Gülşen'in Çok Konuşulan Gebelik ve Emzirme Dönemine Dair 8 Örnek Açıklaması

Favorilerime
Ekle

Ünlülerin hayatının neredeyse her köşesinin didik didik edildiğini, gerek hayranlarının gerek magazin dünyasının yoğun ilgisi nedeniyle her an göz önünde olduklarını zaten bilmeyen kalmadı.

Konu bir de hamilelik ve annelik gibi hassas durumlar olunca insanların ilgisi daha da bir yoğun oluyor. Her gün karşımıza bir ünlünün nasıl bir ebeveyn olduğuyla ilgili "şok" haberler çıkıyor.

Çiçeği burnunda annelerden olan Gülşen de bu isimlerden biri. Hem hamilelik döneminde hem de anneliği süresince yaptığı iddia edilen konular yüzünden birçok eleştiriye maruz kalan Gülşen'den gelen açıklamalarsa durumun gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor.

Hürriyet'ten Sibel Bağcı Uzun'un yaptığı özel röportajla bugüne dek yaşadıklarını, hamilelik ve annelik sürecinin nasıl geçtiğini anlatan Gülşen'in örnek açıklamalarından bazıları şöyle...

"Hamilelik sürecinde oğlum beni hep güzelleştirdi, iyilik kattı, farklı düşünmemi sağladı"

Gülşen'in hamilelik dönemi magazin dünyasının ilgisinden kaçamamış, ünlü yıldız bu süreçte sahne aldığı için eleştirilere maruz kalmaya başlamıştı. Oysa Gülşen, hamileliği süresince elbette uzmanlardan destek almayı hiç ihmal etmemiş ve kendisinin de bebeğinin de sağlığını tehlikeye atacak hiçbir şey yapmamış.

Hamileliğin ona kattığı değerlerse tüm hayatını etkileyecek bir dönüşüm yaşamasını sağlamış. Bu süreçte bebeğinin ona iyilik ve güzellik kattığını söyleyen ünlü şarkıcı, artık çok daha güçlü bir empati duygusunun olduğunu, sadece kendi çocuğunu değil dünyadaki tüm çocukları, tüm insanları daha fazla düşündüğünü söylüyor.

"Ne istediğiniz ve ne tarz bir anne olduğunuz önemli aslında. Benim önceliğim çocuğumun mutluluğu"

Doğumundan sonra da Gülşen'e yöneltilen eleştiriler bitmemişti elbette. Kendisi doğumundan kısa bir süre sonra hemen sahnelere geri dönmesi nedeniyle tepkileri üzerine çekmişti. Tabii bu sadece görülen kısmıydı. Çünkü Gülşen işi ve anneliği bir arada götürmeye karar verdiğinde kendine örnek bir düzen kurmuş, bebeğini önceliği olarak görerek onu hep emzirmeyi seçmişti.

Hatta bebeğini taze sütüyle emzirebilmek için Azur'u da şehir dışındaki konserlerinde beraberinde götürmüş, kendi programını onun ihtiyaçlarına göre ayarlamış. Böylece iş hayatından kopmadan anneliğini doya doya yaşayabileceği, bebeğine ihtiyacı olan her şeyi sağlayabileceği bir düzen kurmuş.

Çocuk sahibi olduktan sonra bir şekilde işini bırakmaya karar veren birçok kadına örnek olması gereken bu davranışıyla Gülşen, iş hayatı ve anneliğin aynı anda yürütülebileceğinin kanıtlarından biri aslında.

"Bence bir bebeğin doğduğu andan itibaren hayatındaki en önemli şeylerden biri anne sütüyle beslenmesi"

Emzirmeye hamileliğinden bile önce karar verdiğini söyleyen şarkıcının kafasında başlarda sütünün gelmeme ihtimali gibi konular soru işareti oluştursa da doğuran her kadının sütünün olabileceğini öğrendikten sonra rahatladığını söylüyor.

Gülşen bebeğini uzunca bir süre sadece anne sütüyle beslediğini, mamayla memeyi yan yana düşünmekten bile hoşlanmadığını ekliyor. Oğlu Azur'u elinden geldiğince taze taze emziren ünlü isim, bebeğinden ayrı kalması gereken kısa bir süre bile olsa süt sağma makinesiyle ona süt bırakmayı ihmal etmiyormuş.

"İyi niyetle de olsa yanlış bilgilerle annenin kafasını karıştıran, eski ekolden gelen insanlar olabiliyor"

Her annenin elinden geldiğince bebeğini anne sütüyle beslemesi gerektiğini söyleyen Gülşen yeni anneleri ve anne adaylarını da uyarmayı ihmal etmiyor:

"Dışarıdan doğru bildiğini zannederek iyi niyetle de olsa yanlış bilgilerle annenin kafasını karıştıran, eski ekolden gelen insanlar olabiliyor. Belli bir aydan sonra sütün azalacağına ya da kesileceğine, ne kadar uzun süre beklenirse göğüsün o kadar dolacağına, gece mama verilince bebeğin daha iyi uyuyacağına inanan insanlar var."

Bebeğini emzirmek isteyen anne ve anne adaylarını kulaktan dolma her bilgiye inanmamaları konusunda uyaran Gülşen de zaman zaman sütünün azaldığına, bebeğine doyuramadığına dair endişelere kapılmış. Ancak yılmadan devam ettiği bu süreçte kazanan taraf hep o olmuş.

"Bundan sonra da bebeğim istediği sürece emzirmeye devam edeceğim"

6 ay boyunca bebeğini sadece anne sütüyle beslemeyi başaran ünlü yıldız, 6 aydan sonrasında da bebeğini emzirmeye devam etmek isteyenlerden. Birçok uzmana göre ilk 6 ay bebeğin anne sütüyle beslenmesinin önemli olduğu düşünülürken Gülşen bu çıtayı "bebeği bıkana dek" seviyesine çıkarmaya kararlı anlayacağınız. Ne diyelim, nefis bir karar.

"Bol su içmek, sık sık emzirerek ya da sağarak göğsümü boşaltmak yeni süt oluşumuna izin vermek için yeterli oldu"

Yeni annelere yaşadıklarıyla örnek olabilecek isimlerden Gülşen, sütünün oluşumunu sağlamak için bol bol su içmeyi, gece-gündüz demeden bebeğini her istediğinde emzirmeyi, emzirmek dışında sütünü sağmayı da ihmal etmediğini söylüyor.

"Ne olur anneler kolayına kaçmasınlar, bir şekilde fırsatını bulup emzirsinler. Bebeğin buna çok ihtiyacı var"

Kendi bebeğini anne sütüyle beslemeye kararlı duruşuyla takdir toplayan Gülşen, diğer annelerin de bebeklerini mutlaka emzirmeleri gerektiğini düşünenlerden. Bebeğin gelişimi ve zekası açısından anne sütünün vazgeçilmez olduğunu söyleyen ünlü isim ekliyor:

"Süt öyle bir mucize ki ne kadar zor şartlar altında olursan ol, seni her şeyden koruyor. Süt veren anne sanki zırh giymiş birisi gibi geliyor bana. Süt seni koruyor, süt bebeği koruyor yani inanılmaz bir mucize. Bu mucizeyi geri çevirmemek gerekiyor."

"Zannedilenin aksine doğum sonrası hiçbir şekilde aç kalıp diyet yapmadım. Sütün besin değerini arttıracak her şeyi yedim ve içtim"

https://www.instagram.com/gulsen/ | instagram

instagram

Son olarak şu sıralar hakkında en çok merak edilen "Doğumdan sonra nasıl hızlıca kilo verdi?" gibi sorulara da cevap veren Gülşen hiçbir şekilde diyet yapmadığını paylaşıyor ve annelere de örnek olacak açıklamalarda bulunuyor. Hamile kaldığında 51 kilo olduğunu, doğuma giderkense 20 kilo almış olduğunu söyleyen şarkıcı, aldığı kiloların yarısını doğumda verdiğini, kalanların ise neredeyse 20 günde tamamen gittiğini söylüyor.

Annelerin zayıflamak istiyorlarsa da mutlaka emzirmeye yönelmelerini tavsiye eden Gülşen şunları da ekliyor:

"Zannedilenin aksine hiçbir şekilde aç kalıp diyet yapmadım. Sütün besin değerini arttıracak her şeyi yedim ve içtim, hala da buna devam ediyorum. Hiç bir şekilde kiloma takmadım. Bol su, balık, ceviz, meyve, hurma başta olmak üzere tatlı ve karbonhidrat da bol miktarda tüketiyorum."

Küçük bir not: Gülşen'in bu özel röportajının tamamını öğrenmek isteyenleri şuraya doğru alabiliriz.

Kaynak: Hürriyet

Görseller Google'dan alınmıştır.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?