğ Atacan, sık sık gelen bu acımasız yorumlara cevap veriyor aslında. Daha önce fotoğrafının altına gelen "B.k gibi çirkinsin" yorumuna cevap olarak sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisine dikkat çekmiş ve şöyle demişti:

"İnsanların sosyal medyadan anladığı, 'Yaşasın, elimde klavye var, canım ne isterse yazarım, güç bende artııııkkkk"

Burcu Esmersoy bir fotoğrafının altına gelen "kaz ayakları" yorumunun ardından verdiği cevaplarla güldürdü

Hemen hemen tüm takipçilerinin güzelliğine hayran olduğu Burcu Esmersoy Suyabatmaz, Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafın altına gelen "Burcu Hanım o kadar bakımlar boşa gitmiş çok güzelsin ama kaz ayakların şaha kalkmış" yorumuna "Doldurup gözaltını yanakla birleştireyim mi" cevabını verince takipçisi bir anda U dönüşü yaptı ve şöyle bir cevap verdi: "Seni kıskanıyorum sanırım kusur bulmaya çalışıyorum, eşimin favorisisin ondan" yanıtını verdi. Bunun üzerine Burcu Esmersoy da "Samimiyetiniz için çok teşekkürler. (Hiç güzel yemek yapamıyormuş deyin" yanıtını vererek konuyu tatlı bir şekilde noktaladı.

Didem Uzel de geçtiğimiz günlerde bir takipçisinin çocuğu hakkında yaptığı yoruma sessiz kalmamayı seçti

Bir dönem oyunculuk ve mankenlik yapan Didem Uzel Sarı, Instagram hesabından oğluyla fotoğraflarını paylaşmayı çok seviyor, takipçilerinden de yorumlar gecikmiyor tabii. Ancak geçtiğimiz günlerde bir takipçisinin yaptığı kötü yorum karşısında sessiz kalmayan Didem Uzel, fotoğrafın altına "Bu çocuğu görünce 'pis boğaz' diyesim geliyor nedense... ya da 'öğütücü'" şeklinde yorum yazan takipçisine şöyle bir cevap verdi:

"Siz nasıl bir annesiniz? Bir evlat, bir bebek için bu yorumu yapabiliyosunuz! Çok çirkinsiniz çok. İçiniz ziftlenmiş sizin. Yazık."

Bunun üzerine yeniden aynı takipçisi şunları yazınca işler karıştı tabii:

"Sana anneliğimle ilgili öyle şeyler anlatırım ki, ağzın açık kalır! Benim anneliğimi sorgulamak ne haddine? Çevremde anneliğim parmakla gösteriliyor bir parça merakın gitmiştir umarım. Ben sadece sevmiyorum bu çocuğu o kadar. İtici geliyor. Her çocuğu sevmek zorunda da değilim. Tekrar söylüyorum bu çocuk obez. O zaman ben de sana sorayım... Nasıl bir annesin de çocuğunu bu kadar pis boğaz yapabildin? bariz sağlıksız besleniyor..."

Didem Uzel bunun üzerine şu sözlerle karşılık vererek tartışmaya noktayı koydu:

"Siz gerçekten bir skandalsınız. Arkadaşıma buraya yorum yazdı diye 'Ben kimin kızıyım biliyor musun k...r' diye mesaj yazmışsınız. Bir kadın olarak yazdıklarınızdan utandık biz. Siz ne kadar iyi bir anneyseniz, ben de okadar iyiyim. Hiçbir anne çocuğu için kötüsünü düşünmez. Sizin başka çocuklara yaklaşımınız karakterinizi ele veriyor. Sevimsiz ya da obez olabilir ama onun bana ihtiyacı var. 'Annem' diye ağlıyor. Bir ana kuzusu..." Anlatabildim mi?"

Sosyal medya zorbalarına neredeyse göz açtırmayan İrem Derici, takipçilerinden gelen kötü yorumlara cevap vermeyi ihmal etmiyor

Ünlü olduğundan bu yana önce fazla olduğu söylenen kilolarıyla, ardından burnuyla, ardından çok ama çok zayıflamasıyla eleştirilere maruz kalan İrem Derici, kendisine olumsuz eleştirilerde bulunan takipçilerine eğlenceli cevaplar vererek sosyal medya zorbalarını hiç umursamadığını gözler önüne seriyor desek yeri.

Paylaştığı bir videonun altına gelen "Abla bir doktora gitsen burnunda et var galiba" yorumuna "Şarbonlu hem de" diyen şarkıcı, gelen başka bir "Abla yanlış anlama bir şey soracağım, boğazında balgam mı var senin?" sorusuna da "Evet çıkmıyor 31 senedir, zamk gibi yapıştı" yanıtını verdi.

Harvard Üniversitesi'ni kazanarak oyunculuğa ara veren Ece Hakim, yaşam tarzı nedeniyle eleştirilince cevap vermeden duramayanlardan

Çocukluğundan bu yana ekranlarda görmeye alışık olduğumuz oyuncu Ece Hakim, dış görünüşü değil ama yaşam tarzı nedeniyle eleştiri alan ünlüler arasında. Geçtiğimiz yıl Harvard Üniversitesi'ni kazanan genç oyuncu, oyunculuğa ara vererek öğrenciliğe devam etme kararı almış ve Amerika'ya taşınmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir takipçisinin fotoğrafının altına yazdığı "Sadece okulunla ve derslerinle ilgilen Ece'cim. Ailen seni bu soytarılıklara, bu gereksiz aktivitelere katılman için göndermedi. Ailen sen orada okuyabil diye burada kim bilir neler çekiyor neler yaşıyor bunları unutma. Ve kafanı derslerinden kaldırma" yorumuna sessiz kalmayan oyuncu şöyle bir cevap vermeyi seçmiş:

"Bunları yazarken keşke bu fotoğrafta gördüğünüz tüm öğrencilerin Harvard'a gelebilmek için 'neler çektiğini' de göz önünde bulundursanız. Ben Harvard'a gelmeden önce de sizin 'gereksiz' bulduğunuz aktivitelere katılıyordum, hala da katılıyorum. Hedeflediğim okulda okuduğuma göre de, bu 'gereksiz' aktivitelerin eğitimime engel olduğunu düşünmüyorum. Ben sizin tam aksiniz görüşündeyim. Bence ben kafamı kaldırmalıyım, herkes kafasını kaldırmalı ki yalnızca başarılı değil ama aynı zamanda mental sağlığı da yerinde bireyler var olabilsin."

Buse Terim de geçtiğimiz günlerde bir takipçisinin yazdığı "Ayı olmuş" yorumuna efsane bir cevap vermesiyle gündeme geldi

buse-terim-fb

Buse Terim fotoğraflarından birinin altına gelen "Ayı olmuş" yorumunun üzerine sessizliğini bozmuş ve kendisini sürekli acımasızca eleştiren takipçilerine günlerce konuşulan bir cevap vermişti.

"Bana zevksiz de, kötü giyiniyor de, yakışmamış de, hepsi kabulüm, ama kendi hemcinsin bir kadına 'ayı' demek? Hiç utanmıyor musun sen bunu yazarken? Ben okurken senden utanıyorum. Ya sen?" diyen Terim ardından açıklamalarına devam ederek şunları da ekledi:

"Sen bir kadının hamile kalıp, çocuk doğurduktan sonra nasıl değiştiğini bilir misin? Vücudunun, hormonlarının nasıl tepetaklak olduğunu? Belli ki bilmiyorsun, bilsen böyle konuşmazsın. Gerçi bilsen de konuşursun, öyle kötü kalplisiniz siz."

Buse Terim'in yaptığı açıklamaların tamamını okumak, olayın detaylarını öğrenmek isterseniz şu yazımıza da bekleriz.

Dünyaca ünlü manken Chrissy Teigen da bebeğini emzirirken çekildiği fotoğrafı paylaşınca takipçileri tarafından eleştirildi ve sessiz kalmadı

instagram

instagram

32 yaşında ve iki çocuk annesi olan dünyaca ünlü manken Chrissy Teige geçtiğimiz günlerde bebeğini emzirirken çektirdiği bir fotoğrafını Instagram hesabı üzerinden paylaşmış ve takipçilerinden ağır eleştiriler almıştı. "Çocuk doğurmak, cinsellik doğal şeyler. Ama bu benim Chrissy Teigen ya da başka ünlüleri bebek emzirirken ya da banyo yaparken görmekten hoşlandığım anlamına gelmiyor" yorumu gibi onlarca yorum alan ünlü manken cevap vermeden edemedi ve şöyle dedi:

"Ben de sonu gelmeyen havuz pozlarını,festival selfie'lerini sevmiyorum. Ama insanların yaşamlarına karışmıyorum"Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?