Güzelliğiyle Kendine Hayran Eden Yasemin Özilhan'ın Formda Kalma Sırları

Favorilerime
Ekle

Yıllar önce bir oyuncu olarak tanıdığımız Yasemin Özilhan, bildiğimiz gibi oyunculuğu bırakmış olmasına rağmen son yıllarda yine sık sık gündeme geliyor. Aile hayatından tutun da formda kalma ve güzellik sırlarına kadar, hayatının birçok noktası hayranları tarafından merak ediliyor, takip ediliyor.

Kendisi de bu konuda hayranlarını daha fazla merakta bırakmak istememiş ve verdiği bir röportajla hakkında merak edilenleri, hamilelik döneminde ve anne olduktan sonra hayatında yaptığı değişimleri ve yaşadıklarını bir bir anlatmış.

O zaman merak edenleri daha fazla bekletmeyelim ve hemen aşağıya doğru alalım.

1985 doğumlu Yasemin Özilhan, şu sıralar hayatı ve güzelliği ile gündemde

33 yaşındaki ünlü isim, yıllar önce oynadığı dizilerle kazandığı hayran kitlesi tarafından hala yakın takipte desek yanlış olmaz. Takipçilerinin bir kısmı şu sıralar onun birçok estetik ameliyat geçirdiğini düşünse de Yasemin Özilhan, "Hep estetik diyorlar ama ben bir tek dudağımı yaptırdım" diyor ve ekliyor: "'Doktorlar' dizisinde 58 kiloydum. Şu an 50 kiloyum. Diziye 20 yaşında başladım, 22'de bitirdim. Şuan 33 yaşındayım. Belli bir yaştan sonra yüz inceliyor, oturuyor. O dizi için bana zorla kilo aldırmışlardı."

İlk kızı Emine'ye hamileyken 19 kilo almış olsa da kısa zaman içinde aldığı kiloları fazlasıyla vermiş

İlk doğumuna giderken tam tamına 19 kilo aldığını söyleyen Özilhan, 74 kiloyla doğumhanenin yolunu tutmuş. Doğumun hemen ardındansa toplam 2 ay içinde 25 kilo vermiş. Sonrasında yeniden hamile kalan Özilhan, hamilelik ve doğum sonrası süreçlerini başarıyla atlatıp hızlıca formuna kavuşabildiği için de o dönem hem çokça takdir almış hem de eleştirilmişti. Kendisi bu süreçte eşiyle birlikte yaşadıklarını da merak edenler için kısaca şöyle özetlemiş:

"Doğumdan sonra zayıflamak için bir çabam oldu. Çikolatalı gofret yediysem onun kalorisi kadar da koştum. Özellikle Emine'de çok kilo aldım. Emzirme dönemi bitince ekmeği kestim. Bir daha hiç ekmek yemedim. İzzet de bu süreçte 20 kilo aldı. 90'lara çıktı. İkinci hamileliğimin sonunda o kilo vermeye başladı. Hala günde çift idman yapıyor. Ben de kick boks yapıyorum."

Şimdilerde yediklerine dikkat ettiğini söyleyen Yasemin Özilhan, günlük beslenme rutinini paylaşmayı da ihmal etmiyor

Oyunculuğu bırakmış olmasına rağmen güzelliği ve formuyla hayran kitlesi her geçen gün genişlemeye devam eden Yasemin Özilhan, hamilelik, doğum ve emzirme süreçlerini atlattıktan sonra yeni bir beslenme rutini belirlemiş, özellikle yemek yediği saatlere çok dikkat ediyormuş ama bir zaafından da asla vazgeçemiyormuş. Ünlü isim, sıradan bir gününü şöyle anlatıyor:

"Çikolataya dur diyemiyorum. İstisnasız her sabah 4-5 gibi kalkarım ve 4-5 kaşık çikolata yerim. Gün içinde genelde iki öğün yemek yiyorum. Kahvaltıyı sabah 10:30'da yapıyorum. Öğlen eğer çok çok acıkırsam 14:00 gibi zeytinyağlı enginar yerim. Akşam 18:00 gibi de akşam yemeğimi yerim ve o saatten sonra bir daha yemek yemem."

"Genetik olarak şanslıyım"

instagram

instagram

Yasemin Özilhan, verdiği farklı bir röportajda da formunu nasıl koruduğu sorulunca ilk cevabı "Genetik olarak şanslıyım. Çocukluğumdan beri hep zayıf bir insan oldum. Ancak buna güvenerek yaşamam, zira bünye yaş ilerledikçe yavaşlıyor." olmuş ama beslenme düzeniyle ilgili şunları da eklemeden geçmemiş:

"Unlu mamullerden uzak duruyorum. Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Düzenli spor yapıyorum. Ödeme karşı kiraz sapı, mısır püskülü, maydanoz ve karanfili kaynar suda bekletip içiyorum."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?