2 Yaşını Geçmiş Çocuklarını Emzirmeye Devam Eden Annelerden 8 İlginç Tavsiye

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253412 takipçi1774 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 16
Zeynep Çetin
Ekim 5, 2018
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Duygu Arslan
Aralık 25, 2017

Uzmanlar bebeğin beslenmesinin ilk 6 ayının sadece anne sütüyle olması gerektiğini vurguluyor. Ortak kanı bebeklerin 2 yaşına kadar emzirilebileceği yönündeyken bu süre bebekten bebeğe ve anneden anneye değişebiliyor.

Çocuğu 2 yaşını geçmiş annelerin bir kısmı hala onları anne sütüyle beslemeye devam ediyor ve çoğu zaman da sırf bu yüzden eleştirilerin hedefi oluyorlar.

İşte bu annelere mikrofon uzatmışlar ve onlar da çocukları büyümüş olmalarına rağmen onları hala neden emzirdiklerini anlatıp kendi deneyimlerini, tavsiyelerini paylaşmışlar.

Açıklamaları oldukça ilginç.

Jasmine Banks, 3 çocuk annesi

"En başından beri emzirmek istediğimi biliyordum ve çocuklarımın ne zaman bırakmak isterlerse o zaman emmeyi bırakmalarını istedim. Eşimle ben çocuklarımızın anne sütünün tüm biyolojik faydalarından yararlanmasına önem verdik. İlk çocuğumu ben 3 yıl emzirdim. Zamanla ilgisini kaybetmeye başladı. Her ne kadar dört yaşına kadar anne sütünü bardakta içmeye devam etse de diğer atıştırmalıkları anne sütüne daha çok tercih ediyordu. Ortanca çocuğum 6 aylıkken yeniden hamile kaldım ve hamileliğim boyunca onu emzirmekten vazgeçmedim. En küçük çocuğum emmekten vazgeçene kadar ikisini birlikte emzirmeye de devam ettim. Böylece toplamda tam 7 yıl çocuklarımı emzirerek büyütmüş oldum."

Désirée Fawn, 1 çocuk annesi

"Gretchen'in doğduğu gün kararım kesindi, onu 6 ay emzirecektim. 6 ay olduğunda bu süreyi 1 seneye, 1 sene dolduğunda onu 2 seneye çektim. Diğer annelere tavsiyem ise şu: Size hangisi doğru geliyorsa öyle yapın! Kendiniz ve bebeğiniz için yararlı olmadığını fark ettiğinizde emzirmeyi bırakın. Annelik deneyimlerinizi kimsenin kendi kurallarıyla mahvetmesine izin vermeyin."

Sara Moe, 3 çocuk annesi

"Aslında çocuklarımı 2 yaşından sonra hala emzirmeye devam edeceğim benim de hiç aklıma gelmezdi. Her ne kadar ilk haftalar çok acı dolu olsa da emzirmenin bana da onlara da çok iyi geldiğini fark ettim. Anne sütünün hem anne ve hem de çocuk için sayısız faydası olduğunu biliyordum ve emzirmek onlarla yakın olmamı sağlıyordu. Bu yüzden onları emzirmeye devam edebildiğim kadar ettim ve asla da bu kararımdan pişman olmadım."

Natasha Chiam, 2 çocuk annesi

"Dürüst olmak gerekirse ilk çocuğumda bu kadar uzun süre emzireceğimi planlamıyordum. Zor bir hamilelik süreciydi ve 35 haftalıkken oğlum doğdu. Anne sütü onun hızlı büyümesi ve benden alabileceği tüm bağışıklığı kazanmasının en iyi yoluydu.

Oğlum 3. yaş gününden hemen sonra emmeyi kendi isteğiyle bıraktı. Bu onun kararıydı ve şimdi çok sağlıklı. Kızım ise 4 yaşına kadar emmeye devam etti, ben izin versem daha da devam ederdi eminim. "

Natalia Fabia, 1 çocuk annesi

"Hamileyken emzirme konusu hiç aklıma bile gelmemişti. Evde çok doğal bir doğum yaptım, gerçekten hayatımda yaşadığım en harika deneyimdi. Sıra emzirmeye geldiğinde oldukça heyecanlıydım. Anne sütünün faydalarının bana mutlu ve sağlıklı bir çocuk olarak döneceğini biliyordum. Üstelik onun için bu bedava yemek demekti! Annem de beni uzun süre emzirmiş ve ben bunun faydasını tüm hayatım boyunca gördüm."

Adrienne Jones, 4 çocuk annesi

"En küçük çocuğumu 3. yaş gününe kadar emzirdim. Buna daha o doğmadan karar vermiştim ve sonucun ne olacağını aslında bilmiyordum. Oğlum birçok sağlık sorunuyla doğdu. Özel bakıma ihtiyacı vardı. Anne sütü sayesinde ikimiz hem çok yakınlaştık hem de o daha hızlı sağlığına kavuşmaya başladı. Onu emzirmeye devam etmem verdiğim en doğru karardı."

Laura Christensen, 2 çocuk annesi

"Kızımı emziriyor olmak bizi birbirimize bağladı. Üzgün ya da kızgın olduğunda sakinleşmek ve mutlu olmak için anne sütüne ihtiyaç duyuyordu. 3 yaşına kadar da bu durum böyle sürdü."

Titania Jordan, 1 çocuk annesi

instagram

instagram

"Oğlumu üç buçuk yıl boyunca emzirdim ve bu planlı değildi. Onun kendi kendine vazgeçeceği günü beklemeye karar vermiştim. Anne sütünün sayısız faydasını gördük ve bu faydalar yıllar boyu sürdü. Anne için çok kolay olmasa da oğlum için en doğru karar buydu.

Tek pişmanlığım özellikle ilk aylarda halk içinde emzirmekten kaçınmak oldu. Oğlum acıktığında arabanın ya da restoranın tuvaletine saklanıp onu doyurmaya çalışıyordum. Keşke çocuğumu 3 yaşında emziriyor olmaktan utanıyor olmasaydım. Şimdilerde bu bana çok normal geliyor ama o zamanlar beni eleştireceklerinden çok korkuyordum."

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?