Görünüşleri Hakkında Acımasızca Yorum Yapanlara Cevap Veren 9 Türk Ünlü

Favorilerime
Ekle

Son yıllarda beden olumlama akımı tüm dünyayı kasıp kavururken, insanları başka insanların dış görünüşleri hakkında "korkunç" denebilecek seviyelerde eleştirmenin ne denli kötü olduğu anlatılmaya çalışılırken hala bundan vazgeçmeyen hatırı sayılır sayıda insan var ne yazık ki.

Sürekli ekran karşısında olan, sosyal medya hesaplarında binlerce, hatta milyonlarca takipçisi bulunan, seveni kadar sevmeyeni de çok olan ünlü isimler de bu acımasız eleştirilerden en çok nasibini alanlar oluyor tabii.

Neyse ki şu sıralar kendilerine belki de hiç düşünmeden bu kötü yorumları yazanlara sıklıkla cevap vermeyi de ihmal etmiyorlar. Ve işte ortaya tam da aşağıda gördüğünüz gibi diyaloglar çıkıyor.

Buyursunlar...

Çağla Şikel: "Seval Hanım ben alamıyorum. Benim yerime siz alsanız rica etsem?"

Yıllardır ekranlarda boy gösteren, mankenlikten sunuculuğa birçok alanda ününe ün katan Çağla Şikel, 2 çocuk annesi olmasına rağmen oldukça fit bir kadın bildiğiniz gibi. Ama zayıflığı nedeniyle de sık sık gündeme geliyor, sürekli kilo alması gerektiğini söyleyenler oluyor. Kendisi aldığı bu yorumlardan sıkılmış olacak ki geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir fotoğrafın altına gelen yoruma sessiz kalamamış ve kendisine "Biraz kilo alın. İskelet gibi de olmaz!" diyen takipçisine şu anıtı vermiş: "Seval Hanım ben alamıyorum. Benim yerime siz alsanız rica etsem?"

Edis: "Çirkin olsan ne olur yakışıklı olsan ne olur, kalp sahibi olmak, kendine güvenmek, insan olmak yeterli"

Son zamanların en sevilen şarkıcılarından Edis de eleştirilerden nasibini alıyor tabii. Genişçe bir hayran kitlesi olsa da kendisinin fazla Photoshop nedeniyle yakışıklı gözüktüğünü, doğal halinin hiç de öyle olmadığını düşünenler var. Hatırlayanlar olacaktır bir takipçisi Edis'in sahne performansı sırasındaki haliyle özel olarak poz verdiği halini yan yana koyup "Nitelikli dolandırıcılıktan 15 sene yatarsın." yazmış ve Edis'in verdiği cevapla kendini açıklamaya çalışmıştı.

Edis kendisine bu yorumu yapan takipçisine şöyle cevap verdi: "Çirkin olsan ne olur yakışıklı olsan ne olur, kalp sahibi olmak, kendine güvenmek, insan olmak yeterli. Bu kadar basit konularda beyin fırtınası yaparak geçer umarım hayatın; mutluluğun daim olur..."

Özge Özpirinçci: "Güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu düşünüyorum"

Yılların sevilen oyuncularından özge Özpirinçci de sık sık olumsuz eleştirilere maruz kalan ve yeri geldiğinde bu yorumlara cevap vermekten de geri kalmayan bir ünlü desek yeri. Geçtiğimiz yıl bir takipçisinin yazdığı "Allah aşkına doğal olacağız diye bu kaşlarınızı böyle yapmak zorunda mısınız? Çok kötü duruyor ve acilen kilo alman lazım." yorumuna kayıtsız kalamayan oyuncu verdiği cevapla uzun süre konuşulmuş ve şöyle demişti:

"Güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu düşünüyorum. Kaşlarımı doğal bırakmak benim tercihim ve şu anda oynadığım role uygun modelin bu olduğunu düşünüyorum. Acilen kilo alman lazım' demişsiniz. Fakat ben sağlıklı beslenen ve sporunu yapan bir insan olarak sanırım bu konuda sizin 'tavsiyeniz'dense kendi hislerimi dinlemeliyim ki ayrıca yine bu rol için bu kilonun uygun olduğunu düşünüyorum. Size iyi günler dilerim."

Duygu Özaslan: "Profilinizdeki kız çok güzel bir model, onun selüliti yoktur diye mi bu öfkeniz?"

Makyaj videoları sayesinde bir anda binlerce takipçisi olan ünlü bir isme dönüşen Duygu Özaslan da kendisine "Şu kiloya bak, selülitli." yazan bir takipçisine verdiği tek cümlelik şu cevapla bir süre çok konuşulmuştu: "Profilinizdeki kız çok güzel bir model, onun selüliti yoktur diye mi bu öfkeniz? "

Öykü Baştaş: "Bence insanları farklı yapan şeyler onları daha özel yapıyor ve zaten her insan olduğu halde güzel"

Milano Moda Haftası'nda podyuma çıkan ilk ve tek Türk model olmasıyla bir anda tanınırlığı artan 1997 doğumlu genç model Öykü Baştaş, dış görünüşü nedeniyle çokça eleştiri alan isimlerden oldu. Sosyal medyada Öykü'nün bu başarısını paylaşan ve üzerine "Umarım körümdür" yazan bir takipçisineyse Öykü önce "Bence de güzel değil, ben de beğenmiyorum." yazdı. Takipçisinin geri adım atıp "Öykü sil dersen sileyim." demesi üzerineyse "Niye silesin, Twitter herkesin düşüncelerini istediği gibi paylaştığı bir ortam. Yanlış bir şey görmüyorum." dedi.

Ardındansa Öykü Baştaş kendisi hakkında benzer yorumlarda bulunan herkes için şöyle bir açıklama yaptı ve düşünceleriyle hayran kitlesini en az ikiye katladı desek yeri: "İnsanları farklı oldukları için çirkin bulmanın yanlış olduğunu düşünüyorum, sıradan güzellik anlayışına inanmıyorum. Modellik yapmak için de bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bence insanları farklı yapan şeyler onları daha özel yapıyor ve zaten her insan olduğu halde güzel."

Aslıhan Gürbüz: "Tatlım senin başka bir kadının bedenini kafaya takman ne olacak? Acil kendine başka dertler bulman lazım!"

Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle hayran kitlesi bir hayli artan, ilgi odağı oldukça acımasız eleştirilere de daha çok maruz kalan oyuncu Aslıhan Gürbüz, geçtiğimiz aylarda Instagram'dan kendisine "Ya bu kilolar ne olacak? Acil çözmen lazım!" diyen takipçisinin mesajını paylaşmış ve üzerine "Tatlım senin başka bir kadının bedenini kafaya takman ne olacak? Acil kendine başka dertler bulman lazım!" yazarak cevabını vermişti.

Takipçisinin yeniden cevap vermesi ve kilo vermesi konusunda kendisine ısrar etmesi üzerineyse şunları söylemişti: "35 yaşında iyi bir insan olmaya kafaya takmış bir oyuncu olarak yıllardır 38-40 bedenle bu mesleği icra ediyor, hiçbir kalıpsal zorunluluğa inanmıyor ve gelecekle ilgili kaygılarımı ise başka gerçeklere duyuyorum. SAYGILAR."

Kendisi bu diyaloğun ardından uzunca bir açıklama yapmayı da ihmal etmemişti. Merak edenleri hemen şuraya alabiliriz.

Öykü Serter: "Ne hoş bir kusur... İyi ki kusursuz değilim"

Yılların deneyimli sunucus Öykü Serter de sosyal medya hesabı üzerinden her gün onlarca eleştiriye maruz kalan isimlerden biri. Kendisine "Ne kadar kadınsı poz verirseniz verin çok erkeksi bakıyorsunuz Öykü Hanımcım" yazan bir takipçisine ise "Ne hoş bir kusur... İyi ki kusursuz değilim" diyerek zarif ve anlamlı bir cevap vermeyi ihmal etmemiş.

Cemre Kemer: "İçi dolu da ondan"

Bir zamanlar "Hepsi" isimli grupla ünlenen Cemre Kemer, Instagram hesabı üzerinden onu dış görünüşü nedeniyle eleştirmeye çalışan bir takipçisine çok kısa ama bir o kadar da etkili bir cevap vermiş, "Kafan niye kocaman" yazan takipçisine "İçi dolu da ondan" diyerek birçok hayranını hem güldürmüş hem de kendine bir kez daha hayran etmişti.

İlker Kızmaz: "Merak etmeyin, sığ kadın seven adamlar da var"

instagram

instagram

Ünlü oyuncu İlker Kızmaz, eşinin doğum gününü Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafla kutlayıp "Doğum günün kutlu olsun canım karım" yazmıştı. Gelin görün ki kendisi için çok anlamlı olan bu fotoğrafın altına "Yok yok bir kere daha anladım, güzel adamlar çirkin kadın seviyor" yorumunu yazmaktan hiç de çekinmeyenler vardı. İlker Kızmaz da bu yoruma sessiz kalmadı ve şöyle bir cevap vererek uzun süre konuşuldu: "Merak etmeyin, sığ kadın seven adamlar da var. Sabredin..."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?