Mutfakta Sıkça Yaşadığınız Sorunları Ortadan Kaldıracak 14 Kahraman Ürün

Favorilerime
Ekle

Mutfakta hepimiz zaman zaman çeşitli sorunlarla karşılaşıyor, yiyeceklerin küflenmesinden tutun dolap kapaklarının yerine tam oturmamasına kadar büyük-küçük birçok probleme çözüm bulmaya çalışıyoruz. Tam da bu noktada yardımımıza koşmaya hazır kahraman ürünler devreye giriyor, işlerimizi kolaylaştırıyor.

Eğer siz de yiyeceklerinizi uzun süre küflenmeden, bayatlamadan saklamak istiyor, mutfak dolaplarınızın kapakları çarpmasın, çöplerden sızıntı olmasın, araç-gereçleriniz çekmecelere, dolaplara sığsın, taşmasın istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Mutfakta sıklıkla yaşadığınız sorunlara çözüm olabilecek kullanışlı ürünler karşınızda!

Yeşillikleriniz çok daha uzun ömürlü olsun: Taze Tutan Saklama Kabı

taze-tutan-saklama-kabi-zening

Özel tasarımıyla maydanozdan naneye, biberiyeden kekik ya da kuşkonmaza, aklınıza gelebilecek hemen her türlü yeşil sebzeyi uzun süre taze tutan bir saklama kabı karşınızda. İçine ekleyeceğiniz su yardımıyla 3 haftaya kadar yeşilliklerin taptaze kalmasını sağlayan bu ürünün fiyatı 126,37 TL.

Su sızıntısı sorunu yaşıyorsanız: Su Sızdırmaz Şerit Bant

su-sizdirmaz-serit-bant

Mutfak lavabonuzun kenarlarından sular sızıyorsa bu pratik şerit bantlarla işleri kontrol altına alabilirsiniz. Hem ekonomik hem de pratik bu ürünün fiyatı da sadece 26,90 TL.

Çöp kutusuna yer yoksa: Dolap Kapağına Takılabilen Portatif Çöp Poşeti Tutucu

portatif-cop-poseti-tutucu

Mutfağınızda çöp kutusu koyacak uygun bir yer yoksa, küçük bir mutfağınız varsa ya da tezgahta bir şeyler hazırlarken çıkan çöpleri hızlıca bir çöpe aktarmak istiyorsanız bu tutuculardan destek alabilirsiniz. Dilerseniz bu tutuculardan alıp üzerine poşet yerine havlu ya da el bezlerinizi de asabilirsiniz. Fiyatı 51,24 TL.

Fincanlar, kupalar dolaplara sığmıyorsa: Dolap İçi Raf Altı Fincan Askısı

dolap-ici-fincan-askisi-raf-alti

Mutfakta en sık yaşanan sorunlardan biri kupa ve fincanların dolaplara sığmayacak kadar fazla olması. Onlara yer açmak için dolap raflarınızın alt kısmını değerlendirmenizi sağlayacak bu özel fincan askılarından destek alabilirsiniz. Fiyatı 29,90 TL.

Mutfak dolaplarını daha verimli hale getirmek mümkün: Dolap İçi Çelik Sepet

dolap-ici-celik-sepet

"Benim dolaplarıma sadece fincanlar değil birçok şey sığmıyor" diyorsanız şöyle sepet şeklinde askılar alarak dilediğiniz ürünleri depolayabilir, mutfak dolaplarının içinde yer alan rafların alt kısımlarını en verimli şekilde kullanıp yerden kazanabilirsiniz. Fiyatı 39,90 TL.

Karışıklık olmasın: Etiketli 12 Parça Baharatlık

etiketli-12-parca-baharatlik

Baharatlarınız mutfakta dağınık bir şekilde duruyorsa, sıkça kullanmak istediğiniz baharatları birbirine karıştırıyor olabilirsiniz. Özellikle nane-kekik gibi rengiyle birbirine benzeyen baharatlar söz konusuysa. İşte bu set, yanında gelen etiketler sayesinde tüm karışıklıkların önüne geçecek. Kapaklı olduğu için de baharatlarınızı uzun süre güvenle saklayabileceksiniz. Nefis. Fiyatı 189,99 TL.

Yeşillikler ıslak kalmasın, salatalar sönük olmasın: Salata Kurutucu

salata-kurutucu-beyaz

Yıkadığınız yeşillikleri kısa sürede hızlıca kurutmanızı sağlayacak bu kurutucu sayesinde tüm yeşilliklerinizi tek seferde güzelce yıkayıp kurulayabilir ve nemden uzak bir şekilde saklayabilirsiniz. Fiyatı 76,00 TL.

Lavabonun altındaki dolabı verimli kullanmak isterseniz: Lavabo Altı Düzenleyici

mutfak-lavabo-alti-duzenleyici

Lavabonun alt kısmında kalan, genellikle çok verimli kullanmayan o dolapların içini şöyle düzenleyiciler sayesinde daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu düzenleyici paslanmaz çelikten yapıldığı için uzun süre güvenle kullanılabiliyor, sürgülü sepetleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Fiyatı 395,05 TL.

Suyun kalitesinden endişe edenlere: Musluk Üstü Filtre

musluk-ustu-filtre-yeni

Yaşadığınız yerde musluklardan gelen suyun kalitesinden endişe ediyorsanız musluk üstü filtre kullanarak çok daha temiz, kloru az ve kaliteli su elde edebilirsiniz. Fiyatı 279,00 TL.

Kapaklar çarpmasın, yıpranmasın: Dolap Tamponu

dolap-tamponu

Dolap kapaklarınız açıp kapattığınızda çarpıyor, hem gürültü yapıyor hem de yıpranıyorsa bu tamponlardan kullanarak tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Sarsıntıya dayanıklı bu dolap tamponlarının dolu dolu 2 yapraktan oluşan fiyatı 70,00 TL.

Bıçaklarınız köreldiyse: 3 Açılı Bıçak Bileyici

bicak-bileyici-3-acili

Bıçaklarınız köreldiğinde her seferinde yenisini almak yerine şöyle bir bıçak bileyiciyi elinizin altında bulundurmanız yeterli. 3 açılı olduğu için bıçağınızı tam istediğiniz gibi bilemenizi sağlayacak bu ürünün fiyatı 34,70 TL.

Havayla temas etmesin, bakliyatlar bozulmasın: Vakumlu Saklama Kabı Seti

vakumlu-saklama-kabi-12-adet

Bakliyatlar uzun süre dayanır gibi gelse de doğru koşullarda saklanmadıklarında kısa sürede bozulabiliyor, üzerinde böceklenmeler, kurtlanmalar söz konusu olabiliyor. Tüm bu tatsız durumlardan uzak durmak için onları havayla, nemle teması en az olacak şekilde saklamanız gerekiyor. İşte bu noktada da devreye vakumlu saklama kapları giriyor. Bu 12 adetten oluşan kullanışlı set gibi! Fiyatı 139,99 TL.

Dağınıklık olmasın: Yeniden Kullanılabilir File Torba

yeniden-kullanilabilir-file-torbalar

Tekrar tekrar kullanabileceğiniz, hava alan bu file torbalarda dilerseniz soğan, sarımsak gibi yiyeceklerinizi muhafaza edebilir, dilerseniz depoladığınız boş plastik poşetleri içine koyarak ortalığın dağılmasının önüne geçebilirsiniz. Fiyatı 32,39 TL.

Lavabo tıkandığında yardımcınız belli: Tıkalı Lavabo ve Gider Borularını Açma Aparatı

lavabo-acma-aparati

Mutfak lavabonuz tıkandıysa endişeye mahal yok, bu ürün sayesinde şipşak halledebilirsiniz. Uzunluğu ve kıskaçlı ucuyla tıkanıklığa sebep olan kalıntılardan kurtulmak düşündüğünüzden kolay olacak. Fiyatı 49,90 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?