Göbeği Açık Tişört Giydiği İçin Restorandan Kovulan Hamile Kadın

Favorilerime
Ekle

7,5 aylık hamile bir kadın yemek yemek için gittiği restorandan kovuluyor. Sebebi ise artık iyice büyümüş olan göbeğini açıkta bırakan bir tişört giymiş olması.

Başına gelenleri Facebook'tan paylaştıktan sonra binlerce yorum alan, insanları ikiye bölen bu durum restoranın özür dilemesiyle sonlanıyor.

Bazı kişiler anne adayına hak verirken bazıları ise restoranın tarafını tutuyor. Bakalım hikayeyi okuduktan sonra siz kime hak vereceksiniz?

Hamile ve göbeği açık tişört giydiği için hijyen kurallarını ihlal etmekle suçlanan bir kadın

Charisha Gobin, Buzz Inn isimli bir restorana yemek yemek için gidiyor. Masasında siparişinin alınmasını beklerken bir restoran çalışanı kadına yaklaşıyor ve mekanın "Ayakkabısız, tişörtsüz girenlere hizmet vermiyoruz" kuralını ihlal ettiğini söyleyerek ona restoranı terk etmesini söylüyor.

O zamanlar 7,5 aylık hamile olan Charissa'nın üzerine ise uzun bir etek ve siyah göbeği açık bir tişört var. Bu giyimiyle "hijyen kurallarını" tehlikeye attığı söylenen kadının anlattığına göre çalışanlar ona "Bu tişörtle burada olamazsınız" diyor ve onu kapı dışarı ediyor.

İnsanları ikiye bölen bir tartışma: Kim haklı?

heraldnet

heraldnet

Genç kadın ise eğer hamile olmasa ve göbeği bu kadar belli olmasa tişörtün sorun yaşatmayacağından çok emin. Diğer bir deyişle hamile olmayan bir kadın aynı tişörtü giyip aynı mekana gitse ona bu şekilde davranılmayacağını söylüyor. Ayrıca "Tişörtsüz girenlere hizmet vermiyoruz" kuralını da ihlal etmediğini söylüyor. "Tişört giyiyordum zaten, kolları vardı, sadece biraz kısaydı" diyor.

Bu paylaşımın ardından insanlar ikiye bölünüyor. Bazıları hamile kadını haklı bulurken diğerleri ise kadının restorana bu şekilde girmesinin doğru olmadığını savunuyor.

Ardından sözü geçen restoran Facebook sayfasından bir mesaj yayınlayarak yanlış bir anlaşılma olduğunu, tüm misafirlerini rahat ettirmenin tek amaçları olduğunu, kadını aşağılamak gibi bir niyetleri olmadığını söyleyerek özür diliyor.

Peki sizce kim haklı?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Sergen Murat Karaağaç7 Ağustos 2018 17:00
Kadının giydiği t-shirt başkalarını neden ve nasıl rahatsız edebilir ki? Görmek istemediğin bir manzaraysa bu oraya bakmazsın olur biter. Ayrıca; edep ve ahlak dış görünüşe göre değil, karaktere göre belli olur. Sizin edepli ve ahlaklı sandığınız birçok insanın kafeterya tuvaletlerinde neler yaptıklarına da şahit olduk. Kimse kimseye edep ve ahlak dersi vermeye kalkmasın. Ben bir mekana girdiğimde, sizin gibi beyinsizlere tahammül ediyorsam, sizde sizin gibi görünmeyen, sizin gibi düşünmeyen insanlara tahammül göstereceksiniz.
Yanıtla
Mert Travolta3 Ağustos 2018 03:09
insanın biraz edebi olması gerekiyor. Başkalarını rahatsız edebileceğini düşünmeli. Ha düşünmüyor, umursamıyorsa o zaman dışarı çıkarılacağını bilmeli. Ha bilmiyor ise öğrenir böyle. Gitsin kendi mekanına girsin, milleti rahatsız etmeye hakkı yok.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?