Semt Pazarındaki Her Şeyi Satın Alıp Herkese Bedava Dağıtan İş Adamı

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253418 takipçi1767 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Yemek.com
Ocak 17, 2018
YENİ
4.5
Sütaş
Kasım 26
15 dakika
Zeynep Çetin
Kasım 18

Ramazan demek bir yandan da hoşgörü, empati, paylaşım ayı demek.

Bugün anlatacağımız hikaye de tam olarak bununla ilgili. Ramazanda durumu olmayanın da sofrası dolsun, iftarda, sahurda karnını doyurabilsin diye nefis bir iyilik hikayesine imza atıldı geçtiğimiz günlerde ve kalbimiz ısındı.

Bu harika iyilik hareketinin detaylarına şöyle buyursunlar...

Tarlabaşı semt pazarında sıra dışı bir gün

tarlabasi-pazari-2

Bundan birkaç gün önceye gidiyoruz. Yer Tarlabaşı'nda kurulan bir semt pazarı. Her yerde sebzeler, meyvelerle dolu tezgahlar var. Çoğu aile ramazan alışverişi için pazarın yolunu tutmuş durumda. Pazarın en kalabalık saatleri.

Buraya kadar her şey normal. Ama pazara gelenleri bir sürpriz bekliyor.

Bu pazardaki her şey ücretsiz!

Tarlabaşı'ndaki bu pazara gelen herkes bir anda şaşırıyor. Çünkü bu pazardaki her şey ücretsiz!

Sebebi ise adını açıklamak istemeyen bir iş adamının semt pazarında kurulan tüm tezgahlardaki ürünleri satın alması ve hepsini pazara gelen kişilere bedavaya dağıtmaya karar vermesi.

Üstelik pazardaki ürünlerin dağıtımını da iş adamının burs verdiği üniversite öğrencileri yapmış durumda. Her şeyin iki saatte tükendiği semt pazarında ayrıca ihtiyacı olan ailelere, market alışverişi için de 100 liralık alışveriş kartı da veriliyor.

Muazzam!

Her şey 2 saatte tükendi, 7 bin adet 100 TL'lik market kartı dağıtıldı

cnnturk

cnnturk

Pazardaki patates, soğan, erik, çilek gibi tüm sebze ve meyveleri ücretsiz olarak veren ve buna ek olarak tam tamına 7 bin adet 100 TL'lik market kartı dağıtarak kuru gıda alımlarına katkıda bulunan iş adamı sayesinde ihtiyacı olan aileler bu ramazanı rahat geçirebilecekler.

Daha önceki senelerde de aynı sosyal sorumluluk kampanyasına imza atan ve daha çok ihtiyaç sahibi insanların yaşadığı semtlerde bu iyilik hareketini düzenleyen vakfın öğrencilerinden Ayşe Çalış'ın sözleriyle bitirelim:

"Bu yıl da ücretsiz alışveriş şenliği düzenledik. Vakıf olarak amacımız küçük şeylerle büyük mutluluklar elde etmek. Bu amaca ulaştığımızı düşünüyoruz. 100 liralık market alışverişi kartıyla da ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz."

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?