Bir Yıl Boyunca Sadece Patates Yemeye Ant İçmiş Olan Adam

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi çılgın bir adam ve onun farklı beslenme projesiyle tanıştıracağız. Kahramanımızın adı Andrew Flinders Taylor ve bu iki çocuk babası Avustralyalı adam tam bir sene boyunca sadece ama sadece patates yiyecek.

Adama "Deli midir nedir?" demeden önce bir hikayesini biz anlatalım da sonra kararınızı verin.

Patates adam şu ana kadar olan en yüksek kilosu olan 151,5 kiloya ulaştığında bu kararı vermiş

Zira Taylor sürekli yemek yediğini ve kendini durduramadığını söylüyor. Bu sürekli yeme olayının ona aşırı kilo olarak döndüğünü fark eden Taylor bir şey yapmalıyım demiş ve bilimsel makaleleri okuyup doktoruna ve diyetisyenine de danıştıktan sonra bu patates "diyetine" girmeye karar vermiş.

Diyetinin 34. gününde tam 12 kilo vermiş ve daha iyi uyuduğunu fark etmiş patates adam

Patateslerin "gerekli olduğundan daha fazla protein" içerdiğine önceleri şaşırmış Taylor. Gündelik demir ihtiyacının %600'den fazlasını patateslerden aldığını söyleyen Taylor günde %400'den fazla C vitaminini patateslerden aldığını belirtiyor.

Kalsiyum eksikliğini ise patates püresine eklediği soya sütünden karşılıyor

Patateste kalsiyum olduğunu ama yeterince olmadığını söyleyen Taylor bunu karşılamak için patates püresine soya sütü katma yolunu seçmiş. Ayrıca patatesler yağ açısından yeterli olmadığı için düzenli olarak doktora gidiyor ve kan testi yaptırıyor. Sağlığına zarar verecek noktaya geldiğinde ise yağ içeren yiyeceklerden tüketebileceğini söylüyor.

Peki her gün patates yemekten sıkılmamış mı?

Koca bir yıl tek bir yiyeceğe bağlı yaşamanın önceleri düşünsel seviyede onu zorlayacağını düşünüyormuş. 2016'nın ilk gününden beri patatesten başka bir şeyi ağzına sürmeyen Taylor ilk başlarda bunun sıkıcı olduğunu düşünmüş ama zaman geçtikçe alışmış. Şimdi bu beslenme şeklinden mutlu olduğunu ve her yemekten tatmin olmuş bir şekilde kalktığını söylüyor.

"Bu sadece bir deney, sakın beni taklit etmeyin"

facebook

facebook

Diyetinin ilk aylarında hiç spor yapmayan Taylor son günlerde kendine bir bisiklet almış ve her gün 1,5 saat bisiklet sürerek diyetini desteklemeye başlamış.

Yalnız Taylor'ın takipçilerinden bir ricası var. Kimsenin kendi araştırmasını yapmadan, kendi bedenini tanımadan ve doktora danışmadan bu "patates diyetine" başlamaması gerektiğini vurguluyor. Zira ona göre "bu bir deney" ve deneyin sonunda ne olacağını o da bilmiyor.

Şimdiden kendine sıkı bir takipçi kitlesi edinen patates adamın maceralarını Facebook sayfasından ve YouTube kanalından takip edebilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?