Kombine Uçak Bileti Aldırır: Dünyanın En İyi 13 Konsept Restoranı ve Barı

Favorilerime
Ekle

Hayatınızın bir noktasını tamamen adamanız gerektiğini düşündüğümüz bir konuyla karşınızdayız. Şimdi elinizdeki tüm işleri bırakın ve sakince yazımızı okuyun. Ardından yapmanız gereken tek şey ise en kısa sürede seçtiğiniz bir restoran ya da bar için uçak bileti almak. Bize kalırsa kombine futbol bileti gibi kombine uçak bileti için hava yolları şirketleriyle anlaşmaya girişmeye başlayın.

Bir anlık duraksama yaratacak, gördüğünüzde koşarak gitmek isteyeceğiniz, konsept bakımından aşmış olarak niteleyebileceğiniz dünyanın en iyi konsept restoranları ve barları kapılarını açmış sizleri bekliyor.

Gitmezseniz kırılırlar bak.

Suçlu hissettirir: Alcatraz ER

Kendinizi hapishanede hissetmek istiyorsanız Japonya'daki Alcatraz ER tam size göre. Bu ne biçim fantezi diyorsanız gitmezsiniz canım. Ancak Alcatraz hapishanesinden ilham alınarak hazırlanmış Alcartaz ER'in tutkunu olanlar da varmış. Deneyin deriz.

İliklere işler: The Ice Bar

Kanada'da yer alan The Ice Bar, annelerimizin en çok kızacağı türden bir bar. Tamamen buzlardan oluşan barda bardaklar da tabii ki buzdan. Gitmeden önce kat kat giyinmeniz gereken barda ağzınızdan çıkan nefes de malesef yoğun bir buhar olarak çıkıyor soğuktan. Ancak gidilebilir.

Hastane kokar: The Clinic

Singapur'da bulunan ve dünyanın en garip restoranları arasında yer alan The Clinic, tamamen klinik konseptinde hazırlanmış. Serumlardan içilen içecekler, şırıngalardan çıkan ketçaplar ve tabii ki tekerlekli sandalye şeklinde tasarlanmış sandalyeler. Hasta mı olsak nedir?

Mucit çıkarır: Gasova Lampa

Ukrayna'nın Lviv şehrinde yer alan ve gaz lambasının mucidi Ignacy Lukasiewicz için özel olarak hazırlanan Gasova Lampa yani "gaz lambası", şehrin en önemli noktalarından bir tanesi. İçeride bulabileceğiniz yüzlerce gaz lambası, bol gaz yağı kokusu ve bir de müzesi var. Ayrıca Ignacy Lukasiewicz'ın yanında fotoğraf da çektirebilirsiniz.

İşkence satın aldırır: Masoch Café

Yine Ukrayna'da yine Lviv'deyiz. Lviv'de yaşayıp büyümüş Leopold von Sacher-Masoch'a ithafen yapılmış bir restoran. Restoranın en garip tarafı sadomazoşizm akımına paralel olarak işkence satın almanız. Yani kendinizi şamarlatabilir, gözlerinizi bağlatabilir ve hatta kırbaçlatabilirsiniz. İşkence kısmını size bırakıyoruz ancak gerisini kendiniz keşfedebilirsiniz.

Maymunları sevdirir: Kayabukiya

japon-garson-maymun-tokyo

Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Kayabukiya Tavern maymunların çalıştığı ve kendinizi garip hissettiğiniz bir restoran. Ancak merak etmeyin, tatlı maymunlara hemen alışıyorsunuz.

Hobbit aşkı taşırır: Green Dragon Pub

Yeni Zelanda'da çekilen Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in en önemli noktası olan bir yer var: Green Dragon Pub. Tamamen Hobbit konseptiyle hazırlanmış. İçine girip çıkmak istemeyeceğiniz, çıkmak isteseniz de boyunuz uzunsa kafanızı kirişe çarpacağınız tatlı bir yer.

Yaşlılığı fark ettirir: The Sunland Pub

Yüzyıllık baobab ağaçları arasında yemek yemek istiyorsanız The Sunland Pub Güney Afrika'da sizi bekliyor. Hem Güney Afrika'yı gezmek için de kendinize bir bahane yaratmış olursunuz. Keyifle yemeğinizi yiyip bir de üzerine yüzyıllık ağaçların keyfini çıkarırsınız.

Hamak sevdası yaratır: Mahika Mano

Japonya'da yer alan Mahika Mano, size sandalyeden çok daha fazlasını vaat ediyor. Hamaklarda yemek yiyip hamaklarda içeceğinizi içiyorsunuz. Uykunuz gelirse çaktırmadan arada kestirebilirsiniz. Şehrin kalabalığında ve ağaçsızlığında kuracak hamak bulamayanlara dev hizmet.

Teslacıları kızdırır: The Edison Bar

Teslacılar tamam, sakin olun. Londra'da yer alan The Edison Bar'a gitmek zorunda değilsiniz ancak gitseniz güzel olmaz değil hani. Mucit Thomas Edison'dan yola çıkılarak hazırlanan barda kendinizi her an elektrik yiyecek gibi hissedebilirsiniz. Merak etmeyin, sizi hep koruyor olacaklar.

Yükseklik korkusunu yener: Dinner In The Sky

Eğer yükseklik korkunuz varsa hiç merak etmeyin, yenebilmek için bir alternatif sunuyoruz. Dinner In The Sky dünyanın farklı noktalarına kurularak farklı bir deneyim yaşatıyor. Asılı olarak duran bir platform üzerinde yemek yiyeceğinizi düşünürseniz zaten korku morku kalmaz.

Ayak bastırır: Mars 2112

Kendinizi Mars'a ayak basan ilk Türk olarak tanıtmak için koşarak gidiyorsunuz. Mars 2112, Amerika'nın New York kentinde. Kırmızı loş ışıklar, pütürlü dokular ve tüyleri diken diken edecek atmosferiyle Mars 2112, garip bir deneyim yaşatan yerlerden.

Hayallere karışırtırır: Northern Lights Bar

İzlanda'da yer alan ve kutup ışık oyunlarına tanık olacağınız bir yer Northern Lights Bar. Ancak biliyorsunuz ki senenin her zamanı bu oyunları görmek mümkün değil. Gitmeden önce takvime bakmak gerek.

Okkalı bonus: Yeni Zelanda Havaalanı

laughingsquid - yeni zelanda havaalanı dünyanın en garip restoranları

laughingsquid - yeni zelanda havaalanı dünyanın en garip restoranları

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'yle kafayı bozmuş Yeni Zelanda'nın havaalanı da içinde Gollum barındırıyor.

Şimdiden iyi uçuşlar.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?