Ülke Olarak Acilen Bırakmamız Gereken 12 Sevimsiz Yemek Klişesi

Favorilerime
Ekle

Hep beraber "Bir durun" dememiz gereken şeyler olduğunun farkına vardık dostlar.Sakın yanlış anlaşılmasın, anti-klişe timi falan değiliz. Lakin 'zıvanadan' çıkan, ivedilikle bitmesi gereken detayların sayısı arttı. Biz de ilk iş olarak en iyi bildiğimiz şeyi yapıp yazalım istedik.Bu yazıyı bir sosyal sorumluluk projesi olarak algılayıp aklınıza gelen maddeleri yorum olarak yazın lütfen.Başlıyoruz.

Gördüğü kuzuyu 'çevirip', küçükbaş hayvancılığı bitiren Anadolu gezi programları

Başta programa başladığında 48 kilo olup, şimdilerde üç haneye alışan Maceracı olmak üzere, Anadolu'yu gezip, yerinde gömen bütün programcılara sesleniyoruz. Dönün yuvanıza. Gördüğünüz kuzuyu çevirdiniz. Küçükbaş hayvancılığı bitirdiniz. İnsanların son lokmalarını yiyorsunuz. Dönün.

"Bir de DİYET KOLA lütfen"

pizza-diyet-kola-1Aynı anda 1,5 iskender, 2 lahmacun, 2 içli köfte, 1 revani gömüp yanında diyet kola sipariş edenler, sözümüz size: "O kalça böyle erimez"

Tavuk döneri ve tavuk döner yiyenleri Ebola kadar sevimsiz görme eğilimi

Tavuk döneri ötekileştiren, düzgün yapıldığında ne kadar lezzetli bir şey olduğunu bilmeyen, tavuk döner yiyen insanlara farklı gözle bakanlara gelsin sözlerimiz: "Sen Fettucini Alfredo yersin ama cenazene tavuk döner gelir"Şaka bir yana, tavuk döner, bu ülkenin hamurunda vardır, çıkartılamaz.

"Aaa sen peynir sevmiyor musun?"

hulk-loki-yere-carpma-sahnesiYok sen domates sevmiyor musun, insan yumurta da yemez miymiş, peyniri sevmeyeni de ilk defa görüyorum gibi talihsiz açıklama yapanlara kesin konuşuyoruz: "Boş zamanlarında keyif kahyalığı mı yapıyorsun canısı?"Not: Böyle arkadaşlara Hulk gibi davranısımız var, evet.

Yemek yerken durduk yere gelen fotoğraf çekilme sevdası

hayaller-gerceklerBu kez biz değil fotoğraf anlatıyor.

'Sanki hiç leğende yıkanmamış gibi mocha içmek' (temsili)

Tavuk döner özelinde söylediklerimizi hemen hemen bütün yemeklere sergileyenlere, yemek küçümseyenlere, ekşi sözlük'te şu ana kadar açılan en tatlı başlıklardan biri aracılığıyla konuşuyoruz: "Hayatında hiç salçalı ya da reçelli ekmek yemediyseniz, küçükken beslenme çantanızda dört peynirli Tortellini salatası ve Nougat parfesi taşıdıysanız devam edin, sözümüz yok"

Gereksiz gövde gösterisine sahne olan masada yemek bırakma tutkusu

Boyu kadar pirzolayı sipariş edenlere, gözü doysun diye serpme akşam yemeği yiyenlere ve bunları zevkle yaptığı bir alışkanlığa dönüştürenlere ses ediyoruz: "Yiyebileceğin kadar al arkadaşım, yemeğe iki çatal atıp bırakmak marifet değil"Evet, bu konuda biraz netiz.

70.000 kalori olmadığı hatırlanması gereken pizza kenarları

Her pizza söylendiğinde kenarlarını lego gibi kutuya koyan, kenar sosu denen mucizenin farkında olmayan ve doyamadığı için de 2 büyük boy pizza söyleyenlere diyoruz: "Dokunuyorsa yeme kardeşim"

Yemekten önce telefonunun şarjı bitmesi gereken iştah kaçırıcılar

Yediği her şeyin (güzelce çekip ilham verenlere sözümüz yok) fotoğrafını çekip, iştah kapatan fotoğrafları paylaşanlara gidiyor bu hayıflanmamız da: "Şarjın bitsin, kameran bozulsun"

Bırakınız eksinler, bırakınız döksünler (tuz)

'Rahmetli Sabancı bir gün genel müdür alacakmış da, görüştüğü aday yemeğin tadına bakmadan tuz atmış da, bu sebepten rahmetli önyargılı diye bu adamı almamış da...' Bu üç cümlelik mini hikayeyi dilinden düşürmeyenlere gelsin: "Yıllardır aynı damakla yaşıyorum, benden iyi mi bileceksin cano?"

Tarihin en büyük azmiyle ekmeğe arsenik muamelesi yapanlar

tumblr/eating

tumblr/eating

Kısa tutalım: 2 dilim ekmek yediği için hastalanan ya da hayatını kaybeden biri olmadı arkadaşlar, şimdi sessizce dağılabiliriz.

Neredeyse devlet politikası haline gelen anti-şeker grubu

sirri-sureyya-gel-hele-gel3 tane şeker atılır mı, oldu olacak çayı şekerliğe dökseydin, şerbet oldu o açıklamalarıyla boş konuşmada muasır medeniyetler seviyesine ulaşan arkadaşlara ithafen: "Bırakın gelsin, bırakın gelsin gel hele gel gel"Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Seda Özer7 Kasım 2014 9:58
Pek tabi ki, politikacılara zorla ikram edilen tatlılar.... http://aksam.medyator.com/images/2009/03/11/baykal.jpg
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?