Dış Görünüş Hakkında Söyledikleriyle Herkese İlham Veren 12 Dünyaca Ünlü İsim

Favorilerime
Ekle

Güzellik ve estetik anlayışımızın sürekli değiştiği, uyandığımız her yeni günde yeni bir moda akımıyla karşılaştığımız bir dünyada yaşıyoruz. Hepimiz Victoria Secret Melekleri'ni beğeniyor, neyse ki şimdi şimdi popülerliği azalmaya başlayan sıfır bedene ulaşabilmek için açlıktan bitap düşüyor, bacaklarımızın arası kaç santimetre açık olursa daha makbul olur bunları düşünüyoruz.

Bu uğurda girilen sağlıksız diyetlerden, hiçbir programa uymadan hunharca yapılan sporlardan hatta birçok kişinin kullandığı ne idiği belirsiz haplardan ve olduğu ameliyatlardan bahsetmiyoruz bile.

Oysa her birimiz o kadar eşsiz güzellikteyiz ki... Değerini bilemiyoruz. Herkes kendinde olmayanın peşinde sürüklenip gidiyor.

Bu duruma bir son vermenize yardımcı olmak için güzellik algısının oluşmasında en çok rol oynayan araçlardan televizyon ve internetin sevilen isimlerine baktık. İzlemeye ve dinlemeye doyamadığımız isimlerden gelen ilham veren açıklamaları görünce duramadık, hemen paylaşalım istedik. Sözü daha fazla uzatmadan onlara bırakıyoruz.

Jennifer Lawrence: "Victoria’s Secret modellerine bakıp 'Ben asla böyle olamayacağım' demenin ne hissettireceğini çok iyi biliyorum"

Zamanında The Hunger Games yani Açlık Oyunları filmi için kilo vermesi istenen Jennifer Lawrence, bu konuya sessizce evet demek yerine harika bir açıklamada bulundu. Bizim de kalbimizdeki yerini sağlamlaştırdı elbette.

“Bu karakter, genç kızların saygı besleyecekleri ve benzemek isteyecekleri bir karakter ve bizim bu karakteri kontrol etme gücümüz var. Neden daha güçlü bir karakter yapmıyoruz? Bu konuda çok dik başlıyım çünkü bence bizim de içinde bulunduğumuz endüstri, toplumumuza gerçekçi olmayan beklentiler yüklüyor ve ben bu durumun bir parçası olmak istemiyorum. 14 yaşında Victoria’s Secret modellerine bakıp 'Ben asla böyle olamayacağım.' demenin ne hissettireceğini çok iyi biliyorum ve kimsenin böyle hissetmesini sağlamak istemiyorum.”

Emma Watson: "İnsanoğlu hatasız olamaz ve oyuncak bebeğe benzemesi için de yaratılmamıştır"

Harry Potter'la tanıyıp sevdiğimiz, adeta elimizde büyüyen ünlülerden olan Emma Watson, Glamour UK’e verdiği bir röportajda kişiliğin dış görünüşten çok daha önemli olduğunu söylemiş, çok da iyi etmiş.

“Ben bir insanım. İnsanoğlu hatasız olamaz ve oyuncak bebeğe benzemesi için de yaratılmamıştır. Kişilik olarak kim olduğum, o anda güzel bir figüre sahip olmamdan daha önemli.”

Kate Winslet: "Genç bir kadın olarak direkt kendini ve nasıl göründüğünü mercek altına almak üzere programlanıyorsun"

Oscar da dahil onlarca ödül almayı başaran Kate Winslet'ı Titanik'ten bu yana bıkmadan usanmadan takipteyiz. Kendisinin güzellik ve dış görünüş hakkında düşündüklerine ise kelimesi kelimesine katılıyoruz.

“Ben büyürken çevremdeki kadınlardan dış görünüşüm hakkında hiç olumlu bir şey duymadım. Sadece olumsuz olanları duydum. Bu çok sakıncalı bir durum çünkü genç bir kadın olarak direkt kendini ve nasıl göründüğünü mercek altına almak üzere programlanıyorsun.”

Adele: “Senden sadece bir tane var. O yüzden neden başkalarına benzemeye çalışasın ki?"

Muhteşem sesiyle bizi kendine hayran bırakan Adele, ne yazık ki fiziksel görünümü nedeniyle en çok eleştiri alan isimlerden. Ama bu durum, kendisinin eşsiz olduğunu unutmamasını sağlıyor, bize de bunu şahane bir şekilde anlatarak ilham veriyor.

“Senden sadece bir tane var. O yüzden neden başkalarına benzemeye çalışasın ki? Neden herkes gibi başkasının saç tipinin aynısına sahip olmayı, herkesle benzer görüşlere sahip olmayı isteyesin ki?”

Beyonce: "Gençler ne kadar güzel vücutları olduklarını asla göremiyor, değerini anlayamıyorlar"

Yıllardır dinlemekten bıkmayan büyük bir kitleye sahip olan Beyonce, her an hatırlamamız gereken sözleriyle bu sevgiyi sonuna kadar hak ettiğini gösteriyor.

“Kendimize yeterince değer vermiyoruz. Özellikle gençler ne kadar güzel vücutları olduklarını asla göremiyor, değerini anlayamıyorlar. Oysa kendisinden başka kimse insanı mutlu edemez. Seni sen mutlu edersin."

Lupita Nyong’o: “Güzellik yenmez, güzellik geçindirmez. Esas güzellik merhamettir"

Türkçeye 12 Yıllık Esaret olarak çevrilen 12 Years a Slave adlı film ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını almasıyla adını tüm dünyaya duyuran Lupita Nyong’o, ödülü alırken dış görünüşün bizi tanımlamadığına dair yaptığı etkileyici konuşmayla da herkesten takdir topladı.

“Güzellik yenmez, güzellik geçindirmez. Esas güzellik merhamettir. Kendine ve başkalarına karşı duyulan şefkattir. Bu tür güzellik kalbi alevlendirir, ruhu mest eder.”

Lena Dunham: "10 kilo alsam ya da 30 kilo versem yine herkes gibi olurum"

İlk bölümünden beri sıkı takipçisi olduğumuz Girls dizisinin haşarı oyuncusu ve yaratıcısı Lena Dunham, tıpkı izlemeye alışık olduğumuz gibi dobra ve muhteşem sözleriyle ona olan sempatimizi en az ikiye katladı.

“Dünyaya yayılacak fotoğraflarımda yüzümle ve vücudumla oynanmasına izin vermekten bıktım. Artık kendi inandığımla oynanmış fotoğraflar arasındaki fark kapanmalı. İşimin vücudumun boyutlarıyla bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Bence benim işim, benim ne kadar da herkes olduğumla alakalı. 10 kilo alsam ya da 30 kilo versem yine herkes gibi olurum. Çünkü benim davranışlarım ve benim dünyayla olan ilişkilerim veya öndeki iki dişimin diğer dişlerimden daha büyük olması bu durumun sebebi.”

Tyra Banks: "Önemli olan sağlıktır, başkası gibi gözükmek değil”

Amerika'sa süpermodellik ve sunuculuk yapan Tyra Banks, her zaman kafamızda kurduğumuz model algısını yıkıyor ve kızına verdiği öğütlerle bizi kendine hayran bırakıyor.

“Diğerleri her zaman kendilerinin çılgın, saldırgan dünyasına döner ya da aynaya bakıp kendileri hakkında iyi hissetmezler. Benim kızıma söylediğim şey, önemli olan sağlıktır, başkası gibi gözükmek değil.”

Karlie Kloss: "Eşsiz bir biçimde garip olmam, sahip olduğum en güzel şeylerden biri oldu"

Victoria’s Secret melekliğiyle tanıdığımız Karlie Kloss, kendimiz olmamız gerektiğini ne de güzel anlatmış. Bakın artık o bile söylüyor, konu bu kadar ciddi.

“Benim kız kardeşlerim her zaman muhteşem görünümlü olmuşlardır ve ben de ailenin uzunu, cılızı olarak saplanıp
kalmışımdır ve ben hala o uzun kızım. Her Karl Lagerfeld’i görüşümde “Karlie uzaman durmadı mı senin? Daha uzar
mısın?” diye sorar. Eskiden bu durumdan hiç hoşlanmazdım, çok uzun, ince bacaklı olmaktan. Ama bu durum, eşsiz bir biçimde garip olmam, sahip olduğum en güzel şeylerden biri oldu."

Amy Poehler: "Güzel özelliklerinle dost ol ve asla değişmeyecek şeylere odaklanma"

Ask Amy adlı YouTube serisinde kendisine gelen soruları tüm doğallığı ile yanıtlayan Amy Poehler, ne kadar da aynı sorunlarımız olduğunu ve asla yalnız olmadığımızı gözümüze gözümüze sokmaya kararlı.

“Sizin hissettiklerinizi ben de hissediyorum. Hatta birçok kadının hissettiğini biliyorum. Bazen, kendine yardım etmenin en güzel yolu birazcık şükran duymaktır. Bununla kastettiğim şu: Vücuduna bakıp herhangi bir yerinle ilgili minnettar olabilmek. Çok kalın saçların olabilir mesela, güzel bacakların ya da sağlam dişlerin olabilir... Bu .”

Tina Fey: "Kimin umrunda?"

Yazar, komedyen ve oyuncu olan Tina Fey, kısa, basit ama çok çarpıcı sözüyle bizi kalbimizden vurdu.

“Eğer aklında hiçbir şey tutamıyorsan, her zaman güzelliğin en önemli kuralını hatırla: Kimin umrunda?”

Drew Barrymore: "Ben kimsem oyum"

instagram

instagram

Drew Barrymore sayesinde romantik komedileri sevdik biz. Yine onun sayesinde her gün empoze edilen güzellik algısının bedenimizden giydiğimiz kıyafetlere kadar nasıl da acımasızca saldırdığını fark edeceğiz, hazır mısınız?

“Ben kimsem oyum. Ben sadece bikini vücudu değilim. Uzun kollu sweatshirt ve şortun görünümümden de hoşlanıyorum."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?