İhtiyacınız Olduğunu Bilmediğiniz Mutfakta İşlerinizi Kolaylaştıracak 10 Harika Ürün

Favorilerime
Ekle

Çarşıya, alışverişe çıktığınızda alınacaklar listesine yazmadığınız ama görünce "Aa bu mutlaka benim olmalı" diyeceğiniz ürünlerle tanıştıracağız sizi. İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz ancak mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak ve daha da pratik hale getirecek bu ürünleri görünce bize hak vereceksiniz.

Farklı işlevleri ve faydalarıyla her mutfağın aslında ihtiyacı olduğu ürünler burada. Siz yalnızca şimdiye kadar onlara ihtiyacınız olduğunu bilmiyordunuz.

Zamandan kazandırır: Sebze, Salata ve Et Doğrama Makası

et-makasi-amazon (1)

Paslanmaz çelik bıçaklı bu ürünün kullanım alanı çok geniş. İster et, tavuk; ister sebze, meyve, salata doğramak için kolayca kullanabilirsiniz. Mutfakta size vakit kazandıracak bir yardımcı arıyorsanız onu buldunuz bile. Fiyatı sadece 24,90 TL.

Yumurtanız tam istediğiniz kıvamda olsun: Dublör Yumurta

dublor-yumurta-amazon (1)

Yumurta zamanlayıcı da diyebileceğimiz bu dublör yumurta diğer yumurtalarla birlikte kaba koyuluyor ve ısıyla birlikte renk değiştiriyor. Haşladığınız yumurtayı istediğiniz kıvamda olması için size uygun zamanı haber veren bu ürün gıdayla temasa uygun malzemelerden üretildiği için o konuda da endişe etmenize gerek yok. Fiyatı 30,90 TL.

Her türlü hamura uygun: Hamur Dağıtıcı

hamur-dagitici-vip (1)

Pasta hamuru, waffle hamuru, krep hamuru ya da reçel için kullanabileceğiniz bu ürünün sapını bastırdığınızda ne kadar lazımsa, o kadar hamur akıtıyor ve skalası hamur miktarının ölçümüne yardımcı oluyor. Şık görünümüyle bu hamur dağıtıcı şu an 58 TL'den satışta.

Bas ve dök: Cam Balmatik

cam-balmatik (1)

Bal tabakları içindeki ekmek kırıntıları sizi rahatsız mı ediyor? Kaşıkla almak çileye mi dönüşüyor? O zaman bu camdan yapılmış, sağlıklı balmatik tam size göre. Tetiği çekiyorsunuz, o akıyor. Üstelik sadece bal değil tahin, pekmez, zeytinyağı, çikolata sosu, nar ekşisi, balzamik sirke, toz şeker için de bu ürünü kullanabilirsiniz. Fiyatı 65 TL.

Sağlıklı yemeklere: Tencere İçi Buharda Pişirici

tencere-buharda-pisirici-amazon (1)

Buharda pişirilen sebzelerin lezzetini ve besin değerlerini kaybetmediklerini artık hepimiz biliyoruz. Hemen her tencereye uyumlu bu buharda pişirici sayesinde sebze pişirmek kolaylaşacak. Kulp çıkarılarak ısınması engellenen tencerenin kolay taşınmasını sağlayan bu ürün fiyatı şu an 59,90 TL.

Şık sunumlar mümkün: 2'li Tutmalı Pilav Helva Kabı

pilav-helva-kabi-amazon (1)

Özellikle misafir davetleriniz için sunumlarınızı güzelleştirecek ve daha özenli gösterecek bir üründe sıra. Pilav, helva gibi ikramlarınıza şekil vermek için kullanabileceğiniz bu ürün plastikten değil, onu da belirtelim. Fiyatı 13,87 TL.

İkisi bir arada: Süzgeçli Maşa

suzgecli-masa-buffer (1)

Kızarttığınız tavukların, patateslerin ya da sebzelerin çok fazla yağlı olmasından şikayetçiyseniz size nefis bir haberimiz var. Bir tarafı maşa bir tarafı süzgeç şeklinde olan bu ürün sayesinde kızarttığınız yiyeceklerin yağını akıtmak çocuk oyuncağı olacak. Fiyatı 14,13 TL.

Mutfakta yer açar: Mıknatıslı Baharatlık

miknatisli-baharatlik-amazon (1)

Baharatlarınız raflarda, tezgahta gereksiz çok yer kaplıyorsa onun da bir çözümü var. 5 adet kutudan oluşan bu baharatlık mıknatıslı olması sayesinde buzdolabınıza ya da farklı benzer yüzeylere yapışıyor ve size yerden kazandırıyor. Fiyatı 199 TL.

Hijyen önemli: Deterjan Hazneli Bulaşık Fırçası

hazneli-bulasik-fircasi-amazon (1)

Hazneye deterjanı koyun ve dilediğiniz eşyaları kolaylıkla temizleyin. Mutfakta yer de kaplamayan ve size zamandan da kazandıran bu deterjan hazneli bulaşık fırçasını kullanmaya bir kez alışınca ondan vazgeçemeyeceksiniz. Fiyatı şu an 23,66 TL.

Havası temiz ve kokusuz mutfaklar için: Mini Taşınabilir Hava Nemlendirici

hava-nemlendirici-amazon (1)

Mutfağa sinen o yemek kokusundan kurtulmanın ve havayı temizlemenin en kolay yoluyla tanışın. Temiz, net ve kokusuz bir mutfağa sahip olmanıza yardımcı olacak bu hava nemlendirici son derece sessiz çalışmasıyla da öne çıkıyor. Satın almak isterseniz fiyatı 94 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?