Bülent Ersoy’un Müzikte Olduğu Kadar Yemekte de İddialı Olduğunun 8 Kanıtı

Favorilerime
Ekle

Türk Sanat Müziği'nin efsane ismi, namıdiğer "Diva" Bülent Ersoy'u unutulmaz şarkılarıyla, sanatıyla bağrımıza bassak da onun hakkını vermemiz bir diğer konu daha var: Yemeği en az bizim kadar seviyor oluşu.

Öyle ki gün geçmiyor ki Bülent Ersoy başka bir yemek haberiyle gazetelerde, televizyonlarda boy göstermesin. Bu yüzden biz de iştahıyla, damak tadıyla iddiasını yemekte de sürdüren Diva'mızın imza attığı bu haberleri bir araya getirdik.

Ne diyelim, afiyet olsun.

İki buçuk kiloluk eti tek başına yemesi

takvim

İftarını açmak için gittiği restoranda tanesi 500 gram olan iki adet Dallas steak, her biri 450 gram olan iki adet pirzola, 300’er gramlık iki adet kasap köfte ve 1 adet 300 gramlık kaşarlı köfte yiyen Bülent Ersoy yemeğin üzerine Türk kahvesi ve soda içerek bir rekora imza attı.

Ancak 6,5 kilo et yiyen Mustafa Topaloğlu sonradan Diva'yı tahtından etti.

Kaynak

Bodrum'da 10 kilo deniz mahsulü yemesi

magazinsortie

Diva et rekorunu ise balıkla kırmış gözüküyor. Bodrum'da arkadaş grubuyla gittiği restoranda 5 kilo lagos balığı, 5 kilo karides yedi. Mezeler de cabası tabii.

Kaynak

Oya Aydoğan ve Nur Yerlitaş ile birlikte 10 kilo kalkan balığı yemesi

turkcaps

Bülent Ersoy'un Oya Aydoğan ile birlikte Nur Yerlitaş'ın evinde 10 kilo kalkan balığını bir oturuşta yemeleri kadar sonrasında fenalaşmaları da çok konuşuldu, çok tartışıldı.

Kaynak

Bir oturuşta 17 adet dilli kaşarlı tost yemesi

ensonhaber

Bülent Ersoy’un sahne aldığı mekanda kulise çok sevdiği ve tutkunu olduğu dilli kaşarlı tosttan tam 17 adet sipariş etmesi ve sahneye çıkmadan önce yemesi de yine magazin tarihine ismini yazdıran olaylardan.

Kaynak

Saat sabah 4.00'te restoranın tüm menüsünü yemesi

posta

Sahne aldığı mekandan sonra bir restorana giden ve aracına yemek sipariş eden Diva, iddialara göre işkembe çorbası, lahmacun, pazı sarması dolma, bir porsiyon tavuk şiş ve 1 adet sütlaç yedi ve yanında 3 adet küçük su içti.

Kaynak

Kahvaltıda köfte-ekmek yiyip ayran içmesi

hurriyet

Antalya'da kaldığı otel odasında önce peynirli çaylı bir kahvaltı yapan, bunu pastırma ve börekle devam ettiren ve kahvaltılıklarla doymayınca köfte-ekmek ve ayrana yönelen Bülent Ersoy bunların üstüne de helva yiyerek güne başladı.

Kaynak

Gece yarısı 12 adet ıslak hamburger yemesi

yakindankumanda

Yine bir gece yarısı karnı acıkan Bülent Ersoy'un meşhur bir büfede tam 12 adet ıslak hamburger yemesi de sık sık magazin basınında dile getirilen unutulmaz olaylardan.

Kaynak

10 kişilik mantıyı tek başına yemesi

posta

Kıbrıs'ta sahneye çıktıktan sonra canı mantı çeken Bülent Ersoy içi için 1 kilo kıyma kullanılmasını istediği 10 kişilik hazırlanan mantıyı da afiyetle tek başına yedi.

KaynakDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?