Herkesin Merak Ettiği Konu: Canan Karatay Bir Gün İçinde Neler Yiyor?

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253413 takipçi1772 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 23
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Öznur Doğan
Mayıs 22, 2015

Ezberleri bozan açıklamalarıyla ne söylese gündem, ne yapsa olay olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay bildiğiniz üzere ekmek, şeker tüketimine ve dolayısıyla fazla kilolara savaş açmış bir isim.

Peki sürekli bize sağlıklı ve fit bir hayat için tavsiyeler veren Canan Karatay'ın kendi özel hayatında nasıl beslendiğini, neler yiyip nasıl alışkanlıklar edindiğini hiç merak ettiniz mi?

Cevabınız evetse doğru yerdesiniz.

Sabahları mutlaka bir fincan zeytinyağı içiyor

Canan Karatay akşamları erken yatanlardan. 22.00-22.30 gibi uykuya daldığını söyleyen Canan Hoca sabahları ise 5, 5 buçuk gibi uyanıyor.

Uyanır uyanmaz ilk işi bol su içmek oluyor. Ardından kahvaltıdan önce bir Türk kahvesi fincanı kadar doğal sıkım zeytinyağı içiyor. Kahvaltıda ise peynirli omletle birlikte 20-30 adet zeytin yiyor. Kış aylarında ise turp yiyor. Çayı da istediği kadar içiyor ama tabii ki şekersiz olmak kaydıyla.

Gün boyunca bol bol şekersiz Türk kahvesi ve su tüketiyor

Evden 3-4 saat çalışmadan çıkmayan Canan Hoca günde mutlaka 60 dakika da yürüyüş yapmaya gayret ediyor. Hastaneye gittikten sonra ise şekersiz Türk kahvesini içiyor, gün içinde bol bol su tüketiyor.

Öğle yemeği ise yemiyor. Hele ki dışarıda yemek yememeye özen gösteriyor. Ama mecbur kaldığı durumlarda bildiği lokantalarda tavuk ya da balık tüketmeye çalışıyor.

Kalori hesabı asla yapmıyor

kizlarsoruyor

kizlarsoruyor

Akşam yemekleri için belirli bir kıstası yok Canan Hoca'nın, asla kalori hesabı yapmadığını sadece sağlıklı beslenmeye dikkat ettiğini söylüyor. Son sözleri ona bırakarak veda edelim:

"Akşam eve gidince de Allah ne verdiyse onu yiyorum. Bugün mesela kıymalı karnabahar var. Yanına turp havuç salatası yaparım. Salatama bol zeytin, zeytinyağı, limon, içine biraz da peynir koyuyorum yiyoruz. Yanına da yoğurt. Başka bir şeye ihtiyacım yok. Bizler sağlıklı insanlarız. Ama siz bunla doyamıyorsanız bilin ki bir bozukluk var."

Kaynak: Gıda Gündemi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?