"Akşama Ne Pişirsem?" Dediğiniz Her Gün İmdadınıza Yetişecek Bir Haftalık 12 Nefis Tarif

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254022 takipçi2080 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Şubat 12, 2019
Cemre Özgüzel
Ekim 2
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Ekim 16, 2018

Haftanın her gününe özel olarak hazırladığımız, her damağa ve her bütçeye hitap eden bir seçenek bulabileceğiniz haftalık akşam yemeği tariflerimiz huzurlarınızda!

Et yemeyen ya da yiyemeyenlere özel doyurucu ana yemek önerilerimizden tutun bütçenizi çok yormadan hazırlayabileceğiniz tavuklu, etli, balıklı tariflere, baklagillerden gücünü alıp tabaklara dolan lezzetlerden mevsimin en taze sebzeleriyle hazırlayabileceğiniz yemeklere... Bu listede yok yok desek yeri.

Madem hemen hemen hepimiz her gün uzun uzun "Akşama ne pişirsem?" diye düşünmek zorunda kalıyoruz, neden buna el birliğiyle nefis çözümler bulmayalım ki dedik, haftanın bu ilk gününden tüm hafta boyunca ne pişireceğinize şipşak karar verin istedik.

E hadi o zaman şimdiden herkese lezzet dolu bir hafta dileriz.

Haftaya lezzet dolu bir başlangıç olsun: Porsiyonluk lahana dolması

Lahananın ismini duyunca dahi burnunu kıvıranlara bile lahanayı afiyetle yedirecek kadar lezzetli, bugüne dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz kadar nefis bir tarif geliyor...

Pazartesi onunla bir anda çok daha lezzetli oluyor: Porsiyonluk lahana dolması tarifi

Salı tüm pratikliğiyle geliyor: Yoğurtlu mantar

Sadece 20 dakikada şipşak hazırlayabileceğiniz bir tarifle salı gününe merhaba diyoruz. Malum hafta uzun, hafta sonu biriktirdiğiniz o enerjiye daha çok ihtiyacınız olacak.

Hepsini yemek hazırlamakla tüketmek olmaz: Yoğurtlu mantar tarifi

Çarşamba en sevdiğimiz menülerden biri sofralarda: Nohut yemeği

Tam kıvamında pişip lokum gibi olan mis gibi nohut yemeğinin kokusu sizin de burnunuza geldiyse, şimdiden malzemeleri hazırlayın deriz. Yanına mis gibi bir pilav da yaptınız mı en ala akşam yemeği menüsüne imza attınız demektir.

Dilerseniz turşuyla da servis edebilirsiniz: Nohut yemeği tarifi

Perşembe sofrada farklılık var: Tavuk iskender

Klasik iskender tarifini değiştirdik, onu tavukla çok daha ekonomik bir hale getirdik. Her yiyen tadına hayran kaldı, favroi yemekleri arasında yerini aldı.

Bir de böyle deneyin: Tavuk iskender tarifi

Cumanın tadı onunla çıkarılmalı: Karnabahar kızartması

Hafta içinin son gününe gelmiş, büyük ihtimalle hafta sonuna kavuşmanın mutluluğunu yaşamaya başlamışsınız... Uzun uzun oturup yemek yapmakla uğraşacak değilsiniz ya. Size şöyle kolayca hazırlanan, pratik bir yoğurt sosla lezzeti katlanan bir mevsim güzeli gerekli bizce.

Mesela o: Karnabahar kızartması tarifi

Cumartesi Omega 3'ümüzü ihmal etmiyoruz: Fırında çinekop

Artık bilmeyen kalmadı, uzmanlar söylemekten yorulmadı... Biliyorsunuz haftada en azından 1-2 kez balık yememiz, balıktan vücudumuzun ihtiyaç duyduğu mineralleri almamız gerek. Tam da bu yüzden bu cumartesiyi ona ayırdık.

Üstelik onu en kokusuzundan hazırladık: Fırında çinekop tarifi

Pazar kendimizi şımartıyoruz: Tepside kumpir

Kumpir yemek için her zaman kalkıp Ortaköy'e gidemeyecek, gitmeyecek olanlara geliyor... En sevdiğimiz malzemeleri bir araya getiriyor, tepside devasa bir kumpir hazırlayıp porsiyonlayarak servis ediyoruz.

O zaman kimseler değmesin keyfinize: Tepside kumpir tarifi

Alternatif lezzetler arayanlar buraya: Hünkar beğendi

Haftanın her gününe özel 1 tarif verip gitmek olmaz. Eğer yukarıda içinize sinmeyen ya da içinde yiyemediğiniz malzemeler bulunan yemekler varsa onlar yerine bunları da değerlendirebilirsiniz. Mesela akşam yemeğine özel misafirleriniz davetliyse...

Şöyle kallavi bir yemek hazırlayabilirsiniz: Hünkar beğendi tarifi

Daha doyurucu olamazdı: Patatesli yeşil mercimek yemeği

Patatesin doyuruculuğu yeşil mercimeğin bol proteini ve besleyiciliği ile buluşursa... Et yemeyen ya da yiyemeyenlerin sofralarına lezzet katacak, kalabalık sofralarda herkesi tek bir tabağıyla tıka basa doyuracak bir lezzet geliyor!

Size de sofrada ona yer açmak düşüyor: Patatesli yeşil mercimek yemeği tarifi

Akşam yemeklerini hafif geçirmek isteyenlere: Ton balıklı salata

"Ben akşamları ağır bir şeyler yemek istemiyorum" diyenlerdenseniz bolca yeşillik ve tabii ki sevdiğiniz sebzeleri ekleyerek lezzetlendirebileceğiniz bu salata tam size göre.

Hem besleyici hem hafif: Ton balıklı salata tarifi

Tek başına yeter: Fırında makarna

Her gün ana yemeğiydi, pilavıydı, salatasıydı derken çeşit çeşit yemek hazırlamak istemediğinizde hemen bu tarif gelsin aklınıza. Tek başına herkese yeter, tek bir dilimiyle tüm damakları şenlendirir.
Öyle de kolay ki: Fırında makarna tarifi

Sebze severleri böyle alalım: Kereviz yemeği

Kereviz Yemeği Tarifi

Kereviz Yemeği Tarifi

Mevsimi geçmeden, tezgahlardan kalkmadan önce bol bol tüketilmesi gereken sebzelerden kerevizi herkese sevdirmeye kararlı olduğumuz bu tarifimizde kendisi çok pratik bir şekilde nefis bir lezzete ulaşıyor.

Zeytinyağıyla lezzeti katlanıyor: Kereviz yemeği tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?