Küp Şeklinde ve Yenilemeyen Karpuz: Yalnızca 860 Dolar

yemek.com
Batuhan Apaydın
Buraya iyi yemek yediğinde dans eden emoji gelecek.
Batuhan Apaydın
137740 takipçi43 içerik

Sıkça Yenen Konular

Yemek.com
Ocak 17, 2018
Zeynep Çetin
Ekim 5, 2018
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015

Bugün başka bir Japon harikası ile daha beraberiz: Küp şeklinde karpuz. Yaşasın.

Japonya'da üretilen ve yılda yalnızca 300-400 adet üretilen bu küp şeklindeki karpuzlar 5-6 kilo arasında bir ağırlığa sahip. Küp şeklini alması için ise özel kutularda yetiştiriliyor.

Bu Japon karpuzların bildiğimiz karpuzlardan farkı yalnızca şekli değil. En yakınınızdaki semt pazarından kilosunu 50 kuruşa alabileceğiniz bildiğimiz karpuzun, özel olarak yetiştirilen küp şeklindeki versiyonunun fiyatları 100 dolardan başlıyor ve 300 dolara kadar gidiyor. Anormal şartlarda ise, örneğin geçen sene Rusya'da, bir adet küp karpuzun fiyatı 860 dolara kadar çıkmış. Fiyatların bu seviyelerde olmasının nedeni ise nadir bulunması.

Şimdi işin en civcivli kısmına geliyoruz: Bu karpuzlar dekorasyon amaçlı. Bu karpuzları yiyemiyor, bu karpuzları doğrayamıyorsunuz. Bu karpuzların suyu dirseklerinizdan akamıyor. 300 dolara 1 yıl boyunca rafınızda durabilecek bir süs eşyası. Evet.

Unutulmasın: Doğa ana ile şaka olmaz, karpuz dediğin yuvarlaktır. Karpuz dediğin sulu sulu olur ve yenilebilirdir. Lütfen saçmalamayalım.

kup-kare-karpuz-fiyati
Görsel: Flickr

kare-kup-karpuz-sekil
Görsel: Flickr

kare-kup-karpuz-nasil
Görsel: Flickr

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?