Uçakta Kızını Emzirdiği İçin Diğer Yolcuların Sevgililerini Çalmakla Suçlanan Anne

Favorilerime
Ekle

Reka Nyari, şimdi 34 aylık olan kızı Ilo'yu doğduğundan beri emziren ve anne sütünün çocuk gelişimi için önemini her zaman savunan bir anne.

Onu gündeme getiren ve tüm dünyada konuşulmasını sağlayan ise bu genç annenin uçakta acıkan kızını emzirdiğinde diğer yolcular tarafından sevgililerini çalmakla suçlanması.

Ancak anne bu davranışa öyle bir cevap veriyor ki çoğu kadın tarafından büyük bir destek görüyor.

Bakalım onun söylediklerini okuyunca siz de ona hak verecek misiniz?

Uçakta kızını sessizce emzirirken başkalarının 'adamlarını' çalmaya çalışmakla suçlanan bir kadın

Uçakta kızı Ilo'yu emziren Reka Nyari, 39 yaşında başka bir kadının tepkisiyle karşılaşıyor. Onu sapıklıkla ve sevgilisini çalmaya çalışmakla suçlayan bu kadının davranışına Reka sessiz kalamıyor ve internet üzerinden ona cevap veriyor.

"Uçaktaki kadın bir sürü küfür eşliğinde beni iğrenç olmakla suçladı. Uçak inerken sessizce bebeğimi emzirmemin sebebinin onun 'adamını' çalmaya çalışmak olduğunu düşündü.

Emzirmek doğal bir olay ve göğüslerimiz bebeklerimizi besleyebilelim diye varlar. Emzirmeyi sapıklıkla bağdaştırmak çok rahatsız edici."

"Bebeğimin karnı acıktığında nerede olursam olayım onu emzirebilirim."

Kızı Ilo'yu 2015'in Kasım ayından beri yani doğduğu günden beri emziren anne çocukların iki yaşından sonra emzirilmeyeceğini düşünenlere de oldukça karşı.

Kızı her istediği zaman nerede olursa olsun emzirebileceğini söyleyen anne sözlerine şöyle devam ediyor:

"Kızım genelde sabah uyandığımızda ve gece uyumadan önce anne sütü istiyor. Hasta olduğunda ise gün içinde daha fazla emiyor.

Bebeğimin karnı acıktığında nerede olursam olayım onu emzirebilirim. Biraz büyüdükten sonra bu durum bu kadar sık olmadı ama o daha küçücük bir bebekken restoranlarda, mağazalarda, toplantıda, sokakta, metroda nerede olursa olsun onu emzirdim."

Kızını 34 aydır emziriyor ve o bırakmak isteyene kadar emzireceğini söylüyor

instagram

instagram

Instagram'da 30 binden fazla takipçisi olan Reka buradan da kızıyla olan fotoğraflarını paylaşıyor ve anne sütünün faydalarını anlatıyor.

Kızı 34 aylık olduğu ve hala onu emzirdiği için diğer kadınların onun daha fazla üstüne geldiğini söyleyen Reka arkadaşları ve ailesinin de bu duruma tepkili yaklaştığını ve artık emzirmeyi bırakması gerektiğini söylediğini anlatıyor.

Emzirmenin anne ile çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirdiğini ve anne sütünün hem bebeğe hem de anneye sayısız faydalar sağladığını söyleyen Reka ancak kızı emmeyi bırakmak istediğinde onu emzirmekten vazgeçeceğini vurguluyor.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?