Şubat Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 15 Instagram Hesabı

Favorilerime
Ekle

Instagram hesaplarıyla haşır neşir olmanın tadını çıkarmak en sevdiğimiz. Bu yüzden her gün Instagram'ın en kuytu köşelerine kadar gidip yeni hesaplar keşfediyor, bilenlere danışıyor ve öneriler alıyoruz.

Daha önce 2015'te takip edilmesi gereken yerli Instagram hesapları listemiz sonrasında aylık olarak sizlere takip edilesi hesapları sunalım istedik. Yine kriterlerimiz malum: Türkçe paylaşımda bulunuyor olmaları, düzenli olarak fotoğraf paylaşmaları ve son olarak çok yüksek sayıda takipçilerinin olmaması.

Söylememize gerek yok ancak tabii ki de yemekle alakalı paylaşım yapmaları.

İşte bulduk dedik, lezzetli Instagram hesapları listemizi oluşturduk. Bundan sonra her ay sizlerle 15 adet Instagram hesabı paylaşacağız. Bu yüzden yorumlarınızla bizi beslemeyi sakın unutmayın. Tavsiyelerinizi dikkate alıyor hatta listemizde yer veriyoruz.

Editörün notu: Bakmadan önce açlığınızı gideriniz.

Yay!!! Love #pancake #Eatwgokican

Gokce Ocal Georgiou (@eatandlovee) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Bir ayağı İngiltere bir ayağı Türkiye'de olan Gökçe Georgiou, gittiği yerleri karelemenin tadını çıkarıyor, çektiği yemek fotoğraflarıyla da iştah açıyor.

Neden takip edilmeli: İlk bakışta anlaşılmayan bir nick gibi dursa da "midye üstü wasabi" Doğu Batı sentezinin en güzel örneklerinden bir tanesi. Retro renklerle insanı geçmiş zamanlara götürüp ziyafet çektiriyor.

Same pie with daylight it makes so much difference! Have a nice day guys

@sincapfirin tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Her bir yemeğin ve fotoğrafın bir hikayesi olduğuna inanan sincapfırın, minik bir sincap heyecanında ve hızlılığında paylaşım yapıyor. İçine de lezzet katıyor.

Bleeding tiny diamonds

[email protected] (@bulutagaci) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Bildiğimiz yemekleri bilmediğimiz şekilde anlatmayı iyi bilen bir hesap bulutagaci. Fotoğraflar içinizi açıyor, keyif veriyor, acıktırıyor ve çok dahası.

Need more chocolate?.. #16x9 #16x9captures #loves_16x9 #16x9club #16x9photography #instagood #chocolate #newyear

Aysem Oztas (@aysemoztas) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Tüm dünyanın bir mutfağın içine sığabileceğinin kanıtı gibi bu hesap. Minimal ve her haliyle lezzetli duran yemeklerin bir araya geldiğini görmek mümkün. Bayılmamak elde değil.

#gougeres

Esra Ç. (@neomutfak) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Harikalar diyarında hissetmek isterseniz doğru yerdesiniz. Rengarenk sunumlar, içinizi açan fotoğraflar ve verdiği tariflerle keyif veriyor. Bloguna da uğramakta yarar var.

Neden takip edilmeli: İlk bakışta adeta yabancı bir hesapla karşı karşıyaymış gibi hissedebilirsiniz ancak değil. İki dilde paylaşım yapıyor kitchenart_ist. Mutfak sanatı ve sanatçısını kucaklıyor kocaman.

Neden takip edilmeli: Bu hesaba baktıktan sonra mutfağa girmek istemeyene henüz rastlamadık. Ahşap üzerinde yemekler, fotoğraflarda yemekler, aklınızda yemekler ve keşke damağınızda yemekler.

Cevizle yapılacak en iyi 10 lezzet! Tabi bence. Peki ya sence http://haber.stargazete.com/yazar/cevizle-10-mukemmel-lezzet/yazi-994117

Aydan Ustkanat (@aydanustkanat) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Listemizdeki en profesyonel kişi Aydan Üstkanat ancak takip ederken her zaman yemeğe duyduğu o amatör aşkı hissetmek mümkün. Heyecanını kaybetmeden ve "şeker-siz" bir şekilde keyif alarak takip edebilirsiniz.

Neden takip edilmeli: Mutfağa girmiş bir psikolog mutfaktan neler çıkabileceğini anlatıyor. Evde yaptığı yemeklerle psikolojinizi alt üst etmeye niyetli gibi. Yalnızca insanları değil, yemekleri de analiz ediyor.

Günaydin!

Hilal T. (@patliycannn) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Evet patlıycazzz. Fotoğraflar o kadar güzel ki patlamak için yanıp tutuşuyoruz. İşin güzel tarafı siz de takip ederken evde hazırlanan salep kokusunu duyabilirsiniz. Öyle samimi, öyle güzel.

Neden takip edilmeli: Gerçek ekmeğin peşinde koşan, nev-i şahsına münhasır bir simyacı. Her türlü ekmeğin aşığı. Bu ekmekleri ve hesabı yemekle yemek ayıp gibi, sek tüketin.

Neden takip edilmeli: Hayata yepyeni anlamlar vermeye bayılıyor fosyolog. Bulutlarla, bir de en fotojenik yiyeceklerle çok tatlı bir alıp veremediği var. Fotoğraflarını gezerken içinizin açılıp "Oh be." dediğinizi hissedeceksiniz.

#fish #balık

Ozgur Bakir (@ozgurbak) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: İşe bir de yemek fotoğrafçısının gözünden bakmak istersiniz diye Özgür Bakır'ın Instagram hesabını ekledik. Yemeklerin sadece fotoğraflarını çekmiyor, konseptini de hazırlıyor ve duyduğumuza göre her yere kocaman ekipman bavuluyla gidiyor.

Neden takip edilmeli: Yiyeceği yemeğin fotoğrafını çekebilmek için o yemeği soğutanlardan Zafer Arsay. Ancak iyi ki de soğutuyor diyoruz. Gezdiği gördüğü yerlerde yediği yemekleri paylaşıyor. İşin güzel tarafı reklam almıyor

Yüzüğe gerek yok, evlilik teklifi böyle de edilebilir #yemekcom

Yemek.com (@yemekcomm) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Neden takip edilmeli: Çünkü bazen "Hayat keşke çok daha fazla renkli olsa..." dediğin anlarda böyle bir Instagram hesabına bakmak istersin.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?