Rüyaları Süsleyen Yenilebilir Kar Küresi ve Karlar Ülkesi

yemek.com
Öznur Doğan
Öznur Doğan
269 takipçi399 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Öznur Doğan
Mart 6, 2015
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016

Kış aylarının tadını çıkarmak ve evde kendinizi şımartmak istediğinizde mutfağa girmek kaçınılmaz sonuçlardan bir tanesidir. Dışarıda yağan kara eşlik edebileceğiniz, özenle hazırlayacağınız ve afiyetle yiyebileceğiniz pastalar, kurabiyeler, tatlılar ya da tuzlular için hazırlık yapar ardından da kolları sıvarsınız.

Ancak hazırlamak istediğiniz bazı kurabiyeler ve konseptler vardır ki sizi arkadaşlarınız arasında yemeklerin kraliçesi ya da kralı olarak isimlendirir. Hem görünüşü hem de lezzetiyle kendisine aşık eder ve akıllara kazınır.

Bunlardan ilki önce suflesini hazırladığınız, ardından üzerine kurabiyeleri koyduğunuz ve bir yuvarlak bardakla kapatıp üstünü pudrayla kapladığınız yenilebilir kar küresi, diğeri ise zencefilli kurabiyelere farklı şekiller vererek hazırlayabileceğiniz karlar ülkesidir.

Yaratıcılık tamamen size kalmış. Evde olan tüm kalıpları bir araya getirip dilerseniz ülke yaratır dilerseniz de süs niyetine saklamak isteyeceğiniz kar küreleri hazırlayabilirsiniz.

İlham olsun diye aşağıya müthiş güzellikte örnekler bırakıyoruz. Dilerseniz kendi tarifinizi yaratabilir, dilerseniz de yılbaşı kurabiyesi tarifimizden yardım alabilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?