Magazin Kameralarına Yakalanmak İsteyen Ünlülerin Gitmesi Gereken 10 Mekan

Favorilerime
Ekle

- Ozan Bey, iyi akşamlar. İlişkiniz nasıl gidiyor, onu konuşalım...

- Kaç yaşındasın sen? Bir dakika... Kaç yaşındasın sen? Böyle mi sorulur bu? İlişkiniz nasıl gidiyor? Ben sana soruyor muyum...?

Ozan Bey, Cihangir'de çok bilinen ve ünlülerin sıkça takıldığı bir mekandan çıkmıştır ve karşısında aniden magazincileri görünce paniklemiştir. Ve kameralara yıllarca konuşulacak bir malzeme verir. "Şimdi yazacaklar, içkiliydi bilmem ne..."

Konumuz, ünlüler ve ünlülerin İstanbul'da takıldığı mekanlar. Yani ünlülerin oraya gittiklerinde bir magazin ordusu ile karşılaşacağını adı gibi bildiği ve ünlülerle aynı ortamda takılmak isteyen biz ölümlülerin gitmek isteyebileceği mekanlar...

Bakalım nereye gitsek hangi ünlüyle karşılaşabilir, uslu bir çocuk olursak selfie bile çekilebilirmişiz?

kesfet-yemekcom-instagram-hesabi-son-2022

Özgü Namal: Lucca - Bebek

theguideistanbul

Öncelikle bir insanın yeterince ünlü olup olmadığını anlamanın en kesin yolu Lucca'da görünüp görünmemesi. Zira duyduğumuza göre Lucca'ya gitmeyene dizi teklifi bile gelmiyormuş.

Her daim önünde son model arabaların görüldüğü Lucca ünlüler arasında en popüler mekanlardan anlayacağız. Kaya Çilingiroğlu'nun meşhur Feraye/Ferrari gafını burada ettiğini de düşünürsek bu çok da sürpriz değil tabii

Orada sadece Özgü Namal'ı değil, Okan Bayülgen'i, Deniz Akkaya'yı, Ebru Şallı'yı, Mustafa Sandal'ı falan da görebilirsiniz.

Adres: Cevdet Paşa Cd. 51, 34342, Bebek

Teoman: Journey - Cihangir

egoistokur

Cihangir denince akla İstanbul'un bir semti değil de Teoman geliyorsa yalnız değilsiniz. Journey'de sabah gazetesini almış, dışarıda oturmuş okuyan ve kahvesini yudumlayan bir Teoman görebilir, akşam üstü kendisiyle Smyrna'da karşılaşabilir, gece ise Kiki'de siz dans ederken o bahçedeki ünlü ağaca dayanmış içkisini yudumluyor olabilir. Çok uzak bir olasılık değil.

Adres: Kılıçali Paşa, A, Akarsu Ykş. No:21, 34433 Beyoğlu

Göksel: Kiki - Sıraselviler

cool-cities

"İki dedik, Kiki dedik" diye gece eğlenmek isteyenlerin akın ettiği ve özellikle hafta sonu geceleri bir anda 500T'ye dönüşen Kiki ünlülerin de tercih ettiği mekanlardan.

Az önce ağaca dayanmış bir adet Teoman görebileceğinizden bahsettiğimiz Kiki'de ayrıca Göksel, Berrak Tüzünağaç, Harun Tekin gibi isimleri de rahatlıkla görebilirsiniz.

Adres: Evliya Çelebi, Sıraselviler Cd. 42, Beyoğlu

Kıvanç Tatlıtuğ: Grey - Topağacı

hurriyet

Cihangir'den sıkılan, Nişantaşı'ndaki klasik mekanlardan bıkan ünlüleri artık bulabileceğiniz yeni favori semt Topağacı. Topağacı'nda ne var demeyin, daha yeni bir mekan olmasına rağmen içeride kişi başına 3 ünlünün düştüğü Grey var, daha ne olsun?

Burada spordan çıkıp sevgilisiyle iki bir şey içmek için gelen Kıvanç Tatlıtuğ'u görebilirsiniz mesela. Ya da Mert Fırat desek, Özge Ulusoy desek? Yeterli sanırız.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 19/B, Şişli

Tuba Büyüküstün: Home Store Cafe - Bağdat Caddesi

anadoluyakasi

İstanbul'un Anadolu yakasını tercih eden ünlülerden biri ise Tuba Büyüküstün. Bağdat Caddesi'nde uzun bir alışveriş keyfi yapan oyuncu sonrasında yorgunluk kahvesi için Home Store Cafe'ye uğruyormuş. Hatta annesiyle burada sık sık görüldüğü söyleniyor. Önünden geçerseniz bir bakın deriz.

Adres: Suadiye Mahallesi Baddat Caddesi Zümrüt Apt. No: 378 3/1 - 3/2. Suadiye

Sarp Apak: Mask Live Music Club - Taksim

tuncondemirlive

Gece eğlencelerinde Taksim'de görebileceğiniz bir isim; Sarp Apak. Rockçı kimliğinden ödün vermeyen Sarp Apak, ünlü şarkıcı ve grupların canlı performanslarını sergilediği Mask Live Music Club'ta sık sık görülüyor. Hatta doğum günlerini bile burada müzik dinleyerek geçirdiği bile olmuş.

Sırf o mu? Kadir Doğulu, Rıza Kocaoğlu gibi isimler de müzik dinlemek için bu mekanın yolunu tutuyor. Aklınızda olsun.

Adres: Bekar Sk. 10, Beyoğlu

Eda Taşpınar: Unter - Karaköy

kaanil

Bir zamanlar Bebek'te görmesek en yakın karakola başvurmak istediğimiz Eda Taşpınar artık Karaköy'ün ünlü yüzlerinden. Kahvaltı için de, arkadaşlarıyla buluşup kahve içmek, yemek yemek için de Karaköy'ün hipster dolu sokaklarını arşınlayan Eda Taşpınar'ı Unter'de görmeniz çok olası, biz diyelim de.

Adres:Kemankeş Karamustafa Paşa, Karaali Kaptan Sk. No:4, 34000

Yalın: Münferit - Beyoğlu

promekan

Serdar Ortaç'tan sonra yaz geldiğini anlamanın diğer bir yolu olan Yalın da Beyoğlu sokaklarında sıkça görülen isimlerden. "Modern meyhane" olarak adlandırılan Münferit'in yemeklerinin, özellikle mezelerinin övgüsünü duymuş olanlar oraya Yalın'ı görmek için de gidebilirler. Çünkü Yalın kalp Münferit.

Adres:Firuzağa Mah. Yeni Çarşı Cad. No:19 Beyoğlu

Ceren Moray: Alexandra Cocktail Bar - Arnavutköy

theguideistanbul

"Mahalle barı" konseptine modern bir yorum getiren mekanlar revaçtayken Arnavutköy'deki butik bar Alexandra ünlülerin de dikkatini çekti. Özellikle yeni nesil ünlülerin tercihi olan Alexandra'da "O Hayat Benim" diyen Ceren Moray kadar Pelin Akil, Beyza Şekerci gibi isimleri ve ünlü futbolcuları hiç beklemedikleri bir anda yakalayabilirsiniz

Ve beklenen bonus: Ozan Güven - Eski Zenka, yeni Otto Cihangir

milliyet

Yazının girişinde bahsettiğimiz olayın kahramanı Ozan Güven'den bahsetmeden listeyi bitirmeyelim dedik. Zira malum olay Cihangir-Sıraselviler'de cereyan etmişti. Feridun Abi ve arkadaşlarıyla o zamanki adıyla Zenka, şimdiki adıyla Otto Cihangir'de takılan Ozan Güven sonra magazin tarihine altın harflerle yazılan bu olayı ile daha uzun süre anılacağa benziyor. Kendisinin olay mahaline bir daha uğradığını sanmıyoruz ama siz gidip bir arkadaşa bakıp çıkabilirsiniz.

Adres:Kuloğlu Mh., No:, Güllabici Sk. No:21, 34433Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?