Öleceğini Öğrendikten Sonra Dünyanın En Şişman Kadını Olmak İçin Kilo Üzerine Kilo Alan Kadın

Favorilerime
Ekle

Lilith the Cenobite takma ismiyle tanınan büyük beden bir modelden bahsedeceğiz bugün size. 26 yaşındaki Lilith'in amacıysa "dünyanın en şişman kadını" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek.

"Bir kadın neden bu kadar kilolu olmak için çabalar?" diye düşünüyorsanız aslında işin iç yüzünde Lilith'in sandığınızdan çok daha acıklı hayat hikayesi olduğunu bilmelisiniz.

Gelin bu sıra dışı hayat öyküsüne birlikte bakalım.

Fakir bir ailede büyüyor, en güzel yıllarını yemek yemesi yasaklanan bir çocuk, anoreksik bir genç kız olarak geçiriyor

Lilith, çok fakir bir mahallede ve evde büyüyor. Ailesi oldukça yoksul olduğu için çocukluğu boyunca yetersiz beslenmeye bağlı hastalıklar yakasını bırakmıyor. Öyle ki ailesi mutfak masraflarına çok az para ayırabildiği için Lilith'in mutfağa girmesi ve fazla yemek yemesi yasaklanmış durumda. Bu yüzden Lilith çocukluğu ve genç kızlığını yemek yemekten keyif almayı bilmeden geçiriyor.

Çocukluğunda yaşadığı bu travma ise ilerleyen yaşlarda yemek yedikten sonra kendisini suçlu hissetmesine yol açıyor ve Lilith ile yiyecekler arasında bir sevgi-nefret ilişkisi oluşuyor.

Hepatik ensefalopati teşhisi konuyor, doktorlar yaşama şansı olmadığını söylüyorlar

Lilith'in yiyeceklere bakış açısını değiştiren ise başına gelen kötü bir olay oluyor. Lilith'e 2015 yılında ölümcül "hepatik ensefalopati" teşhisi konuyor. Bu hastalığı şöyle özetlemek mümkün: İlerlemiş karaciğer yetmezliği gösteren hastada, zararsız hale getirilemeyen amonyak gibi toksik maddelerin kanda ve merkezi sinir sisteminde birikimi sonucu gelişen, kol ve bacak kaslarında seğirme tarzında istem dışı hareketler, komaya kadar uzanabilen bilinç bozuklukları ile belirgin olan bir hastalık.

Ayrıca doğuştan Akdeniz anemisine sahip genç kadın yıllarca tedavi oluyor, kan nakliyle hayatını sürdürmeye çalışıyor ancak en sonunda doktorlar ona "hepatik ensefalopati" teşhisi koyarak hastalığın iyileşme ihtimali olmadığını ve Lilith'e öleceğini söylüyorlar.

Hastalığı Lilith'in yemek yemeye bakış açısını değiştiriyor

Bu olay sonrası Lilith'in yemek yemeye bakış açısı tümden değişiyor. Hayatı boyunca fazla yemek yemekten korkan ve yediğinde suçluluk duyan Lilith tam tersi bir karar alıyor ve hayatının geri kalanını sadece yemek yiyerek geçirmeye karar veriyor.

Öyle ki Lilith'in hayatının geri kalan amacı dünyanın en şişman kadını olmak ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek. Guinness Rekorlar Kitabı'nda şu an yaşayan en ağır kadının rekoru 285 kilo iken kaydedilmiş en ağır kadının rekoru ise 540 kilo olduğunu da not düşelim.

3 sene içinde 133 kilo alan Lilith ölmeden önce dünyanın en şişman kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek istiyor

Bu amaçla yola çıkan Lilith kamera karşısında birbirine yemek yediren bir online toplulukla tanışıyor ve kendini hemen bu gruba kabul ettiriyor. 3 sene içinde 133 kilo alan Lilith'in kilosu şu an 184 kilo olarak biliniyor.

Son sözü Lilith'e, yorumu ise size bırakalım:

"Hayatımın büyük bölümünde evsizdim, bu yüzden yemek benim için zor bulunan bir şeydi. Biri beni besliyorsa bunun ancak sevgiden olduğunu düşünürdüm. Hayatımın çoğunu anoreksik olarak geçirdim. Yiyecek sadece bana işkence yapmak için var olmuş bir yasaktı.

Bundan birkaç yıl önce öleceğimi öğrendim ve suçlu küçük sırrıma teslim olup yiyebildiğim kadar yemeye karar verdim. Kilo almak, rekorlar kırmak ve arkamda tarihe geçecek bir şey bırakmak istiyorum. Sağlığıma zarar verdiğimi söyleyemezsiniz, zaten öyle ya da böyle kısa süre içinde öleceğim. Bu benim seçimim değil."

hurriyet

hurriyet

Siz Lilith'in bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?