Yaza Hazır Olmayıp Yine de Kusursuz Gözükmek İsteyenler İçin 8 Harika Tüyo

Favorilerime
Ekle

Yaz geldi çattı, tatil tarihi iyice yaklaştı ancak siz hedeflediğiniz kiloya henüz ulaşamadınız ve kara kara ne yapacağınızı düşünüyorsunuz.

Üzülmeyin, bikiniyle, mayoyla, incecik yazlık giysilerle sahillerde, tatil beldelerinde dolaşmaya kendinizi hazır hissetmeseniz de sizi olduğunuzdan daha fit, daha zayıf gösterecek tüyolarımız, çeşit çeşit hilelerimiz var.

Siz biliyorsunuz ama biz yine de söyleyelim; kaç kilo olursanız olsun siz zaten her halinizle güzelsiniz.

Doğru mayoyu seçin

Yanlış mayo seçimi sizin saklamak istediğiniz bölgeleri öne çıkaracak ve fazla kilolarınızın daha fazla göze batmasını sağlayacaktır. Bu yüzden doğru mayo seçimi oldukça önemli. Kıvrımlı bir vücudunuz varsa ya tek parça mayolar ya da yüksek belli bikiniler seçmeniz doğru olur.

Doğru duruşun önemini hafife almayın

Kusursuz vücut yoktur, doğru duruş vardır. Diğer bir deyişle duruşunuza bağlı olarak olduğunuzdan daha kilolu ya da daha zayıf gözükebilirsiniz. Bu duruş hilesi özellikle fotoğraflarda geçerli. Örneğin vücudunuzun daha sıkı gözükmesini istiyorsanız hafif yan dönerek tek bacağınızı öne doğru atın, bu duruş vücudunuzu daha zayıf gösterecektir. Ayrıca yukarıdan çekilen fotoğraflarda daha zayıf, aşağıdan çekilenlerde olduğunuzdan daha iri gözükürsünüz.

Topuklu ayakkabı giyin

Bacaklarınızın daha ince gözükmesini istiyorsanız özellikle sivri burunlu topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Bu tür ayakkabılar ayrıca popoyu da kaldırarak tüm vücudun daha şekilli durmasını sağlar.

Bronzlaşın

Bronz bacaklar normalden daha ince gözükür. Tatilde özellikle bacaklarınızı güneş ışınlarıyla buluşturun ama bunu yaparken güneş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Sonradan canınızın yanmasıyla hiç istemeyiz.

Kıyafetlerinizi vücut proporsiyonunuza göre seçin

Vücut hatlarınızı tanımak size her zaman avantaj sağlar. Proporsiyonunuza uygun şeyler giyerek belinizi inceltebilir, bacaklarımızı daha uzun ve ince gösterebilirsiniz mesela. Bu yüzden vücut hatlarınızı belli edecek kadar dar kıyafetler ya da sizi olduğunuzdan daha iri gösterecek kadar bol kıyafetler tercih etmemeye çalışın.

Dikkati belinize çekin

Beli vurgulamak genellikle kadınsı bir görünüme sahip olmanızı ve fazla birkaç kilonuzu da saklamanızı sağlar. Beli bol elbiseler sizi olduğunuzdan daha şiş gösterecektir. Bu yüzden en yakın dostlarınız beli dar olup sonradan bol inen elbiseler ya da kemerler olsun.

Kambur durmayın

Kambur durmakla dik durmak arasında dağlar kadar fark var. Dik durduğunuzda göbeğiniz daha düz gözükür, yani sadece duruşla bile birkaç kilo kaybedebilirsiniz. Kambur durduğunuzda ise fazla kilonuz aslında hiç olmasa bile göbeğiniz varmış gibi bile gözükebilirsiniz.

Gaz ve şişkinlik yapan yiyeceklerden uzak durun

http://www.boredpanda.com/before-after-posture-instagram-body-photos/ | boredpanda

boredpanda

Her ne kadar kilonuz normal olsa, düz denilebilecek bir karına sahip olsanız bile gaz yapan bir yiyecek tükettiğinizde karnınız kocaman gözükebilir, göbeğiniz şişip sanki çok kilo almışsınız yanılgısına düşürebilir birçok insanı. Bu yüzden fasulye, nohut, mercimek, lahana, brokoli gibi gaz yapan yiyecekleri çok fazla tüketmemeye dikkat etmenizde fayda var.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?