Hamileyken Aldığı Kilolar ve Yaptıklarıyla Çok Konuşulan 10 Ünlü Anne

Favorilerime
Ekle

Başta hamilelik dönemini en az bir kez yaşamış kadınlar olmak üzere aslında hepimizin bildiği gibi, hamilelik zorlu olduğu kadar da şahane bir süreç.

Bir bebeğin içinizde büyüdüğünü bilerek yaşadığınız, vücudunuzdaki değişimleri gün gün takip ettiğiniz, bir nevi kendinizi yeniden tanıdığınız bu nefis dönem, elbette en doğru şekilde geçirilmesi gereken zamanlardan.

Söz konusu bir de ünlü isimler olunca, bu dönemlerini nasıl geçirdikleri daha da bir merak konusu oluyor tabii. Hamilelikleri boyunca ne yaptılar da az kilo aldılar ya da nasıl oldu da bu kadar çok kilo aldılar, spor yaptılar mı, nasıl beslendiler gibi çeşit çeşit soru mutlaka gündeme geliyor mesela.

Buyurunuz, hangi ünlü hamilelik dönemini nasıl geçirmiş birlikte öğrenelim o zaman.

Unutmadan, anne olma heyecanı yaşamış ünlülerin doğumdan sonra nasıl kilo verdiklerini merak ediyorsanız ünlülerin incelik sırlarını anlattığımız yazımıza da bir göz atın deriz.

Çağla Şikel: Hamilelikleri boyunca yüzmekten ve yürüyüş yapmaktan vazgeçmeyerek ilkinde yalnızca 6,5, ikincisinde 10 kilo aldı

moda.1001kadin

Özellikle ilk hamileliği boyunca birçok eleştiriye maruz kalan Çağla Şikel, her iki hamileliğinde de yürüyüş ve yüzmeden vazgeçmediği için az kilo alanlardan aslında. Elbette doktorunun tavsiyelerinden çıkmayan ama sporu da hayatının bir parçası haline getirmekten çekinmeyen Şikel, bu sayede aldığı birkaç kilodan da doğumdan sonra hızlıca kurtulmuş.

Ebru Şallı: Yaptığı hamile pilatesi ve protein ağırlıklı beslenme düzeni sayesinde ilk hamileliğinde sadece 7, ikincisindeyse 9 kilo aldı

kelebekgaleri.hurriyet

Görüp görebileceğimiz en fit annelerden olan Ebru Şallı, adını sıkça birlikte anar olduğumuz pilatesi, hamilelik sürecinde de hayatından çıkarmayanlardan. Hamilelerin rahatlıkla yapabilecekleri pilates hareketleri, düzenli yürüyüş ve yüzme sayesinde oldukça sağlıklı ve spor dolu bir hamilelik süreci geçiren ünlü isim, tüm bu zaman boyunca beslenme düzenine de çokça dikkat etmiş.

Vejetaryen olduğu için bu dönemde protein ağırlıklı beslenmeye daha bir önem veren Şallı, süt ve süt ürünlerini, bakliyatları yemeklerinden eksik etmemiş. Hal böyle olunca da her iki hamileliğini de fit bir şekilde geçirebilmiş.

Şeyda Coşkun: Yoga, yürüyüş ve sağlıklı beslenme düzeni sayesinde hamileliği boyunca sadece 11 kilo aldı

milliyet

Ünlü Yaşam Koçu Şeyda Coşkun, hamileliği süresince toplam 11 kilo aldığı için çok konuşulmuştu. Bu süreç boyunca beslenme düzenine çok dikkat ettiğini söyleyen ünlü isim, özellikle tuzlu yiyeceklerden uzak durmaya çalıştığını, B vitamini ve omega bakımında zengin yiyeceklere ağırlık verdiğini söylüyor. Brokolisinden yumurtasına, balığından yoğurda oldukça sağlıklı yiyeceklerle beslenen Coşkun, hamileliği boyunca canı tatlı istediğindeyse meyvelerden ve sütlü tatlılardan destek almış.

Söylemeden geçmek olmaz, Şeyda Coşkun hamileliği boyunca spordan da vazgeçmemiş. Özellikle yürüyüş, yoga ve nefes egzersizleri yaparak bu dönemin çok daha rahat geçmesini sağlamak için elinden geleni yapmış.

Demet Akalın: Hamileyken 31 kilo alan şarkıcı, doğum sonrası 34 kilo verdi

ensonhaber

Demet Akalın da her zaman olduğu gibi hamileyken de en çok konuşulan ünlü isimlerdendi. Hem 31 kilo gibi ciddi bir miktar kilo alması hem de hamileliği ilerlemiş olmasına rağmen sahne almaya devam etmesi nedeniyle eleştirilen ünlü şarkıcı, doğumundan 3 ay önce Yaşam Koçu Şeyda Coşkun ile özel bir diyete başlamayı da ihmal etmedi.

Bu sayede, sağlıklı beslenmeye ve doğum sonrası spora başlayan Demet Akalın, kısa bir süre sonra hamileliğinden önceki halinden bile zayıf olmayı başardı ve toplamda 34 kilo verdi.

Bade İşçil: Hamileliği boyunca organik beslenmeye ve sporunu aksatmamaya özen gösterdi

ensonhaber

Bade İşçil de hamileliği süresince spordan vazgeçemeyenlerden. Öyle ki doğumuna az bir süre kala bile spor salonundan paylaştığı fotoğraf nedeniyle konuşulan İşçil, hamilelikte sporun ve beslenme düzeninin önemli olduğunun farkında olan annelerden. Tüm hamileliği boyunca organik ürünlerle beslendiğini de söylemeden geçmeyelim tabii.

Esra Erol: Hamilelikleri boyunca işinden hiç ayrılmadı ve beslenmesine dikkat etti

samsunkenthaber

Hamileliklerini kolay bir şekilde geçirdiğini dile getiren ünlü sunucu Esra Erol, bu süreç boyunca 23 kilo almış olmasına rağmen, yoğun çalışma temposu ve ara ara yaptığı hamile pilatesi sayesinde her iki çocuğuna da hamileyken pek bir zorluk yaşamamış. Son olarak, Esra Erol, bu dönemler boyunca sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmemiş.

Gülşen: Hamileliği boyunca sahnelerden inmediği için çok konuşuldu

sabah

Hamileliği süresince olabildiğince iş hayatından taviz vermeyen Gülşen, sağlığını etkilemeyecek şekilde sahne almaya devam etti. Bu nedenle çok eleştirilen ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde bebeğini sağlıkla kucağına aldı.

Ece Erken: Hamileyken yaptığı pilates nedeniyle eleştirilen ünlü sunucu hamileliği boyunca yaklaşık 35 kilo aldı

hurriyet

Ece Erken de hamileliği boyunca sürekli konuşulan isimler arasındaydı. Özellikle yaptığı hamile pilatesin görüntülerini paylaştıktan sonra ağır eleştirilere maruz kalan ünlü sunucu, elbette tüm sportif faaliyetlerini bu dönemin hassasiyetine uygun olarak düzenliyordu.

Beslenme konusunda ise hamileliği boyunca kendini kısıtlamayan Ece Erken, tüm bu dönemde yaklaşık 35 kilo aldı. Doğumdan sonraysa şaşırtıcı bir hızla aldığı tüm kilolardan kurtuldu.

Özgü Namal: Hamile yogası ve nefes egzersizleri sayesinde hamilelik sürecini huzurla geçirdi

hurriyet

Başarılı oyuncu Özgü Namal, oğlu Nefes'e hamileyken hem hamilelik sürecinin hem de doğumun daha kolay geçmesi adına nefes egzersizlerine başlamış. Bununla da yetinmeyen ünlü oyuncu, hamile yogasını da egzersiz programına ekleyerek huzuru yakalamış.

En stil sahibi anne bonusu: Blake Lively, pozitif düşünmekten ve hamile olmadan önceki hayatından vazgeçmedi

lifeandstylemag

Birçok platformda "dünyanın en stil sahibi hamilesi" olarak ün yapan ve görüldüğü gibi bunu sonuna kadar hak eden ünlülerden olan Blake Lively, iki kez anne olma heyecanı yaşadı.

Özellikle ilk hamileliği boyunca çok kilo alan dünyaca ünlü isim, hamilelikleri boyunca ne kadar kilo alırsa alsın pozitif düşünmekten asla vazgeçmediğini, özellikle hamile olmadan önce bolca yaptığı sporu ve glutensiz beslenme alışkanlığını da bu süreçte hiç bırakmadığını söylüyor.

Elbette Lively, hamileliği süresinde doktorunun ve eğitmeninin tavsiyelerinden de şaşmamış, beslenme ve spor programını da hamileliğine uygun bir şekilde düzenlemiş. Yaptığı ağır egzersizler yerine hamileliği boyunca yoga yapan güzel oyuncu, bu dönem boyunca yine olabildiğince glutensiz beslenmiş ancak kendisini yemeklerden de mahrum etmemiş. Mis gibi de bir karar olmuş.

Siz yaparsınız ama biz yine de söylemiş olalım: Hamilelik, oldukça hassas bir dönem olduğu için bu dönem boyunca gördüğünüz, duyduğunuz her şeyi yapmaya çalışmamalı, doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?