Ünlülerin Duyunca Çok Şaşıracağınız Birbirinden Garip 12 Yemek Alışkanlığı

Favorilerime
Ekle

Ünlü olsalar, topluma mal olmuş olsalar, her yaptıkları olay olsa da onlar da insan nihayetinde. Ünlülerin de sizin bizim gibi türlü türlü garip huyları, tuhaf alışkanlıkları, absürt takıntıları var.

Bu takıntıların birçoğu ise yemeklerle alakalı. Bazıları gerçekten de çok acayip. Bakıyoruz.

Bergüzar Korel: Pütürlü şeyleri yiyemiyor

ensonhaber

Bergüzar Korel'in birden fazla yemek takıntısı var. Mesela pütürlü şeyleri yiyemeyen oyuncu pilavı çok sevse de asla sütlaç yiyemiyor. Ayrıca dolmanın içinde üzüm olması halinde asla yemiyor, misafirliğe gideceği zaman ev sahibi dolma yapacaksa bunu bilerek içine üzüm koymuyor çünkü Bergüzar'a göre tuzlunun içinde hiçbir şekilde şeker olmamalı.

Angelina Jolie: Hamam böceği yiyor

bbc

Çok çok güzel bir kadının böcek yemesini gözünüzün önünde canlandırınca pek hoş bir görüntü belirmediğini tahmin edebiliyoruz. Ama Angelina Jolie böcek yemenin onun için kültürel bir faaliyet olduğunu söylüyor. Zira Jolie, oğlu Maddox'u evlatlık edindiği Kamboçya'da kayalıklarda oturup sürekli cırcır böceği yediğini söylerken favori böceğinin hamam böceği olduğunu ve protein ihtiyacını böyle karşıladığını dile getirmiş ve gözlerimizi böylelikle pörtletmişti.

Murat Boz: Elma görüp yiyemeyince gözünden yaşlar geliyor

selore

Yakışıklılığı ile kitleleri peşinden sürükleyen Murat Boz'un takıntısı elma. Elma görünce yiyemeden duramayan Murat Boz eğer onu yiyemezse göz yaşlarını tutamıyor. Hele bir de konserde sahneye elma atıldığı durumlar varmış ki Murat Boz hayatının en zor zamanlarını o zaman yaşamış.

Stephen King: Yazmaya başlamadan önce mutlaka cheesecake yiyor

denofgeek

O kadar korkunç, ürkütücü, geceleri battaniye altına saklanmamıza yol açan hikayelerin, romanların sırrı meğerse cheesecake imiş. Yazdı mı motor takmış gibi yazan ve bir oturuşta 93493 sayfa kitap yazan Stephen King mutlaka yazı yazmaya başlamadan önce cheesecake yiyormuş, yoksa kitap mitap yok size.

Melisa Sözen: Her yemekte mutlaka yoğurt olmalı

dipnot

Ekranların başarılı yüzlerinden Melisa Sözen güne sade bir fincan Türk kahvesi içmeden başlayamıyor. Aksi takdirde uyanamadığını söyleyen oyuncunun diğer bir takıntılı olduğu yiyecek ise yoğurt. Her öğünde mutlaka her yemeğin yanında yoğurt olmalı ve yemeli.

Mark Zuckerberg: Sadece kendi avladığı hayvanların etini yiyor

councilchronicle

Bundan sonra vegan ve vejetaryenlerin Facebook hesaplarını kapatması an meselesi ama söylemesek olmazdı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg avlanmayı çok seviyor ve sadece kendi öldürdüğü hayvanların etini tüketiyor.

Tan Sağtürk: Bir oturuşta bir kilodan fazla salatalık yiyor

famousfix

Yemek konusunda çok fazla takıntılı olduğunu söyleyen isimlerden biri de balet Tan Sağtürk. Çaysız ve kızarmış ekmeksiz kahvaltı yapamayan Tan Sağtürk'ün diğer bir yemek alışkanlığı ise küçük salatalıklar. Tan Sağtürk bir oturuşta bir kilodan fazla salatalığı mideye indirebiliyormuş.

Renee Zellweger: Çatır çatır buz yiyor

thefamouspeople

Bridget Jones rolünde balık etiyle hatırladığımız Renee Zellweger tok hissetmek için buz yiyor. Hatta buz küpü dediği bir diyeti bile var. Süt ürünleri, sebze gibi yiyecekleri ufak parçalar halinde doğrayarak suda dondurduktan sonra bunları buz olarak tüketiyor. İlginç.

Seren Serengil: Her restoran köpekleri için porselen tabaklar vermeli

sacitaslan

Kucağında "Tayni"siyle hafızalarımıza kazınan Seren Serengil köpeklerine oldukça düşkün. O kadar düşkün ki bir restorana yemek yemeye gittiğinde onların da çok iyi ağırlanmasını istiyor. Bunun için hangi mekana giderse gitsin köpeklerine porselen tabaklarda servis yapılmasını istiyor.

Steve Jobs: Her gün aynı yemeği yese de en büyük takıntısı havuç

theblaze

Her gün aynı kıyafeti giymesiyle tanıdığımız merhum Steve Jobs söz konusu yemek olduğunda da aynı istikrara sahipmiş. Mesela bir hafta boyunca her gün aynı yemeği yiyen Steve Jobs'un vazgeçemediği tek yiyecek ise havuç. Evet elma değil :) Hatta Jobs'un uzun süre yıkanmadığı çünkü havucun vücut kokularını geçirdiğini ve teninin yavaş yavaş turuncuya döndüğünü söylediği de biliniyor.

Kadir İnanır: Anzer balı olmadan güne başlayamıyor

milliyet

İster inanın ister inanmayın Kadir İnanır da yemek takıntısı olan ünlülerden. Kadir İnanır güne Anzer balı olmadan başlayamayanlardan. Sabah mutlaka Anzer balı yemek isteyen Kadir İnanır'ın diğer bir takıntısı da kurbağalar. Ama yemiyor korkmayın, sadece evinde birçok kurbağa figürü bulunuyor.

Tülin Şahin: Çayı ince belli bardaktan başka bir bardakta içmiyor

nasil.com

Tülin Şahin'in takıntısı ince belli bardak. Çayı başka hiçbir şeyde içmeme gibi bir alışkanlığı olan Tülin Şahin'in ayrıca peynir ve çikolataya ayrı bir düşkünlüğü var. Zayıflığı ile biz onu tanısak da Şahin, çikolata yemeden yapamıyor ve sürekli tüketiyor. Yarasın.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?