http://www.arenagazetesi.com.tr/galeri/Esek-sutu-sabunu-cilde-iyi-geliyor/113678 | arenagazetesi

Cem Yılmaz'ın Kullanmasıyla Gündeme Gelen Gençlik İksiri: Eşek Sütü Sabunu

Favorilerime
Ekle

Onun adını birçok kişi geçtiğimiz günlerde çıkan bir haber sayesinde duydu. Cem Yılmaz'ın sevgilisi Defne Samyeli'yle çıktığı Bodrum tatilinde 4 kalıp "eşek sütü sabunu" aldığına dair haberlerin ardından herkes eşek sütü sabununun ne olduğunu ve ne işe yaradığını merak etmeye başladı.

Gelin, bu akıllardaki sorulara cevap verelim.

Cem Yılmaz'ın gençlik sırrı eşek sütü sabunu mu?

Habertürk Gazetesi'nden Esin Övet'in "Cem'e 65 TL’lik Eşek Sütü Sabunu" başlıklı yazısından öğrendik Cem Yılmaz'ın eşek sütü sabununa ilgisini. Habere göre sevgilisi Defne Samyeli ile tatil için Bodrum'da bulunan Cem Yılmaz, Işıl Tan’ın meşhur Hatice Teyze Doğal Ürünler Dükkanı'na giderek buradan birçok krem ve sabun almış. Sabun deyip geçmemek gerekiyor, zira Yılmaz'ın aldığı sabunlar bildiğimiz sabunlardan değil. Kişiyi gençleştirici etkisi bulunan eşek sütü sabunundan bahsediyoruz. Cem Yılmaz buradan tam tamına 4 kalıp eşek sütü sabunu almış. Eşek sütü sabunlarının tanesinin 65 lira olduğunu da not edelim.

Peki neden eşek sütü sabunu? Cem Yılmaz'ın da kullandığını böylece öğrendiğimiz eşek sütü sabunu ne ve faydaları neler?

Eşek sütü sabunu nedir?

Faydalarıyla sağlık ve kozmetik alanında sıkça kullanılan mucizevi bir besin olan eşek sütünden yapılan bir ürün eşek sütü sabunu.

Eşek sütü sabununu daha iyi anlamamız için önce eşek sütünden bahsetmemiz gerekiyor. Eşek sütü, biyokimyasal bileşimi ve pH değeri açısından anne sütüne en yakın besinlerden biri olarak biliniyor. Laktoz miktarı yüksek olmasına rağmen yağ, kalsiyum açısından zengin olan eşek sütünde A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunuyor. Bunlara ek olarak yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum da içeriyor.

Eski zamanlardan bu yana iyileştirme ve tedavi edici özelliği sebebiyle ilaç yerine kullanılan eşek sütü aynı zamanda cildi gençleştirici etkiye de sahip. Hatta Mısır Kraliçesi Kleopotra'nın güzelliğini ve gençliğini korumak için her gün 700’den fazla eşekten temin edilen eşek sütü ile banyo yaptığı anlatılıyor.

Dolayısıyla günlük yaklaşık olarak 0.2 litre ile 0.3 litre arasında süt ürettiği bilinen dişi eşeklerden elde edilen eşek sütünden yapılan ürünler de en az onun kadar değer taşıyor.

Eşek sütü hakkında daha fazla bilgi almak isteyenleri şu içeriğimize de alabiliriz: Litresi 100 Liradan Satılan Anne Sütüne Denk Bir Doğal Mucize: Eşek Sütü

Eşek sütü sabununun faydaları

gecce

gecce

Eşek sütü sabunu, zengin vitamin içeriği ve içerdiği mineraller sayesinde cilt sağlığı için çok değerli bir doğal ürün. Cildi besleyerek sağlığına kavuşturan eşek sütü sabununun faydalarını şöyle saymak mümkün:

 • Cilt lekeleri ve cilt kararmalarını geçirir.
 • Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar.
 • Kırışıklıkları giderir, cildi gençleştirir. Kişinin daha genç görünmesine yardımcı olur.
 • Sedef ve egzama hastalığı tedavisinde kullanılır.
 • Cildin nem oranını dengeler, cildin sıkılaşıp dolgunlaşmasını sağlar.
 • Cildin sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Alerjik durumlarda ciltte meydana gelen kızarıklıkları giderir, kaşıntı hissini azaltır.
 • Hücre yenileyici özelliği ile yaşlılık lekelerine de çare olur.
 • Bu kadar faydasını anlattıktan sonra denemeyi düşünenler için nasıl kullanıldığını da özet geçelim:

  Eşek sütü sabununu sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kez düzenli olarak kullanmalısınız. Yüze uygulayacaksınız sabunu yüze maske gibi yayıp köpürtmeli ve 5 dakika sonra yıkanmalısınız. Ayrıca hiçbir yan etkisi bilinmeyen eşek sütü sabununu tüm vücudunuza da uygulayabilirsiniz.  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?