4 Yıl Vegan Beslendikten Sonra Et Yemeye Başlayınca Aknelerinden Kurtulduğunu İddia Eden YouTuber

Favorilerime
Ekle

Kasumi Kriss, Hollandalı bir blogger. Kasumi, tam 4 yıl boyunca vegan beslenme biçimini benimsemiş, sadece meyve ve sebze yiyerek, tüm hayvansal gıdalardan uzak durarak hayatını geçirmiş. Ama bundan 3 hafta önce vegan yaşam biçimini geride bırakarak yeniden et yemeye başlamış.

Kasumi vegan olma hikayesi, bu sırada yaşadıkları ve neden yeniden et yemeye başladığına dair anlattıkları, daha da önemlisi yaşadığı fiziksel değişimi şöyle anlatıyor.

Buyursunlar.

Kasumi sağlıkla ilgili durumlardan ötürü bundan 4 sene önce vegan bir beslenme düzenine geçiyor

İlk başlarda vegan beslenmeyle birlikte yüzündeki akneler ve sivilceler geçiyor, kendini daha sağlıklı ve enerjik hissettiğini söylüyor. Ama bir yandan da yine bu ilk zamanlarda sindirim sorunları yaşadığını anlatıyor.

2 yıl sonra ise cilt sorunları ortaya çıkıyor

Aradan 2 yıl geçiyor ve Kasumi'nin cilt sorunları yeniden ortaya çıkıyor. Yüzünde akneler, kaşıntı ve kuruluk problemi yaşamaya başlıyor. Saçları dökülmeye, tırnakları çabucak kırılmaya başlıyor ve 4 ay boyunca regl olamayınca endişeleri artmaya başlıyor. Depresyona giriyor.

Bir gün haşlanmış yumurta yiyor ve bu hayatını değiştiriyor

4 sene boyunca sıkı bir vegan diyet yapan Kasumi kendine bir gün haşlanmış yumurta yeme izni veriyor. Tek bir yumurta bile onun ruh halini o kadar değiştiriyor ki bu durum onu daha radikal kararlar almaya itiyor. Zira Kasumi yumurta yedikten sonra kendini daha iyi ve enerjik hissettiğini söylüyor.

4 yılın ardından et yemeye başlıyor

Üç haftadır kırmızı et yiyen Kasumi değişimi hemen fark ettiğini söyleyerek şunları anlatıyor: "Cildim çok daha sağlıklı, yüzüm daha az şiş ve daha önemlisi kendimi artık daha enerjik hissediyorum."

Regl dönemi düzene giren, depresyondan çıkan ve özellikle de yüzündeki parlaklık ve pürüzsüzlükle birlikte kendini çok daha iyi hisseden genç vlogger tıpkı veganlığı sağlıksal sebeplerle nasıl seçmişse şimdi de et yeme kararını yine sağlığı için tercih ettiğini anlatıyor ve onu eleştirenlere ise kulaklarını tıkadığını söylüyor.

Soldaki vegan beslenen Kasumi, sağdaki üç haftadır et yiyen Kasumi

instagram

instagram

Kasumi aradaki farkı anlatmak için paylaştığı bu fotoğrafa şu açıklamayı yazmış: "2 ay önce çekilen soldaki fotoğrafta 4 yıl boyunca meyve, sebze, yeşillik, kuru yemiş, fasulye gibi yiyeceklerle beslenen beni, dün çekilen sağdaki fotoğrafta üç haftadır yüksek kaliteli kırmızı et yiyen ve protein alan beni görüyorsunuz. Fotoğrafların ikisinde de hiçbir oynama yok."

Özetle, sadece kaliteli ve güvendiği yerlerden et yediğini söyleyen Kasumi sadece üç haftada yüzünün bu şekilde değiştiğini iddia ediyor. Kasumi'nin yaşadıklarını Instagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Bu tabii ki Kasumi'nin kendi deneyimleri. Her zaman söylediğimiz gibi herkesin ihtiyaçları farklı. Birine iyi gelen bir diyet/beslenme birinin sağlığını kötü yönde etkileyebilir, bir başkasında kötü sonuçlar veren bir beslenme diğerinin hayatını olumlu yönde değiştirebilir. Bu yüzden beslenmenizde önemli bir değişiklik yapmaya karar verdiğinizde önce mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?