Kilosunu Eleştirenlere Verdiği Cevapla Herkesi Utandıran Ünlü Model Gigi Hadid

Favorilerime
Ekle

Herkes birbirinin dış görünüşü, özellikle de kilosu hakkında kolayca, hiç çekinmeden fikrini bildirebiliyor günümüz dünyasında. Söz konusu olan bir de tüm dünyanın takip ettiği ünlüler olunca, iş çığırından çıkabiliyor.

Bugün de dünyaca ünlü bir modelin, Gigi Hadid'in bu konuda yaptığı açıklamalara uzanacağız birlikte.

Kendisi kariyerinin başlarında "kilolu" bulunduğu için eleştiri yağmuruna tutuluyordu, şimdilerde de "fazla zayıf" bulunduğu için eleştirilerin hedefi oluyor.

Gigi Hadid de bu konuda yaptığı son açıklamalarla kendisini eleştirenler başta olmak üzere herkesi susturmayı, hatta utandırmayı başarıyor desek yeri.

Buyursunlar, ünlü modelin yaşadıklarına ve açıklamasına birlikte göz atalım.

Gigi Hadid, 1995 doğumlu dünya çapında tanınan ünlü bir model

Bilmeyenler için önce Gigi Hadid'ten biraz söz edelim. Kendisi 1995 doğumlu, henüz 23 yaşında genç ve oldukça ünlü bir model. Oyunculukla da uğraşan güzel yıldız, haliyle her an kameraların odağında, hayranlarının yakın takibinde bir isim.

Gigi Hadid, aynı zamanda tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği Victoria's Secret meleklerinden de biriydi. Ancak kendisi tüm bu başarılarına rağmen kariyeri boyunca sürekli kiloları nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Kariyerinin başlarında "kilolu" olduğu gerekçesiyle birçok kesim tarafından tepki gördü

Gigi Hadid, sadece fiziğiyle değil aynı zamanda mesleğini de hakkıyla yapması sayesinde kariyer basamaklarını hızla tırmanmayı başardı ve kısa sürede dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.

Tabii bu onu eleştirilerin de odağı haline getirdi ve kariyerinin başlarında sürekli olarak bir model olmak için "fazla kilolu" olduğu, podyumlara yakışmadığı söylendi durdu. O dönem sessizliğini pek bozmayan ve eleştirilere rağmen başarılarını katlayan genç kadın, 2015 yılında ilk kez Victoria's Secret meleği olarak podyumlardaydı. Ancak bir kesim tarafından "Victoria's Secret'a yakışmayan bir fiziğe sahip" şeklinde anılmaya devam etti.

Son zamanlarda da "fazla zayıf" olduğu nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuluyor

Birkaç yıl içinde Gigi Hadid, gözle görülür bir şekilde zayıflamaya ve "kilolu" eleştirilerine daha az maruz kalmaya başlamıştı ki bu kez de karşısına "Fazla zayıfsın." diyen insanlar çıkmaya başladı.

Öyle ki Gigi Hadid'in kendisini zorla zayıflattığı, zayıflamak için sağlığına zarar veren diyetler yaptığı söylenmeye başladı. Gerçekten gözle görülür bir şekilde zayıflayan ünlü model, artık sağlıksız seçimleri, "sıska" olduğu söylenen vücuduyla anılır hale geldi. Yıllardır bu konuda pek konuşmayan genç kadın, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve hem yaşadıklarını anlattı hem de kendisine vücuduyla ilgili yöneltilen tüm acımasız eleştirilere bir cevap verdi.

Haşimato rahatsızlığı olduğunu açıklayan ünlü yıldız, yaklaşık 10 kilo kadar zayıfladığını açıkladı

Gigi Hadid, yıllar içinde vücudunun değiştiğini kabul ederken, bu süreçte yaklaşık 10 kilo verdiğini açıkladı. Bunun sebebininse ne yaptığı iddia edilen diyetler ne de ağır egzersizler olduğunu ekledi.

Gigi Hadid, aslında yaklaşık 6 yıldır haşimato hastalığıyla yaşıyordu. Bilmeyenler için kısaca bahsetmiş olalım, haşimato, tiroide bağlı ciddi bir rahatsızlık ve en basit tanımıyla bağışıklık sisteminin tiroid bezini yok etmeye çalışmasına neden olan bir bağışıklık sistemi problemi.

Henüz genç yaşında böyle bir hastalıkla yüzleşen genç model, bu rahatsızlıkla mücadele sürecinde de kilosuyla ilgili birtakım sorunlar yaşamış tabii.

Bu arada söylemeden geçmiş olmayalım, haşimato hastalığıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 5 Maddede Tiroide Bağlı Ciddi Bir Sorun Olan Haşimato Hastalığı ve AIP Diyeti başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gigi Hadid, kendisini sürekli eleştirenlere de nefis bir cevap verdi

Rahatsızlığıyla ilgili açıklamasını yaptıktan sonra Hadid, bugüne dek kendisini eleştirenlere de sosyal medya hesabı üzerinden cevap vermeyi ihmal etmedi ve şunları söyledi:

"Yıllardır vücudumun neden değiştiğine dair bir şeyler bulmaya kararlı olanlara: Bunu bilmeyebilirsiniz ama ben 17 yaşındayken, henüz haşimato hastalığı teşhisi konulmamışken, bana 'Bu endüstriye girmek için çok şişman' diyenler iltihaplarımı ve ödemlerimi görüyordu.

Son birkaç yıldır, düzenli bir şekilde bu semptomlarla uğraşıyor ve aşırı tükenmişlik, metabolizma sıkıntıları, vücudun sıcaklık tutma yetisi gibi konular için ilaç kullanıyorum. Aynı zamanda tiroid seviyemi düzenleyen bütünsel bir medikal deneyin parçasıyım."

"Beni bir kalıba sokmaya çalışmayın çünkü vücudumun nasıl olgunlaştığını bilmiyorsunuz"

elle

elle

Gigi Hadid, "kilolu" olduğu söylenen zamanlara dair açıklamalarının ardından son durumuyla ilgili bilgi vermeyi ve hala eleştirmeye devam edenlere de şahane bir ders vermeyi ihmal etmedi ve şöyle devam etti:

"Stres ve aşırı seyahat yapma vücudumu etkilese de bu süreçte her zaman aynı şeyleri yedim. Şimdi sağlığım daha iyi olduğu için sadece vücudum farklı şekillerde tepki gösteriyor. Sizin için “çok zayıf” olabilirim ve dürüst olmak gerekirse benim isteğim de böyle olmak değil ama bu şekilde daha sağlıklı hissediyorum ve hala vücudumu öğreniyorum ve vücudumla büyüyorum. Herkes gibi.

Daha fazla vücudumun görünümünü açıklamayacağım, eğer bir vücut tipi “güzellik” algınıza uymuyorsa uymuyordur. Başkalarını yargılamaya gerek yok ama ilaçlar benim olayım değil. Beni bir kalıba sokmaya çalışmayın çünkü vücudumun nasıl olgunlaştığını bilmiyorsunuz.

Sosyal medya kullanıcıları ve genel olarak tüm insanlar, lütfen başkalarıyla daha fazla empati yapmayı öğrenin ve asla hikayenin tamamını bilmediğinizin farkına varın. Enerjinizi sizi takdir eden insanlar için harcayın, size karşı acımasız olanlara değil."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?