Türkiye'ye Gelen Yabancı Ünlülerin Hayranı Olduğu 11 Türk Yemeği

Favorilerime
Ekle

Türkiye, dünyaca ünlü yabancı şarkıcıların ve özellikle Hollywood yıldızlarının sıkça ziyaret ettikleri ve bulunmaktan mutluluk duyduğu bir ülke.

Sadece Türkiye'nin doğal güzelliklerine bayılmıyor tabii bu bizim ekranlarda hayran hayran seyrettiğimiz ünlüler; aynı zamanda Türk yemeklerini de tadıp hayranlıklarını dile getiriyorlar. Duyduk ki Hollywood'da Adana kebaba methiyeler düzülüyormuş kısacası

Üstelik hepsinin de bir favori Türk yemeği var. Afiyetler olsun, siz hep gelin, biz sizi keyifle yedirir içiririz. Ayıpsınız.

As bayrakları as!

Sharon Stone - Şiş kebap

slodive

Kurtlar Vadisi dizisinin ABD'de çekilen bölümünde de rol almış olan Sharon Stone Türkiye sevgisi ile tanınan ünlülerden. Hatta Türkiye'ye tatile geldiği dönemde oğluna üzerinde "Türkiye" yazan Antalyaspor forması giydirmesiyle çokça konuşulan Sharon Stone'un en sevdiği Türk yemeği şiş kebapmış, bizden söylemesi.

Robert De Niro - Alabalık

nbc

Robert De Niro'nun yemeklere ve Türkiye'ye olan düşkünlüğü Japon ortağı Nobu Matsuhisa ile birlikte Bodrum'da restoran açmasından belli. De Niro'nun en sevdiği yemek ise burada yediği alabalık olmuş.

Madonna - Zeytinyağlı enginar

playbuzz

2012 Dünya Turnesi kapsamında Türkiye'ye 19 yıl aradan sonra konsere gelen Madonna ortalığı inletmişti. Formuna her zaman dikkat ettiğini belli eden şarkıcının ise burada en sevdiği ve en fazla yediği yemek ise zeytinyağlı enginar olmuş. Kebapçılar üzgün.

Richard Gere - Adana kebap

ibtimes

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/08/tatli-cikolata-bir-catal-almak.gif | https://www.tumblr.com/ | tumblr

Sarah Jessica Parker - Akdeniz levreği

vogue

Sex and the City'den bağrımıza bastığımız Sarah Jessica Parker tam bir Türkiye aşığı. Tatilleri için ailesiyle birlikte hep Türkiye'yi tercih eden oyuncu Türk mutfağına öyle bayılmış ki New York'ta Türk yemekleri yapan bir restorandan sürekli sipariş veriyormuş. Favori yemeği ise Akdeniz levreği imiş.

Russell Crowe: Köfte

usatoday

Cem Yılmaz ile ölümüne kanka olan Russell Crowe Türkiye'de yaşamaya karar verse şaşırmayacağımız isimlerden. İstanbul'u dünyanın en büyülü şehri olarak gören Gladyatör'ün en sevdiği yemek ise köfte.

Nicholas Cage: Menemen ve sucuk

wikipedia

Hayalet Sürücü 2? filminin final sahnesi çekimleri için Denizli'ye gelen Nicholas Cage burada kaldığı dönemde otelinden özellikle Türk mutfağından yemekler hazırlamasını talep etmiş. En beğendiği lezzetler ise menemen ve sucuk olmuş. Ağzının tadını biliyormuş Nicholas bey.

Paris Hilton: Kebap, dolma, pilav

thehairstyler

Bir aralar Türkiye'ye sık sık uğrayan ve tanıtımlarda boy gösteren Paris Hilton'ın neredeyse sevmediği Türk yemeği yok. Zira kendisi bir röportajında şöyle diyor: "Buradaki bütün yemekleri çok seviyorum özellikle kebap, dolma... Tam bilemiyorum çok yemek yedim burada ama çok güzeldi, pilav da çok güzeldi."

Adriana Lima: Kaymak

yemek.com

Kendisini Acun sayesinde Türkiye semalarında görmeye alıştık. Ülkemizi en az bizim kadar seven ve sahiplenen Adriana Lima tam bir Türk mutfağı aşığı. Ama içlerinden en fazla sevdiği kaymakmış, biz onun yalancısıyız.

Justin Bieber: Türk kahvesi

femalefirst

Justin Bieber bir Türk annesinin eline düşseydi "Kahve içme, bıyıkların çıkar" diye büyük ihtimalle korkutulurdu. Her ne kadar bir "Hi" bile demeyen Justin bize hala küçük bir çocuk gibi geliyorsa da kendisinin Türk yemekleri konusunda sözleri oldukça olgun. Zira kendisi şu demeci bile vermiş, daha ne diyelim: "Siz hiç Türk kahvesi içtiniz mi? Tadı white chocolate mochadan bile güzel. Usher beni vejeteryan yapmaya çalışıyor ama o hiç Türkiye'nin geleneksel etinden yemedi."

Steven Tyler: Baklava

facebook

Şu fotoğrafı gördüğümüz günden beri Steven Tyler denince zihnimizde onu Aerosmith gibi sıkı bir rock grubunun solisti olarak canlandıramıyoruz. Çünkü artık Steve Tyler eşittir baklava bizim gözümüzde. Karaköy Güllüoğlu'ndaki bu sahneyi unutmamız mümkün değil :)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?