Pratikliğine Alışınca "Keşke Daha Önce Alsaydım" Diyeceğiniz 12 Kullanışlı Ürün

Favorilerime
Ekle

Pratik kullanımıyla size mutfakta düşündüğünüzden çok daha fazla zaman kazandıracak, kısa sürede muazzam sofralar kurmanızı sağlayacak o kadar kullanışlı ürünler var ki...

Bazıları yemek hazırlığında, bazıları yemeğinizi pişirirken, bazılarıysa yemeğin ardından ortaya çıkan bulaşıklar konusunda işinize yarayacak, bu ürünler aynı zamanda mutfağınızı çok daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak.

Henüz içlerinde sahip olmadıklarınız varsa, ihtiyaçlarınıza en uygun olanları seçip hemen temin etmeyi unutmayın.

Şekil vermek artık çok kolay: İçli Köfte Aparatı

zaman-kazandiran-pratik-urunler-6

İçli köfte hazırlarken en zaman alan ve zorlayıcı kısmı şekil vermek oluyor, oysa bu içli köfte kalıbıyla tüm bu sorun da ortadan şipşak kalkıyor. Kısa sürede birbirinin aynısı birçok içli köfte hazırlamanızı sağlayacak bu pratik ürünün fiyatı da sadece 25,90 TL.

Katlı pastalar hazırlamanın pratik yolu: Katmanlı Pasta Seti

zaman-kazandiran-pratik-urunler-7

Büyük bir pandispanya hazırlayıp onu ortadan ikiye, üçe bölmeye çalıştığınızda bir türlü istediğiniz sonuçları alamıyor, dolayısıyla istediğiniz gibi bir pasta yapamıyorsanız bu kalıpları kullanarak iki, üç, hatta dört katlı muazzam pastalar hazırlayabilirsiniz. Dört parçadan oluşan setin fiyatı 122,55 TL.

Çek bırak: Pratik Doğrayıcı

zaman-kazandiran-pratik-urunler-8

Soğan, sarımsak kokuları ellerinize sinmesin, kısa sürede istediğiniz tüm sebzeleri dilediğiniz boyuta gelecek şekilde doğrayabilin. Mutfakta işlerinizi tahmin ettiğinizden bile fazla kolaylaştıracak, üstelik elektrik ya da pile ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bu ürünün fiyatı 56,92 TL.

Hamur işi severleri böyle alalım: Pratik Un Eleği

zaman-kazandiran-pratik-urunler-9

Hamur işi yaparken, hamur yoğurduğunuz ellerinizle bir de unu doğru miktarda elemeye çalışmak zorlayıcı olabiliyor, ortalık da fena halde kirlenebiliyor. İşte bu soruna çözüm bu un eleğinden geçiyor. Sapındaki tetiğe basarak dilediğiniz miktarda unu, dilediğiniz hızda eleyebilir, dilerseniz kakao, pudra şekeri gibi toz formdaki tüm yiyecek ve baharatlarda da onu kullanabilirsiniz. Fiyatı 19,99 TL.

Pasta kaldırıcısı boyutlarında: Katlanabilir Sıçrama Koruması

zaman-kazandiran-pratik-urunler-10

Bu sıçrama koruması sayesinde tavada pişirdiğiniz yiyeceklerin üzerini kapatarak yağın üzerinize ya da ocağa sıçramasının önüne geçebilir, dakikalarca ocağı temizlemekten kurtulabilirsiniz. Katlandığında bir pasta kaldırıcısı boyutlarına gelen bu pratik ürün, mutfak çekmece ya da dolaplarında da çok az yer kaplıyor üstelik. Fiyatı 206,24 TL.

Aynı anda birçok gereci kirletmek yok: Süzgeçli Saklama Kabı

zaman-kazandiran-pratik-urunler-5

Yiyecekleri önce süzgece alıp yıkamak, ardından kurumalarını beklemek ve saklama kabına almak yok artık. Bu süzgeçli saklama kabıyla hiç bulaşık çıkarmadan bu işlemlerin hepsini yapmak mümkün. Fiyatı 35,00 TL.

Mantı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı: Pratik Mantı Kalıbı

zaman-kazandiran-pratik-urunler-1

Mantı hamurunu tam kıvamında hazırlıyor, şipşak açıyor ve kalanı bu kalıba bırakıyoruz. Tek tek mantı kapama uğraşına girmekten sizi kurtaracak bu kullanışlı ürünün fiyatı da sadece 10,73 TL.

Ayarlanabilir kademeleriyle: Kek Kesici

zaman-kazandiran-pratik-urunler-11

Yukarıda kat kat pastalar yapmanızı sağlayacak kalıplardan söz ettik ama siz "Benim yaptığım pandispanyalar puf puf kabarıyor zaten" diyorsanız size o pandispanyaları tam istediğiniz boyutta kesmenizi sağlayacak bu özel kesiciyi de önermeden geçmek istemeyiz. Kullanışlı ve pratik bu ürünün fiyatı 147,59 TL.

Yağlar akmasın, mangalı temizlemek eziyet olmasın: Yanmaz Yapışmaz Mangal Pişirme Örtüsü

zaman-kazandiran-pratik-urunler-2

Mangalı yaptıktan sonra ızgara teline ya da mangalın içine akan yağlardan, kalıntılardan kurtulmak size de çok zor geliyorsa, bu ağır bulaşıkla uğraşmak istemiyorsanız yanmaz yapışmaz bu pişirme örtülerinden alarak işlerinizi kolaylaştırabilir, mangalın tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Fırında da kullanabileceğiniz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir bu pişirme örtüsünün fiyatı 59,00 TL.

Aynı anda birçok lezzet: Bölmeli Tava

zaman-kazandiran-pratik-urunler-12

Aynı anda birçok lezzeti pişirmenize olanak sağlayacak bu bölmeli tava sayesinde zamandan kazanacak, kısa sürede dev bir menü oluşturabileceksiniz. Yapışmaz tabanlı olması sayesinde temizlemesi de çok pratik olan bu tavanın fiyatı ise 239,79 TL.

180 derece dönebiliyor: Pratik Hazneli Süzgeç

zaman-kazandiran-pratik-urunler-3

180 derece dönebilen süzgeci sayesinde elinizi sıcak suyla yakmadan, sıcak buhara maruz bırakmadan makarnaları süzebilir, sebze ve meyveleri kolayca yıkayıp sularının süzülmesini sağlayabilirsiniz. Sıcak ve soğuk gıdalarda kullanabileceğiniz bu ürünün fiyatı 29,90 TL.

Her gün kullanmak isteyeceksiniz: Hamur Dağıtıcı

zaman-kazandiran-pratik-urunler-4 (1)

Pancake, krep, cupcake, akıtma gibi birçok lezzeti hazırlarken size yardımcı olmaya hazır bu hamur dağıtıcı, hamuru kolayca porsiyonlamanızı sağlayacak, sızdırma yapmadığı için mutfak da kirlenmeyecek. Her biri aynı şekilde porsiyonlanmış lezzetler hazırlamanıza yardımcı olacak bu hamur dağıtıcının fiyatı 54,85 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?