TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Sizi Yanlış İsim Verdiğinize Pişman Eden Starbucks Barista'sı

yemek.com
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Sıkça Yenen Konular

Son yılların yükselen trend'lerinden biri Starbucks'da verilen siparişe mümkün olduğunca yanlış isim vermek. Kamuran diyen var, Abdülrezzak diyen var, Ökkeş diyen var hatta Avrupa Yakası'nda farklı Anadolu Yakası'nda farklı mahlas kullanan var.

Londra British Museum'da yer alan Starbucks'da çalışan barista Gabriel Nkweti Lafitte, bardağın üstüne yazılan isimler konusunda pek dürüst davranmayan müşterileri pişman ediyor. Aynı zamanda tasarımcı olan Lafitte'nin müşterileri bilerek pişman ettiğini söylesek doğru olmaz. Siz kahve siparişini verdikten sonra isminizi söylüyorsunuz, o bardağın üstüne verdiğiniz isminizin de yer aldığı çizimler yapıyor. Lafitte'nin çizimleri olağanüstü güzel olduğu için siz bardağı saklamak istiyorsunuz ama üzerinde Gıyaseddin yazan bir bardak artık size o kadar sempatik gelmiyor.

Bütün gün kahve dağıtmak için biraz yetenekli olduğunu düşündüğümüz Lafitte'nin bu denli güzel bir inisiyatif aldığını öğrenen Starbucks ise şimdilik Lafitte'yi takdir etmek ve destekliyoruz demekten başka bir şey yapmamış.

En bilinen tabirle "O adamı kaparlar" Starbucks diyelim ve çalışmalara gidelim.

adweek

adweek

Doymayanları Lafitte'nin Facebook hesabına davet edelim.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?