Yemek.com Şefleri Öneriyor: Kendi Mutfağınızın Şefi Olmanızı Sağlayacak 10 Kullanışlı Ürün

Favorilerime
Ekle

Şeflerimiz Yasemin ve Ferhat'tan yine harika öneriler aldık ve mutfakta nefis lezzetler yapmak isteyenler için hangi mutfak ürünlerinin kullanışlı olabileceğini öğrendik.

Eğer siz de kendi mutfağının şefi olmak isteyenlerdenseniz aşağıdaki bu ürünlere göz atıp ihtiyacınız olanları hemen temin etmeyi unutmayın. Zira bu ürünler yemek yaparken işlerinizi kolaylaştırmaya, size boşa enerji harcatmamaya kararlı.

Şeflerimizin önceki önerilerini kaçırdıysanız şu yazımıza da mutlaka göz atın diyor ve sizi hiç merakta bırakmadan birbirinden kullanışlı mutfak ürünleriyle baş başa bırakıyoruz. Buyurunuz, bu taraftan...

Tek bir setle birçok iş yapmak mümkün: Silikon Spatula Seti

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-1

Fırçalar, silikon kazıyıcı ve spatulalar... Yemek pişen her eve lazım bu set sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı bir seferde karşılayabilirsiniz. Yüksek ısıya dayanıklı spatulalar yemek pişirirken, kazıyıcılar ve fırçalar mis gibi hamur işleri yaparken yardımcınız olmaya hazır. Toplam 9 parçadan oluşan bu kullanışlı setin fiyatı 231,77 TL.

Tariflerin kıvamı tam tutsun: Hassas Mutfak Tartısı

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-2

Uygulamak istediğiniz bazı tariflerin malzeme listesinde mutlaka karşılaşmışsınızdır, malzeme miktarları bardakla, kaşıkla değil de gramla, mililitre ile verilir. İşte bu durumda ne yapacağınızı kara kara düşünmeyin diye bu hassas tartılar desteğe hazır. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bu hassas mutfak tartısının fiyatı 84,99 TL.

Oyukları sayesinde sızdırma, akıntı yapmaz: Bambu Kesme Tahtası

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-3

Mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerden biri kesme tahtaları olduğuna göre böyle bir listede onu atlamak olmaz. Bıçaklarınızın keskinliğine zarar vermeyecek yüzeyleri sayesinde uzun süre her iki yüzeyini de kullanabilir, üzerindeki oyuklar sayesinde sulu meyve ya da sebzeleri keserken suyunun tahtadan akıp gitmesinin önüne geçebilirsiniz. Fiyatı 149,75 TL.

Kullanım kolaylığıyla: Süzgeç

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-4

Tıpkı kesme tahtası gibi süzgeç de en çok kullandığımız mutfak ürünlerinden. Özellikle şöyle hem sıcak hem de soğuk malzemeler için kullanabileceğiniz paslanmaz çelik bir süzgece ihtiyacınız varsa bu süzgeç tam size göre. Ergonomik yapısıyla kullanım kolaylığı sağlıyor, tek başına ayakta durabildiği için birçok farklı şekilde kullanılabiliyor. Fiyatı 188,10 TL.

Bu set her ihtiyacınıza yeter: Vakumlu 30 Parça Saklama Kabı

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-5

Büyükten küçüğe, 6'lı toplam 30 parçadan oluşan bu set, tüm saklama kabı ihtiyacınızı tek seferde gidermeye hazır. Farklı boyutlarda olduğu için içine spagettiden baharatlara, baklagillere, hatta kahve çekirdeğine dilediğiniz malzemeleri sığdırabilir, vakumlu kapakları sayesinde saklamak istediğiniz malzemeleri havayla temas ettirmeden uzun süre güvenle saklayabilirsiniz. Fiyatı 399,00 TL.

Çok amaçlı: Kurulama Bezi

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-6

Mutfağa sadece su içmeye girenlerin dahi ihtiyaç duyduğu, her eve lazım ürünlerin başında gelen kurulama bezlerini unutmak ne mümkün. Pamuklu yapısıyla çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu bezlerden henüz sizde yoksa mutlaka edinmelisiniz. Fiyatı 24,90 TL.

Hamur işi severleri böyle alalım: Hamur Kazıyıcısı

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-7

Hamur işi yaparken hazırladığınız hamurun sürekli kullandığınız zemine, tezgaha yapışıp kalmasından muzdarip oluyor, sırf bu yüzden uzunca süre vakit kaybediyor ya da hamuru kolayca bezelere bölmek, tam dilediğiniz şekilde kesmek, porsiyonlamak istiyorsanız bu hamur kazıyıcıları işlerinizi kolaylaştırmak için bekliyor, bizden söylemesi. Üstelik dilerseniz onu pasta kenarlarını düzleştirmek için dahi kullanabilirsiniz. Fiyatı 42,64 TL.

Barbekülerden salatalara: Servis Maşası

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-8

Salataları tabaklara pay ederken, mangal yaparken, sıcak sıcak pişirdiğiniz kızartmaları, hamur işlerini servis ederken bu maşadan destek alıp kısa sürede servisinizi tamamlayabilir, ısıya dayanıklı silikonu sayesinde eliniz yanmadan yemeklerinizi pişirebilir, ters-yüz edebilirsiniz. Fiyatı 70,00 TL.

Hep elinizin altında olsun isteyeceksiniz: Ağızlıklı Cam Kase

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-9

Başta hamur işi tarifleri olmak üzere birçok tarifte karıştırma kabı olarak kullanabileceğiniz bu cam kase, ağızlıklı olduğu için hazırladığınız harçları bir yerden bir yere kolayca aktarabilecek, uygulamak istediğiniz her tarifte bu kaseyi kullanmak isteyeceksiniz. Şık ve kullanışlı bu ürünün fiyatı 69,99 TL.

Mutfağının şeflerine: Oluklu Santolu Bıçağı

yemekcom-seflerinin-onerdigi-mutfak-urunleri-12

Mutfakta bir şefin en ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri tabii ki şef bıçağı. Siz de mutfağınızda adeta bir şef gibi profesyonelce yemekler hazırlamak istiyorsanız ve henüz kullanışlı bir bıçağınız yoksa ihtiyacınız olan o bıçak tam da karşınızda. Bileğinizi ağrıtmayacak ergonomik yapısı ve üç perçinli özel tasarımıyla bu bıçak sayesinde siz de tıpkı şefler gibi sebzeleri, meyveleri saniyeler içinde tık-tık-tık dilimleyebilecek, incecik kesimler yapabileceksiniz. Fiyatı 299,00 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

bekir11 Ağustos 2021 9:31
süper fiyatlar çok uçuk bir tahta parçası 150 TL
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?