Mutfak Temizliğine Özen Gösteren Herkesin Sahip Olması Gereken 15 Titiz Ürün

Favorilerime
Ekle

Bulaşıklar, mutfak dolapları, son kullanma tarihi geçen gıdalar, varsa kiler derken dip köşe mutfak temizliği yapmak bir hayli zorlu olabiliyor, bu durumda yardıma koşabilecek ürünlerden destek almak işleri epey kolaylaştırıyor.

Siz de mutfak temizliğinde yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, saatlerce temizlik yapmak yerine zaman kazandıracak pratik ürünleri kullanarak işleri hızlandırmak istiyorsanız bu listede yer alan ürünlere mutlaka göz atın.

İçleri şipşak temizlensin: Bardak Yıkama Fırçası

bardak-yikama-fircasi-ekim-2021

Bulaşık süngeriyle içini temizlemeye çalıştığınız bardakları, kupaları, bu fırçayla saniyeler içinde temizleyebilir, bulaşık makinesi kullanıyorsanız öncesinde bardakları bu fırçayla durulayarak içindeki inatçı lekeleri temizleyebilirsiniz. Fiyatı 25,00 TL.

Kullanımı çok pratik: Lavabo ve Gider Boruları Açma Aparatı

lavabo-acma-aparati

Mutfak lavabonuz sık sık tıkanıyorsa, onu sürekli kimyasal açıcılar kullanarak açmak yerine hızlıca temizlemek istiyorsanız bu aparattan destek alabilirsiniz. Fiyatı 49,90 TL.

2 farklı kademesiyle: Dokunmatik Lavabo Tıpası

kademeli-dokunmatik-lavabo-tikaci-2021

İki farklı kademesinden kendinize uygun olanı tek tıkla ayarlayabilir, yiyecekleri yıkarken lavabonun giderine kaçabilecek parçaları kolayca toplayabilirsiniz. Fiyatı sadece 10,90 TL.

Su tasarruflu: 360° Döner Musluk Başı

360-doner-musluk-basi

Lavaboyu çok kolay bir şekilde temizlemenizi sağlayacak, mutfakta tüm yıkama işlemlerinizi pratikleştirecek bir aparat o. Üstelik fiyatı da çok uygun. Sadece 29,00 TL.

Tezgah kirlenmesin: Hamur Dağıtıcı Huni

hamur-dagitici-huni-2021

Bu hamur dağıtıcı huni sayesinde cupcake, muffin, krep ya da pancake gibi porsiyonlamanız gereken hamurları kolayca pay edebilecek, hamurun tezgaha akmasının, etrafa bulaşmasının önüne kolayca geçebileceksiniz. Bilirsiniz, temizliğin en önemli kısmı en başında kirlenmesine izin vermemektir aslında. Fiyatı 26,99 TL.

Sızdırma yapmaz: 2 Adet Cam Yağdanlık

cam-yagdanlik-ekim-2021-amazon

Mutfakta en sık kirlenen kısımlardan biri yağdanlık ve onun konulduğu yer oluyor ne yazık ki. Zira birçok yağdanlık sızdırma yapabiliyor, dikkatsizlik de işin içine girince önce yağdanlığın kendisi, sonra da her yer yapış yapış bir hal alabiliyor. Tüm bunlardan sizi kurtaracak bu yağdanlık, hem kullanım pratikliği hem de sızdırmaz yapısıyla sizi boş yere temizlik yapmaktan kurtarmaya hazır. Üstelik dilerseniz içine sirke gibi diğer sosları da koyabileceğiniz bu yağdanlıkların 2'li fiyatı sadece 44,99 TL.

Yapış yapış demişken: Balmatik

cam-balmatik (1)

Tıpkı yağdanlık gibi bal kavanozları da en çok yapış yapış olan mutfak gereçlerinden desek itiraz eden olmaz sanıyoruz ki. İşte bu balmatik sayesinde hem balınızı ziyan etmeden son damlasına kadar kullanabilir hem de her yerin yapış yapış olması derdinden kurtulabilirsiniz. Dilerseniz içine nar ekşisi, marmelat gibi yoğun kıvamlı farklı sosları da koyabilirsiniz. Fiyatı 57,50 TL.

Buzdolabının içinde de kullanabilirsiniz: Yapışmaz Kaymaz Örtü

dolap-ici-kaymaz-yapismaz-ortu

Mutfak dolaplarının, çekmecelerin, hatta buzdolabı raflarının hiçbir yeri kirlenmesin, çizilmesin istiyorsanız bu kaymaz örtüden destek alabilirsiniz. 10 metresi 94,50 TL.

Kendinizi de mutfağınızı da koruyun: Yağ Sıçratmaz Kapak

yag-sicratmaz-kapak-ekim-2021

Tavada, tencerede bol yağ kullanarak yaptığınız o kızartmaları düşünün... Evet, büyük ihtimalle hepsinde yağ üzerinize sıçradı, etrafa yayıldı. İşte bu sorundan kurtulmak, ocağınızın da hep temiz kalmasını sağlamak istiyorsanız sahip olmanız gereken ürün karşınızda duruyor. Fiyatı 60,90 TL.

Hem tezgah gem de duvarlar mutlu: Yağ Bariyeri

yag-bariyeri-ekim-2021

Başta kızartmalar ve soslu yemekler olmak üzere yemek yaparken ocağa bu bariyeri koyarak hem mutfak dolaplarını, hem duvarları hem de tezgahı kirlenmekten koruyabilirsiniz. Kolayca temizlenen, katlanır yapısıyla çok yer kaplaman, ısıya dayanıklı bu bariyerin fiyatı 90,78 TL.

Suyunu temizlemek isteyenlere: Musluk Filtresi

musluk-filtresi-aritma-ekim-2021

Musluğunuzdan akan suyu arıtılmış şekilde kullanmak istiyorsanız, yiyeceklerinizi yıkadığınız suyun daha temiz olmasını istiyorsanız musluğunuza kolayca takabileceğiniz şöyle bir musluk filtresinden destek alabilirsiniz. Fiyatı 149,90 TL.

Fırın da temiz kalsın: Fırın Izgara Matı

firin-izgara-mati-ekim-2021

Temnizliğe özen gösterenlerin, fırında dahi tek bir leke görmek istemeyenlerin bir numaralı tercihi bu ısıya dayanıklı özel matlar. Pişen yemekten akan yağlar fırının içine yayılmasın, bu matın üzerinde biriksin ve kolayca temizlenmesin isterseniz buyurun hemen buraya. 7 parçadan oluşan bu özel mat setinin fiyatı 183,71 TL.

Dip köşe temizliği kolaylaştırır: Oluk Kenarı Temizleme Fırçası

oluk-kenari-temizleme-fircasi-ekim-2021

Pencere, panjur, pervaz ve oluk kenarlarını kolayca temizlemenizi sağlayacak tasarımıyla bu fırça, temizliği çok daha kısa sürede bitirmenizi sağlayacak. Fiyatı da sadece 13,46 TL.

Isıya da dayanıklı: Silikon Yıkama Eldiveni

silikon-yikamna-eldiveni-ekim-2021

Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu özel yıkama eldiveniyle bulaşıklarınızı rahatça yıkayabilir, ısıya dayanıklı yapısı sayesinde ihtiyaç anında onu fırın eldiveni olarak da kullanabilirsiniz. Fiyatı 99,95 TL.

Buzdolabınız koku yapıyorsa: Buzdolabı Koku Giderici

buzdolabi-koku-giderici-ekim

Buzdolabınızda sık sık hoş olmayan kokular oluşuyorsa, ne yaparsanız yapın bir türlü çözüm bulamıyor ve yakın zamanda yeni buzdolabı almayı da düşünmüyorsanız bu koku giderici imdadınıza yetişmeye hazır. Fiyatı 102,50 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?