Rüyaları Süsleyen Yenilebilir Kar Küresi ve Karlar Ülkesi

Favorilerime
Ekle

Kış aylarının tadını çıkarmak ve evde kendinizi şımartmak istediğinizde mutfağa girmek kaçınılmaz sonuçlardan bir tanesidir. Dışarıda yağan kara eşlik edebileceğiniz, özenle hazırlayacağınız ve afiyetle yiyebileceğiniz pastalar, kurabiyeler, tatlılar ya da tuzlular için hazırlık yapar ardından da kolları sıvarsınız.

Ancak hazırlamak istediğiniz bazı kurabiyeler ve konseptler vardır ki sizi arkadaşlarınız arasında yemeklerin kraliçesi ya da kralı olarak isimlendirir. Hem görünüşü hem de lezzetiyle kendisine aşık eder ve akıllara kazınır.

Bunlardan ilki önce suflesini hazırladığınız, ardından üzerine kurabiyeleri koyduğunuz ve bir yuvarlak bardakla kapatıp üstünü pudrayla kapladığınız yenilebilir kar küresi, diğeri ise zencefilli kurabiyelere farklı şekiller vererek hazırlayabileceğiniz karlar ülkesidir.

Yaratıcılık tamamen size kalmış. Evde olan tüm kalıpları bir araya getirip dilerseniz ülke yaratır dilerseniz de süs niyetine saklamak isteyeceğiniz kar küreleri hazırlayabilirsiniz.

İlham olsun diye aşağıya müthiş güzellikte örnekler bırakıyoruz. Dilerseniz kendi tarifinizi yaratabilir, dilerseniz de yılbaşı kurabiyesi tarifimizden yardım alabilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?