sakiz-cignemek-manset-1

Ağzınıza Takılan Şarkılardan Kurtulmanın Yolu: Sakız Çiğneyin!

Favorilerime
Ekle

Çok net söylüyoruz ki insanlığın birinci problemi, küresel ısınma değil, birçok hayvanın neslinin tükenme tehlikesi olması değil, ekonomi değil, kutupların erimesi değil, savaşlar değil, çatışmalar değil: Durduk yere ağza takılan o lanet şarkılar!

Tamam biraz abarttık kabul ama hangimiz durduk yere "Demba ba demba ba demba ba demba ba demba ba demba demba ba demba ba demba ba" diye sayıklamak ister ki? Hangimiz hiç yoktan "Ya bu gece gel ya da bu gece gel ya bu gece gel ya da bu gece gel ya bu gece gel ya da bu gece gel ya bu gece gel ya da gelir eceeeeeel" diye mırıldamak ister ki?

İşte bu yüzden ağzımıza takılan şarkılar, yeryüzünün en büyük problemlerinden biri. Peki ne yapmalı?

Yapılan son araştırmalara göre sakız çiğnemeli.

Detaylara girmeden söylemekte fayda var. Sakız çiğnemek, ağza takılan şarkıyı yüzde yüz silmiyor. Hala yapılabilecek en iyi yöntem ama maalesef yüzde yüz değil. Yapılan testlere göre, şarkıların ağzınızdan dökülmesini elinden geldiğince engelliyor ama bazen hafızada kırıntıların kalmasını engelleyemiyor.

Gelelim testimize: 40'dan fazla öğrencinin katıldığı testte, bu 40 öğrenciye bilgisayar başında, ağızlarına takılma ihtimali çok yüksek bir şarkı dinletiliyor. Ardından 3 dakika boyunca sevdikleri herhangi bir şeyi/şeyleri düşünmeleri söyleniyor. Bu 3 dakika boyunca istedikleri her şeyi düşünebilmelerine rağmen akıllarına dinledikleri şarkı gelirse, klavyede 'q'ya basmaları isteniyor.

Sonuçlar ise umut verici: Bu 3 dakika boyunca, sakız çiğnenmiyorken, toplamda 19 kez 'q' tuşuna basılıyor. Sakız çiğnerken 'q' tuşuna basılma sayısı ise 12. Neredeyse yarı yarıya bir azalma var.

Sözlerimize son noktayı koymadan, naçizane kendi testimizi yapalım mı?

Aşağıya, ağza takılma ihtimali çok yüksek olan bir şarkı bırakıyoruz. Sonuçları yorum olarak bırakabilirsiniz

Not: Zorlu bir şarkı seçtik kabul ediyoruz (klibi çok fena).


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?