Göbeği Açık Tişört Giydiği İçin Restorandan Kovulan Hamile Kadın

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253403 takipçi1763 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Aralık 2, 2014
Öznur Doğan
Mart 6, 2015
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
ruffles BadgeAdvertisement
Ruffles
Ocak 28

7,5 aylık hamile bir kadın yemek yemek için gittiği restorandan kovuluyor. Sebebi ise artık iyice büyümüş olan göbeğini açıkta bırakan bir tişört giymiş olması.

Başına gelenleri Facebook'tan paylaştıktan sonra binlerce yorum alan, insanları ikiye bölen bu durum restoranın özür dilemesiyle sonlanıyor.

Bazı kişiler anne adayına hak verirken bazıları ise restoranın tarafını tutuyor. Bakalım hikayeyi okuduktan sonra siz kime hak vereceksiniz?

Hamile ve göbeği açık tişört giydiği için hijyen kurallarını ihlal etmekle suçlanan bir kadın

Charisha Gobin, Buzz Inn isimli bir restorana yemek yemek için gidiyor. Masasında siparişinin alınmasını beklerken bir restoran çalışanı kadına yaklaşıyor ve mekanın "Ayakkabısız, tişörtsüz girenlere hizmet vermiyoruz" kuralını ihlal ettiğini söyleyerek ona restoranı terk etmesini söylüyor.

O zamanlar 7,5 aylık hamile olan Charissa'nın üzerine ise uzun bir etek ve siyah göbeği açık bir tişört var. Bu giyimiyle "hijyen kurallarını" tehlikeye attığı söylenen kadının anlattığına göre çalışanlar ona "Bu tişörtle burada olamazsınız" diyor ve onu kapı dışarı ediyor.

İnsanları ikiye bölen bir tartışma: Kim haklı?

heraldnet

heraldnet

Genç kadın ise eğer hamile olmasa ve göbeği bu kadar belli olmasa tişörtün sorun yaşatmayacağından çok emin. Diğer bir deyişle hamile olmayan bir kadın aynı tişörtü giyip aynı mekana gitse ona bu şekilde davranılmayacağını söylüyor. Ayrıca "Tişörtsüz girenlere hizmet vermiyoruz" kuralını da ihlal etmediğini söylüyor. "Tişört giyiyordum zaten, kolları vardı, sadece biraz kısaydı" diyor.

Bu paylaşımın ardından insanlar ikiye bölünüyor. Bazıları hamile kadını haklı bulurken diğerleri ise kadının restorana bu şekilde girmesinin doğru olmadığını savunuyor.

Ardından sözü geçen restoran Facebook sayfasından bir mesaj yayınlayarak yanlış bir anlaşılma olduğunu, tüm misafirlerini rahat ettirmenin tek amaçları olduğunu, kadını aşağılamak gibi bir niyetleri olmadığını söyleyerek özür diliyor.

Peki sizce kim haklı?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?