Yiyecekleri Uzun Süre Bayatlamadan Saklamanızı Sağlayacak Her Eve Lazım 12 Ürün

Favorilerime
Ekle

Bir seferde bolca alıp depoladığınız baklagilleri, makarnaları, pirinçleri ya da kış hazırlıkları kapsamında hazırladığınız salçaları, reçelleri, turşuları, tarhanaları, erişteleri saklayabileceğiniz, artan yemekleri buzdolabına kaldırıp sonra da ısıtabileceğiniz özel saklama kaplarına ihtiyacınız varsa, ellerinizle hazırlayıp evden çıkarken çantanıza atabileceğiniz yiyecek ve içecekler için sızdırmaz kapaklı alternatifler istiyorsanız buyurun hemen buraya.

En uygun fiyatlısından en kullanışlısına, her bütçeye uygun farklı alternatiflerle dolu bu ürünlerin her biri yiyeceklerinizi uzun süre güvenle saklamanızı sağlayacak, bayatlamayan, bozulmayan yiyecek ve içeceklerinizin tadını doya doya çıkarabileceksiniz. Bitmedi, bu ürünler mutfağınızın da her zaman derli toplu durmasını sağlayacak, kurduğunuz düzen kolay kolay bozulmayacak.

Hadi o zaman sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve yiyeceklerinizi bayatlamadan uzun süre saklamanızı sağlayacak ürünlerle sizi baş başa bırakalım. İhtiyaç duyduklarınızı hemen belirlemeyi ve temin etmeyi unutmayın.

Vakumlu kapaklarıyla çok kullanışlı bir set o: Standlı Baharatlık Seti

standli-baharatlik-seti-vakumlu-kapak

Mutfakta en dikkat edilmesi gereken konulardan biri baharatları güvenle saklamak. Zira baharatlar hava alacak şekilde kaldığında kısa sürede bozulabiliyor, sağlığı dahi tehdit edecek durumlar oluşabiliyor. Tam da bu soruna çare olacak bu set, vakumlu kapakları sayesinde hem hava almıyor hem de kullanım kolaylığı sağlıyor. Fiyatı 169,99 TL.

Gelsin reçeller, salçalar, turşular: 12 Adet Kapaklı Cam Kavanoz

kapakli-cam-kavanozlar-recel-kavanozu

Hemen hepimiz yazdan hazırlıklarımızı tamamlayıp tüm yıl boyunca kavanozlarda sakladığımız salçaları, turşuları, reçelleri, hatta tarhanaları, erişteleri tüketiyoruz. Hal böyle olunca hemen her yiyeceği sağlıkla saklamak için bolca kavanoza ihtiyaç duyuyoruz. Eğer sizin de kavanoz ihtiyacınız varsa hemen böyle buyurun. 12 adetten oluşan bu setin fiyatı 400,19 TL.

Bakliyatları nemden koruyun: Hava Almaz Saklama Kabı Seti

hava-almaz-saklama-kabi-seti

Mutfakta en çok depolanan malzemelerden bakliyatları, makarnaları sağlıkla ve güvenle saklayabileceğiniz bu hava almaz saklama kabı seti, hem mutfağınızın derli toplu durmasını sağlayacak hem de vakumlu kapaklarıyla kolay kullanım imkanı sunacak. Bu setin fiyatı 149,90 TL.

Her boyutta: 6'lı Saklama Kabı

altili-saklama-kabi-karaca

Artan yemeklerinizi içine koyup buzdolabına kaldırabileceğiniz, ihtiyaç duyabileceğiniz farklı boyutlardaki bu saklama kapları, renkleriyle de mutfağa renk katacak. Fiyatı 47,49 TL.

Mikrodalgada kullanmak isteyenlere: 3'lü Cam Saklama Kabı Seti

cam-saklama-kabi-seti-3lu

Eğer artan yemeklerinizi sonradan mikrodalga fırında ısıtmayı planlıyorsanız mikrodalga fırına uyumlu bu saklama kaplarını da tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanmaya da uygun bu kullanışlı setin fiyatı 51,66 TL.

En çok kullanılanlar bir arada: Seramik Yağ Şişesi ve 2 Adet Ahşap Kapaklı Baharat Kavanozu

yag-sisesi-baharat-kavanozlari

Mutfakta en çok kullandığınız baharatları ve yağı bu seramik şişe ve kavanozlara kaldırarak güvenle saklayabilir ve rahatça kullanabilirsiniz. Malum, yağları gün ışığı almayacak şekilde saklamak öneriliyor, bu seramik yağ şişesi de size bunu en şık şekilde sağlıyor. Fiyatı 329,39 TL.

Gerçek kahveden vazgeçemeyenler buraya: Kahve Saklama Bidonu

kahve-saklama-bidonu

Kendi çekirdeğini kendi alıp evde mis kokulu kahvesini demlemeyi seven herkes bilir, kahveyi nemden korumak, doğru oda sıcaklığında saklamak çok önemlidir. İşte tam da bunun için bu kullanışlı kahve saklama bidonları var. Fiyatı 382,05 TL.

Defalarca kez kullanabilirsiniz: Balmumu Kumaş

balmumu-kumas-cotton-bee

Bir ambalaja sararak saklamak istediğiniz ürünleri alüminyum folyo, streç film ya da pişirme kağıdı gibi kullan-at ambalajlara sarmayın, tekrar tekrar kullanılabilir bu balmumu kumaşları kullanın. Hem ev ekonomisine hem de çevreye faydalı bu balmumu kumaşların fiyatı 69,00 TL.

Sızdırmaz kapaklı: Saklama Şişesi

seffaf-saklama-sisesi-icecek-sisesi

Sadece yiyeceklerinizi değil, evde, ellerinizle hazırladığınız içeceklerinizi de saklayacak bir kaba, şişeye ihtiyaç duyuyorsanız bu pratik şişe tam size göre demektir. Şeffaf olduğu için içinde ne kadar kaldığını kolayca görebilecek, sızdırmaz kapağı sayesinde dilerseniz evde hazırladığınız içecekleri çantanıza atıp yanınızda dilediğiniz yere de götürebileceksiniz. Fiyatı 86,84 TL.

Toplam 15 adet: Sızdırmaz Küçük Meyve Suyu Şişesi

meyve-suyu-sisesi-sut-sisesi

Eğer evde, tam şurada anlattığınız gibi konsantre meyve suları hazırlamayı seviyor, bu meyve sularını tüm yıl boyunca sulandırıp afiyetle tüketmeye bayılıyorsanız şöyle cam şişeler temin edip içlerine hazırladığınız meyve sularını pay ederek gönül rahatlığıyla uzun süre kullanabilirsiniz. Toplam 15 adetten oluşan bu şişelerin fiyatı 200,63 TL.

Çantada taşımak için de ideal: Kavanoz Görünümlü Saklama Poşeti

kavanoz-gorunumlu-saklama-poseti

Yiyecekleri saklamak için tabii ki poşetlerden de destek almak mümkün. Özellikle evden çıkıp okula-işe giderken yanınıza atıştırmalık almayı seviyorsanız böyle kilitli poşetler kullanabilirsiniz. Ağzı kilitli olduğu için hava almıyor, yiyecekler içinde günlerce tazeliğini koruyor. Bu poşetlerin fiyatı da 28,00 TL.

5 metre: Tırtıklı Rulo Vakum Poşeti

vakum-poseti-amazon (1)

Yiyeceklerinizi vakumlayarak saklamak istiyorsanız bu dayanıklı ve kullanışlı rulo vakum poşetinden destek alabilirsiniz. 5 metrelik uzunluğuyla birçok kez kullanabileceğiniz ürünün fiyatı 74,90 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?