Mutfağı Dağıtmadan Kirletmeden Yemek Yapmak İsteyenler İçin 10 Şahane Ürün

Favorilerime
Ekle

Yemek yapmak için mutfağa girdiğinizde ortalık savaş alanına dönüyor, tezgahlar dağılıyor, etrafa yağ-leke sıçrıyorsa bunlar sizi yemek yapma sevginizden soğutmasın.

Çünkü mutfakta en dağınık çalışan, en sakar kişinin bile hayatını kolaylaştıracak bu ürünler tam da bu sorunu çözmeye geliyor. Bundan sonra yemek yapmak artık çok daha keyifli olacak, mutfağınız da hep derli toplu kalacak.

Hazırsanız başlıyoruz.

Süt tenceresi başında nöbet tutmaya son: Süt Taşırmaz

sut-tasirmaz-alet-amazon

Süt kaynatırken bir anlık dalgınlıkla taşıyor ve ortalığı temizlemek ardından çileye dönüşüyorsa bu küçük ama etkili alet tam size göre. Bu seramik süt kaynatma taşı, süt kaynadığında ses çıkartarak alarm veriyor, sütü taşırmanızı engelliyor. Kullanımı da çok kolay; süt taşırmazı süt dolu tencere içerisine yatay olarak koymanız yeterli. Fiyatı ise sadece 19,97 TL.

Yağ lekelerine elveda: Yağ Sıçratmaz

yag-sicratmaz-ikea-amazon (1)

Tencere ve tavalara uygun bu tel kapakla kızartma yaparken yaşadığınız sorunları unutmaya hazır olun. Saplı bu kapağı kızartma yaptığınız tavanın üzerine koyun ve sıçrayan yağlar ne size ne de mutfağınıza zarar versin. Fiyatı 53,50 TL.

Isıya dayanıklı: Ocak Koruyucu

ocak-koruyucu-amazondan (1)

Mutfakta ocak arkasındaki duvara ve kenarlara yağ ve yemek lekelerinin sıçramasını önleyecek olan bu ocak koruyucu ısı dağılımını önlemesiyle de tasarruf dostu. Katlanabilir yapısıyla çok da yer kaplamıyor, temizlemesi de çok kolay. Fiyatı 140 TL.

Kaymaz, su geçirmez: Tezgah üstü kaşıklık

tezgah-ustu-kasiklik (1)

Kaşıkları, spatulaları nereye koyacağınızı bilemiyorsanız ve tezgahın yemek lekeleriyle kirlenmesini istemiyorsanız tezgah üstü bu kaşıklıklar her eve şart. Silikondan yapılmış bu ürünü üstelik tencere tutucu olarak da kullanabilirsiniz. Fiyatı 30,79 TL.

Ocak batmasın: Közmatik

kozmatik-amazon (1)

Ocakta patlıcan, biber ve benzeri sebzeleri közlerken ocağın kirlenmesinden şikayetçi olanlar buraya. 31x31 cm çapında olan bu közmatik tavada patlıcan, biber, mısır, kestane, domatesi kolayca ocak üzerinde közleyebilirsiniz. Fiyatı 31,99 TL.

Çöpler tezgah üzerinde birikmesin: Dolap Kapağına Takılabilen Portatif Çöp Poşeti Tutucu

cop-tutucu-amazon (1)

Mutfak dolaplarının kapağına montaj olmadan pratik şekilde bu aparat sayesinde yemek yaparken tezgah üzerinde biriken çöplerden kolayca kurtulabilirsiniz. Torbayı kilitleyen yapısı sayesinde içindeki çöpler de sonrasında kolayca boşaltılabiliyor. Daha ne olsun? Fiyatı 51,24 TL.

Tezgahlar artık daha temiz: Bükülebilir Kesme Tahtası

bukulebilir-kesme-tahtasi-amazon (1)

Sebze ve meyveler doğradıktan sonra tencereye ya da tabağa boşaltırken sağa sola artık dökülmeyecek, suyunu tezgaha akıtmayacak. Bu esnek kesme tahtası her mutfağa şart. Fiyatı ise sadece 19,97 TL.

Dışarı sızdırmaz: Klipsli süzgeç

klipsli-suzgec-amazon (1)

İster makarna, ister pirinç isterseniz de sebze... Süzmek istediğinizde süzgeci sadece tencerenin kenarına tutturun. Suyu tahliye kelepçesinden hiç taşırmadan, sızdırmadan boşaltın. Büyük kolaylık! Fiyatı ise 29,46 TL!

Korkmadan doldurun: Tezgah Üstü Poşet Tutacağı

poset-tutacagi

Bu saklama poşeti sabitleyici saklamak istediğiniz yiyecekleri poşetlere aktarırken dökmeye, taşırmaya son veriyor. Sadece ayak kısımlarının ucunda bulunan mandallara paketinizin uç kısımlarını tutturun ve doldurmaya başlayın. İşte bu kadar! Fiyatı sadece 22,76 TL!

Büyük kolaylık: Kavanoz Hunisi

30-tl-alti-mutfak-urunleri-14

Kış hazırlıklarının başladığı bu dönemde turşuları, reçelleri, salçaları kavanozlara aktarırken sorun yaşıyorsanız aradığınız ürünü buldunuz bile. Kendi kendine kavanozun üzerinde siz tutmadan da durabilen bu hayat kolaylaştıran huninin fiyatı 23,17 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?