İstiyorum: Evde Kendi Sakızını Kendin Yapabilirsin Paketi

yemek.com
Zeynep Yılmaz
Zeynep Yılmaz
54 takipçi106 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Mart 6, 2015
Öznur Doğan
Şubat 6, 2015
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Sırada her gün marketten aldığı sakızlardan sıkılanlar için epey eğlenceli olabilecek bir önerimiz var: Ev yapımı sakız.

Evde sakız üretmek için her şeyin yer aldığı ve şeker, sakız özütü, mısır şurubu ve sakız aromasının da içinde olduğu bir paketle gelen "Bubble Gum Kit"in olağanüstü sağlıklı olduğunu söylemek doğru olmaz ancak yapay etkenlerin minimum olduğunu da söylemek lazım. Marketten alınan sakızlardan daha sağlıklı mıdır bilemiyoruz ancak yapması çok daha eğlenceli olur, orası kesin.

Ayrıca istediğimiz şekil ve büyüklükte yapabiliyoruz sakızları. Çocukluğumuzun en nefis şeylerinden olan oyun hamurunun sakıza dönüştüğünü hayal edin. İstediğimiz şekilde ve büyüklükte, istediğimiz aromada ev yapımı sakızlar.

"Sakız için bu kadar uğraşmaya değmez" diyenlere bunun eğlence için olduğunu hatırlatalım, özellikle çocuklu okuyucularımızın (8 yaşından büyük çocukların) ilgisini çekebileceğini not düşelim.

125 gramlık sakız üretmek için gerekli malzemelerin yer aldığı "Make Your Own Bubble Gum Kit", Firebox'da paketi 15.99 pound'dan satılıyor. İstiyoruz kendisini.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?