Anne Doğumdan Sonra Yoğun Bakıma Alınınca Bebeğini Emziren Baba

Favorilerime
Ekle

Çocuk sahibi olmak isteyen bir çift, buna engel olan bir rahatsızlık ama sonunda doğan mucize bir bebek, Rosalia...

Bir de tüm bunların üzerine yeni doğan kız bebeğini annesinin yerine geçerek emziren bir baba düşünün.

Çok ilginç bir hikayeye davetlisiniz.

Komplikasyonlar oluşunca önce acilen sezaryene, sonra yoğun bakıma alınan bir anne

April ve Maxamillian Neubauer bebek sahibi olmayı çok isteyen evli bir çift. Ancak April hiçbir zaman anne olamayacağını düşünüyor çünkü düzensiz adet dönemlerine sebep olan hormonsal bir bozukluğa sahip. Ama bir mucize oluyor ve April hamile kalıyor.

Ancak doğumla ilgili komplikasyonlar oluşunca April'i acilen sezaryene almak zorunda kalıyorlar. Bebek sağlıklı bir şekilde doğuyor ancak anneyi doğumdan sonra yoğun bakım ünitesine aldıkları için bebek babayla birlikte kalıyor.

Asıl hikaye ise şimdi başlıyor.

Bebeği beslemek için elinden geleni yapan bir baba

Anne sütüne ihtiyacı olan minik bebeğin imdadına ise babası yetişiyor. Bu sırada baba deneyimlerini ve hemşirenin sıra dışı çözümünü şöyle anlatıyor:

"Bebeğimle ciltten cilde temas için tişörtümü çıkardım. O sırada hemşire parmakla besleme gibi seçenekleri anlatıyordu. Bebeğin bir şekilde emmeye başlaması gerektiğini anlatırken 'Onu gerçekten emzirmek ister misin?' diye sordu. Ben de tamam dedim.

Meme ucumu koruyan bir koruma kalkanına bağlı olan bir şırınga taktılar. Bebek şırıngadan gelen anne sütünü direkt olarak mememden içmeye başladı. Hemşire de çok yadımcı oldu. Bin yıl düşünsem bebeğimi emzirebileceğimi düşünmezdim!"

Viral olan sıra dışı bir hikaye

facebook

facebook

Evlatlık edinen aileler, anne sütünün gelmesinde zorluk yaşayan anneler için geliştirilmiş bu sistemde şırınganın içine doldurulan süt ince bir tüp içinden meme ucuna ulaşıyor. Böylelikle bebek beslenebilirken baba da emzirme simülasyonunu deneyimleyebiliyor.

Bebeğini emzirirken paylaştığı fotoğrafları şimdiden 30 binden fazla paylaşım alan babanın son sözleri ile bitirelim bu sıra dışı hikayeyi:

"Küçük kızımı gördüğüm anda aramızda bir bağ hissettim. Onu tuttum ve emzirmeye alışması için ona yardım etmeye çalıştım. Bunu iyi bir baba olmak için ve tüm anneler için yaptım. Gerçek süper kahramanlar onlar."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?