freshfoodexpress

Çiğ Deniz Ürünleri Tükettikten Sonra Mürekkep Balığından Hamile Kalan Yaşlı Kadın

Favorilerime
Ekle

Bugün size duyup duyabileceğiniz en şaşırtıcı olaylardan birini anlatacağız.

Yer: Güney Kore. Başına talihsiz bir olay gelen karakterimiz ise 63 yaşında bir kadın.

Deniz ürünlerini temizlemeden ve pişirmeden çiğ olarak tüketmeyi seven bu kadının başına öyle bir şey geliyor ki tıp dünyası bile hayretler içinde kalıyor.

Gelin hemen detaylara geçelim.

Not: Görseller temsilidir.

Dil ve diş etlerinde acı dolu ısırıklar hissetmesi sebebiyle doktora giden 63 yaşında bir kadın

Güney Kore'de yaşayan 63 yaşındaki bir kadın aralarında mürekkep balığının da olduğu deniz ürünlerini iç organlarını temizlemeden tüketiyor. Üstüne üstlük hiçbirini de pişirmiyor.

Bunun üzerinden kısa bir süre geçiyor ve kadın dil ve diş eti üzerinde sürekli olarak ısırıklar hissetmeye başlıyor. Isırma hissi hızlıca büyük acı veren bir duruma dönüşüyor ve kadın soluğu hastanede alıyor.

Asıl sürpriz bu noktadan sonra yaşanıyor.

Kadının ağzında 12 adet sperm içeren mürekkep balığı spermatofor kapsülleri bulunuyor

youtube

youtube

Doktorların kadını muayene etmesiyle şaşırtıcı bir gerçek ortaya çıkıyor. Doktorlar kadının ağzında 12 adet küçük iğne benzeri sperm örneklerine rastlıyorlar. Bu örnekleri inceleyen uzmanlar ise kadının ağzında bulunan bu maddelerin sperm içeren mürekkep balığı spermatofor kapsülleri olduğunu ve Todarodes pacificus cinsi Japon uçan mürekkep balığına ait olduğunu tespit ediyorlar.

Talihsiz kadının mürekkep balığının iç organlarını iyice temizlemeden yemesi sonucu ağzında canlı kalan spermatoforlar yerleşmek için yumuşak bir doku aramış ve dil ile diş etine yerleşmiş.

Bu bir garip hamilelik vakası ise sonradan tıp dergilerinde yer alarak tarihe de geçti. Bir bilimsel incelemesine şuradan ulaşabilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?