Çocuklarını Pasta ve Gazlı İçeceklerle Besleyip Dişlerini Çürüttüğü İçin Hapse Atılan Baba

Favorilerime
Ekle

Şu sıralar Fransa ve dünya gündeminde çocuklarının dişlerini çürüttüğü gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan baba var.

3 ve 4 yaşındaki çocuklarını sadece pasta ve gazlı içeceklerle beslediği için "babalık görevini yerine getirmediği" sebebiyle cezalandırılan babanın çocukları ise şimdi koruyucu ailelerin yanına yerleştirilmiş durumda.

Detaylar ise çok daha ilginç.

Not: Görseller temsilidir.

Buzdolabının, yatakların olmadığı bir evde sadece pasta ve gazlı yiyeceklerle beslenen iki küçük çocuk

pasta-kola

Fransa'da 3 ve 4 yaşındaki iki küçük oğluyla birlikte yaşayan ismi açıklanmayan bir baba şu sıralar günlerini hapishanede geçiriyor. Daha önce çocukları ve karısına şiddet uyguladığı gerekçesiyle 3 aylık bir hapis cezası almış olan babanın bu seferki cezasının sebebi ise çocuklarıyla ilgilenmeyip babalık görevini yerine getirmemek ve onları sadece pasta ve gazlı içeceklerle besleyerek dişlerinin çürümesine sebep olmak.

Babaları hapse girdikten sonra çocuklar ilk kez et ve sebzeyle tanışıyor

https://www.chronicle.co.zw/502-zimbabweans-in-botswana-jail/ | chronicle

chronicle

Yardım kuruluşu France Victimes 87'nin temsilcisi Carole Papon babanın "okuma-yazma bilmediğini, sayıları dahi sayamadığını ve aldığı sosyal yardım ödemelerinin tümünü alkole harcadığını" söylerken babanın küçük oğullarıyla birlikte yaşadığı evde buzdolabının olmadığı, çocukların çarşafsız ve yorgansız bir şiltede uyuduğu söyleniyor.

Eve de nadiren uğrayan babanın acıkan çocuklarına sadece pasta ve gazlı içecekler verdiği bilinirken bu sebeple 4 yaşındaki büyük çocuğunun 7 dişinin döküldüğü, 3 yaşındaki küçük çocuğun ise psikolojik sorunlar yaşadığı ve hiç konuşmadığı belirtiliyor.

Bu sebeple Limoges Mahkemesi babanın 2016-2018 yıllarında babalık görevlerini yerine getirmediğine hükmedip adamı hapisle cezalandırıldı. Koruyucu ailelere verilen minik çocuklar ise ilk kez et ve sebzeyle tanışmış durumdalar. Durumlarının ise şimdi iyi olduğu söyleniyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?