Yemek Konusundaki Tuhaf Takıntılarıyla Hepinizi Şaşırtacak 12 Ünlü İsim

Favorilerime
Ekle

Yemek öyle geniş bir dünya ki herkesin ucundan kıyısından, iyi ya da kötü bir takıntısı, tuhaf bir huyu oluyor.

Kimi şeftaliyi görmeye bile tahammül edemiyor mesela, kimi çoğumuzun kahvaltısından eksik olmayan peyniri zeytini ağzına bile sürmüyor, kimisiyse yoğurt yemeden günü bitirmiyor.

Ünlüler de bu garipliklerden kaçamıyor haliyle. Ünlü oldukları için de hepimizin ilgisini daha bir çekiyorlar garip huylarıyla.

Bakın, o çok sevdiğimiz ünlülerin yemek üzerine takıntıları nelermiş...

Gülben Ergen: Peynir yiyemiyor

radyofenomen

Gülben Ergen hiç peynir yemiyormuş. Üstelik sadece yemekten değil peyniri görmekten bile hoşlanmıyor ve midesi bulanmaya başlıyormuş. Anlayacağınız Gülben Ergen'in hem kendisi hem de midesi peynir konusunda fazlaca hassas.

Çağla Şikel: Sabahları kahvaltı yapmadan ve çay içmeden güne başlamıyor

twovanities

Çağla Şikel'in takıntısı sabah kahvaltı yapmadan ve çay içmeden hiçbir işe başlamamasıymış. Aslında kahvaltı yapmak nefis bir alışkanlık olduğundan bu takıntı, herkese lazım. :)

David Beckham: Buzdolabındaki yiyecek ve içeceklerin simetrik olmasını istiyor

celebsnow

Dünyaca ünlü yıldız David Beckham'ın hayranlarını şaşırtan yemek takıntısı ise buzdolabı düzeni. Simetri takıntısı olduğu için etrafındaki her şeyin düzenli ve yerinde olmasını bekleyen Beckham; içecekler, yiyecekler ve sebze-meyveler için evinde üç ayrı buzdolabı kullanıyor ve hepsinin simetrik olmasına özen gösteriyormuş.

Seda Sayan: İçtiği suda bile gül yaprağı olsun istiyor

temizmagazin

Gül yapraklarını çok seven Seda Sayan, içtiği suyun içinde mutlaka bir tane gül yaprağı olsun istiyor. Buna ek olarak yemek yediği tabakların kenarlarının da gül yapraklarıyla süslenmiş olmasına önem veriyor.

Tülin Şahin: Çayını mutlaka ince belli bardakta içiyor

mayni.blogspot

Misler gibi çayını mutlaka ince belli bardakta içen Tülin Şahin'in yemek üzerine olan takıntıları bu kadarla da sınırlı değil. Güzel yıldız aynı zamanda peynir ve çikolata olmadan da yaşayamıyor.

Scarlett Johansson: Fast food restoranlarında hep çocuk menü yiyor

animal.agwired

Fast food restoranlarında mutlaka çocuk menü almaya özen gösteren dünyaca ünlü yıldız, bunu formuna dikkat ettiği için değil çocuk menülerinin yanında verilen oyuncakları çok sevdiği için yapıyor.

Metin Arolat: Yeşil elmasız klip çekmiyor

cliparts

Şarkıcı Metin Arolat, yeşil elmanın kendisine uğur getirdiğine inandığı için her klibinde mutlaka yeşil elmanın gözükmesine önem veriyormuş. İzleyin, kıyıda köşede de olsa yeşil elmalar olduğunu fark edeceksiniz.

Emre Altuğ: Ceviz fobisi var

izlesene

Emre Altuğ; belki de bugüne kadar hiç duymadığınız bir fobiye sahipmiş. Ceviz fobisi olan sanatçı, cevizlerden olabildiğince uzak duruyormuş.

Doğa Rutkay: Patlıcana dokunamıyor

hurriyet

Şeftaliye alışık olsak da patlıcan biraz garip gelmedi değil. Doğa Rutkay'ın patlıcan fobisi varmış ve bu sebzeye dokunamıyormuş.

Elvis Presley: Mutfakta yemek hazırlayan çalışanlarını kameralarla izliyordu

wunc

Elvis Presley, artık hijyen takıntısından mı yoksa başka bir kaygıdan dolayı mı bilemiyoruz ama evde, özellikle de mutfakta çalışanlarını kameralarla izliyormuş.

Aşkın Nur Yengi: Kendi tabağından başkasının yemek almasına dayanamıyor

anadolujet

Aşkın Nur Yengi de tuhaf yemek takıntısı olan ünlülerden. Ünlü şarkıcı kendi yediği tabaktan herhangi birinin bir şey almasından çok rahatsız oluyormuş.

Oprah Winfrey: Sakıza katlanamıyor

thesource

ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show programının sunucusu olan Oprah Winfrey'ın sakız fobisi varmış.

Küçüklüğünden gelen bu takıntının nedeni ise anneannesinin dolaplarının arka kısmında eriyen sakızlarmış. Gördüğü o sahneden sonra Oprah, ne zaman sakız görse midesi bulanmaya başlamış ve gel zaman git zaman, sakız konusunda çok hassas hale gelmiş.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?